Iskustva XM

Lakii

Well-known member
Pa, benzinac, 250 000 km, prva serija XM-a!
Izgleda uredno. I kao da je uvoz iz Njemacke.

Poprilicna kilometraza. To i nije neki problem ako je auto pazen i redovito odrzavan. Ali, na nasim podrucjima to je veliki rizik!


Racunaj da ce ti trositi preko 10 litara.
Isto tako, hidraulika je jako bitna stavka. Nemora znaciti da je auto nepouzdan ali ako je lose odrzavan onda moze biti vreca bez dna. Pogotovo za nekog tko nezna nista o tom sustavu.

Isto tako, XM-ovi prve serije su imali neke problemcice tipa kontakti, kape amortizera, mali kiler, koje bi na autu ako je odrzavan vec trebale biti rijesene.

Neka se raspisu vlasnici XM-a!

PS. predstavi se u rubrici za predstavljanje!
 

filipbas

New member
Predstavljen.
Slabo se razumijem u auta a pogotovo ova 'složenija' tako da me malo strah jos.. trenutno vozim w123 a taj se kvari nikako ,sa minimalnim servisima..
Kako ovaj citroenov motor podnosi plin, dal itko ima takva iskustva.
 

sipe

od Dijane do XM-a
Predstavljen.
Slabo se razumijem u auta a pogotovo ova 'složenija' tako da me malo strah jos.. trenutno vozim w123 a taj se kvari nikako ,sa minimalnim servisima..
Kako ovaj citroenov motor podnosi plin, dal itko ima takva iskustva.
Moj xm v6 280000 ima plin koji 5-6 godina ne sjećam se točno. Troši litru dvije više od benzina, radi bez problema :) jednom zamjenjena elektronika i to je to.
 

Lakii

Well-known member
Ti 2.0 8v motori su dosta dobri. XU je nepoderiv tip motora.
Ja ti imam isti, samo 1.8, na plin, radi bez problema. Trosi mi isto plin/benzin, ali jos osim plina potrosi 0,5-1l benzina na 100km, dok se ne zagrije.

Hm, koliko bi te kostala ugradnja? Makli mi se to cini rizicno, trebao bis 100% biti siguran da je auto ispravan, da ne ulazes velike novce u los primjerak!

PS. ovo je totalno razlicit auto od mecke!
I bilo bi jako dobro da imas pouzdanog, dobrog majstora za Citroene ili da ti znas dosta o tom autu.
Obicni majstori jednostavno neznaju popravljati ove aute, uglavnom naprave vise stete nego koristi!

Ponavljan, auti definitivno nisu losi, ali nakon 20-ak godina upotrebe jako je bitno da je bio dobro odrzavan, da tebe nebi docekala hrpa popravaka koji su odgadani!
 

weebeer

New member
na otvorenom, ako se postuju ogranicenja, ne predje 9 . Cak ako se iole pazi-ne preko 90-100km/h, trosi i ispod 8, tj nesto manje od XM 2,0 pri istoj voznji... A u gradu od 10, pa do celih 15 po jakoj zimi.

Zato i ne pamtim kada je poslednji put vozen po gradu...;)
hahahahaa dugo nisam procital ortodoksniju laz pa 3.0 v6 nemre po gradu ispod 15 potrosit da ga na slepu vozis a da se malo poigras s njim iz zajebancije popije 20 litara a decko ako nevjeruje nek se pocasti s jednim u zivotu pa ce vidit a ovih 8 to je istina da trosi al na otvorenom moru ukrcan na trajekt i da je zgasen jel ak je upaljen samo na leru trosi 11 hahahahaha

Predstavljen.
Slabo se razumijem u auta a pogotovo ova 'složenija' tako da me malo strah jos.. trenutno vozim w123 a taj se kvari nikako ,sa minimalnim servisima..
Kako ovaj citroenov motor podnosi plin, dal itko ima takva iskustva.
zapamti si webera sa citroen foruma hr
prvi puta u zivotu kad ces zamjenit w123 za bilo koj drugi auto
za samo mjesec dana stat ces pred ogledalo pogledat ces se u oci i sam sebi ces rec DECKO JA SAM DEFINITIVNO NAJVECI MAJMUN NA PLANETI ZEMLJI ako ces imat imalo razuma i logike neka nikad 123 trojka ne otidje iz tvog vlasnistva to ti govorim iz iskustva 20g imam vozacku i vozim auto redovito 22 g promjenio sam sve sta se moze promjenit od gensera kojeg i sad imam u garazi do svih drugih dostupnih smrtnickih autica ali 123 je 123 jedan jedini i vjecni ko buba
 

MarkoM

New member
Imam XM V6 i to stari sa 24V koji troši više nego 12V i potrošnja mi je više manje ista kao ona koju djole navodi. Prosjek potrošnje mi je između 10 i 11 litara, većinom otvorena cesta i autocesta.
 

jurapz

New member
Svako tko je vozio xm-a sa v6 motorom zna da djole govori istinu, ja kada idem starom cestom za zagreb prosječna potrošnja po kompu i u stvarnosti je 8-8.5l , a na autoputu sa prosjekom od 140-150 je oko 11l, a po gradu oko 11-12l
 

Sale123

New member
Svako tko je vozio xm-a sa v6 motorom zna da djole govori istinu, ja kada idem starom cestom za zagreb prosječna potrošnja po kompu i u stvarnosti je 8-8.5l , a na autoputu sa prosjekom od 140-150 je oko 11l, a po gradu oko 11-12l
Moram se umiješat u ovu raspravu što se tiće potrošnje, jer sam posjedovao Xm-a 2.0i na plin. U svezi motora imam samo pohvale što se tiće potrošnje i performansi...:palacgore:

ja vjerujem da V6 troši ovako kako navodite, ali nitko nije spomenuo potrošnju V6 sa žešćim tempom vožnje, primjer recimo vožnja po magistralnoj cesti sa konstantnim ubrzanjima, pretjecanjima i kočenjima te vožnjom u okretajima blizu crvenog područja - po mom iskustvu 2.0i u tom režimu vožnje troši cca 9l (plina)

i nemojte mi sad pričat da V6 bi morao vozit sa manje okretaja, mene zanima potrošnja V6 pod jačim opterečenjem što vjerujem ne iznosi 11l.
 

jurapz

New member
Moram se umiješat u ovu raspravu što se tiće potrošnje, jer sam posjedovao Xm-a 2.0i na plin. U svezi motora imam samo pohvale što se tiće potrošnje i performansi...:palacgore:

ja vjerujem da V6 troši ovako kako navodite, ali nitko nije spomenuo potrošnju V6 sa žešćim tempom vožnje, primjer recimo vožnja po magistralnoj cesti sa konstantnim ubrzanjima, pretjecanjima i kočenjima te vožnjom u okretajima blizu crvenog područja - po mom iskustvu 2.0i u tom režimu vožnje troši cca 9l (plina)

i nemojte mi sad pričat da V6 bi morao vozit sa manje okretaja, mene zanima potrošnja V6 pod jačim opterečenjem što vjerujem ne iznosi 11l.

Pa nije tenk da troši 20l, ako nije grad i imaš jači tempo nema šanse da pređe 10-11l , a kada voziš normalno onda troši koliko sam napisao. Najviše po meni ovisi o potrošnji sama masa auta kubikaža je manje bitni faktor. Xantia 1.6 je slaba i troši min. 9 l , a xantia 2.0 troši isto tako a bar ide nekako. Kao i od brata c5 2.0 troši oko 9.0-9.5l a da smo uzeli v6 trošio bi možda litru više.
 

jurapz

New member
Ma stavio sam ga tako da vidim jel ima šta interesa, htio bi xm s2 sa novim v6 pa ako bi ovog uspio prodati onda bi on sigurno došao :whistling: . Ima skoro pa sve od opreme fali mu samo digitalna klima i drvo:grin: . Planiram mu staviti prednju masku i svjetla od s2 ako uspijem nabaviti.
 

weebeer

New member
Moram se umiješat u ovu raspravu što se tiće potrošnje, jer sam posjedovao Xm-a 2.0i na plin. U svezi motora imam samo pohvale što se tiće potrošnje i performansi...:palacgore:

ja vjerujem da V6 troši ovako kako navodite, ali nitko nije spomenuo potrošnju V6 sa žešćim tempom vožnje, primjer recimo vožnja po magistralnoj cesti sa konstantnim ubrzanjima, pretjecanjima i kočenjima te vožnjom u okretajima blizu crvenog područja - po mom iskustvu 2.0i u tom režimu vožnje troši cca 9l (plina)

i nemojte mi sad pričat da V6 bi morao vozit sa manje okretaja, mene zanima potrošnja V6 pod jačim opterečenjem što vjerujem ne iznosi 11l.
ja se javno kladim da ne postoji taj koj ce u tom rezimu voznje trosit ispod 15 17 litara goriva i to stavčjam okladu 10 naprema jedan pa tko voli nek izvoli ja placam tankiranje gorivo i cijelokupni test
a posto ja imam 20 na plin i siguran sam da mu je motor u perfektnom stanju i ja ti ga poklonim ako mene provozas u njemu na 100km sa potrosenih 9l plina
 

Petey2501

Member
ja se javno kladim da ne postoji taj koj ce u tom rezimu voznje trosit ispod 15 17 litara goriva i to stavčjam okladu 10 naprema jedan pa tko voli nek izvoli ja placam tankiranje gorivo i cijelokupni test
a posto ja imam 20 na plin i siguran sam da mu je motor u perfektnom stanju i ja ti ga poklonim ako mene provozas u njemu na 100km sa potrosenih 9l plina
Ljudi nemojte pričati gluposti, imao sam 2.1td i trošio je na otvorenom iznad ili oko 7 litara a da ne spominjem grad gdje 8,5 litara ako voziš kako bakica a 9 normalne , dakle sumnjam u priče 3.0 benz 11l pa auto ipak ima 170 i 200konja (običan i onaj jači 3.0 24v ako se ne varam) Da je tako značilo bi da je citroen prije 20 godina napravio benzinca koji bi trošio skoro kao dizel a u to sumnjam.
 

jurapz

New member
Sve zavisi kako tko vozi, mogu ti pokazati na kompu na xm-u sa zadnjih 2000kn prosjek mi je 10litara, malo je bilo grada, pola autoput i otvorena. Pa tko bi to točio da troši 13l to je 150kn pa put do požege bi mi bio 350kn sa cestarinama:wtf: .
Nisam planirao uzimati xantiu pogotovo 1.6 ali tako je uletilo preko ljeta ću je voziti pa će na prodaju, iznenadio sam se da potroši oko 8-8.5l , mislio sam da će to trošiti više. To mi je prelazak sa konja na magarca iako je auto mlađi 11godina v6 je v6
 

sipe

od Dijane do XM-a
Danas natočeno 50.6l plina
prijeđeno 455.0km
potrošnja 11l plina čime sam vrlo zadovoljan. Kratke relacije, lagana noga na gasu i to je to. Ko ne vjeruje budem slikao slijedeči put račun i instrument tablu

Usput danas mi je nešto sletjelo s ebaya
http://www.ebay.com/itm/Genuine-Philips-Essential-Power-H1-Light-Bulb-12454RA-/180734964864?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2a14a4b480&vxp=mtr
Boja je malo žučkasta, ali sad je vidljovst u razini xantije. Na autoputu mogu sada bezbrižno voziti vidljvost je bolja, također u paru s dugim svjetlima kako treba biti. Zasad još nitko ne blica iz suportnog smjera :D Farovi nakon 40min vožnje hladni, tako da se ne brinem, a požarni aparat je u gepeku ;)
 

calypso

New member
Ako koga interesira, odlucio sam prodat svoj USS Enterprise (XM 2.0i 16v Serie2, 1995). :)

Imate ovdje oglas i popis svega sto ja na autu sredjeno/zamijenjeno. Ulozeno je preko 6000EUR u 2.5 godine. I, auto je naravno na plin, a plin je opet jeftin (4.36 kn/L). Sa punim plinskim tankom predje nekih 300km (42L se uspije stavit u tank), a tank kosta oko 180kn - dakle nekih 60 lp/km, sto je dost jeftino cak i za jednog XMa. :)

http://www.citroenforum.hr/ponuda-49/p-citroen-xm-2-0i-16v-1995-a-2207/#post51012
 
Na vrh