Iskustva XM

jurapz

New member
Sve je to istina šta si naveo ccccxm, ali ovaj od petra je xm bio katastrofa gdje god pogledaš, vjerovato je bio udaren jer je hrđa počela izbijati na pragovima i vratima, zadnji desni točak samo što ne odpadne, motor katastrofa, autu curi ulje, antifriz i lhm:grin:, prošlo je najbolje ovado da se rastavi nego da je netko kupio pa bi rekao kako je xm katastrofa auto. Jednostavno xm traži pažnju i konstantno održavanje i naravno PRONAÈI DOBAR PRIMJERAK koji je bio kvalitetno održavan. Xm nije auto koji se jeftino vozi i gdje se gleda svaka kuna, onda si kupiš punta i gotovo. Ja si sada razmišljam o prodaji mog xm-a jer bi si uzeo seriju 2 v6 24v, opet znam da necu dobiti nikakve novce za njega koliko je truda, vremena i novaca uloženo, ali htio bi novi v6 24v:whistling:
 

weebeer

New member
ovo me izaslo 900eurica i iznenadil sam se razno raznim ponudama za istog jel sam ga stavil na njuskalo cisto da vidim likvidnost navedene zvjeri hehehe
 

Prilozi

weebeer

New member
Èekaj malo..očeš reč da si ovu ktstaricu platil 900€ ?? :eek:
ne makel se sa mjesta ako lazem a kako sam naveo vec,, stavio sam ga na njuskalo za 1200e da vidim jel se taj autic uopce da prodat kad ono zacudjujuci rezultati,,uglavnom ako si zainteresiran pravom citroen fanu cu ga i ja proslijedit za 900e,,,mada vise nego teska srca;)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Hvala na ponudi,ma sam ti ja prezadovoljan sa svojim piksaćem :D:D..al morti se najde negdo zaintereseran ;)
 

ccccxm

New member
ovo me izaslo 900eurica i iznenadil sam se razno raznim ponudama za istog jel sam ga stavil na njuskalo cisto da vidim likvidnost navedene zvjeri hehehe
Jebiga sada je xm na prijelomu niti je oldtimer niti je nov auto od oko 20 godina .
Još ako uzmeš u obzir da pedeset posto debila koji su slučajno naletili na xm nemaju pojma o životu a ne o tome što voze,i da smo na jebenom balkanu gdje če valjda 2060 golf 1 koštati 3 iljade eura dobiješ stanje totalnog sranja.Taj auto ili ima gazdu ili ima presu ili prodaju u bescjenje.Tko god ga je kupio jer zna što je to pazi ga i uživa u njemu svi ostali dopridonose likvidaciji i to jednog po jednog modela.Stari ga je platio 50000maraka npr vozio cijeli život nitko ga nije smio pipnuti i amen.Kad je gazda umro došla je grabežljiva rodbina i prodala ga u bescijenje jer je tamo u garaži nekakav stari citroen.Tu je problem xm će jednostavno nestajati sa scene auto svijeta dok ne uhvati 30 35 godina,i onda će oni što prežive poput sm ilids pojavljivati se na oldtimer skupovima ili na prestižnim oldtimer auto emisijama.Koštati će 30 40 tisuća funta kao sm danas a glupani koji su ga prodavali u bescjenje će gledati i plakati.:mad::p

Sve je to istina šta si naveo ccccxm, ali ovaj od petra je xm bio katastrofa gdje god pogledaš, vjerovato je bio udaren jer je hrđa počela izbijati na pragovima i vratima, zadnji desni točak samo što ne odpadne, motor katastrofa, autu curi ulje, antifriz i lhm:grin:, prošlo je najbolje ovado da se rastavi nego da je netko kupio pa bi rekao kako je xm katastrofa auto. Jednostavno xm traži pažnju i konstantno održavanje i naravno PRONAÈI DOBAR PRIMJERAK koji je bio kvalitetno održavan. Xm nije auto koji se jeftino vozi i gdje se gleda svaka kuna, onda si kupiš punta i gotovo. Ja si sada razmišljam o prodaji mog xm-a jer bi si uzeo seriju 2 v6 24v, opet znam da necu dobiti nikakve novce za njega koliko je truda, vremena i novaca uloženo, ali htio bi novi v6 24v:whistling:
Pa normalno 20 godina su ga trali bez ijedne lipe ulaganja to je satran stroj isto ka čovik koji cili dan kopa kanale u kruvu i vodi, ljudi oće vozit xm mukten toga nema sve lijepo i dobro na ovom svijetu ima svoju cijenu.Sve se može srediti ali ako je auto stvarno tako silovan onda je na vlasniku odluka što s njim.Ja gledam te strane još doli dolaze kod nas na litovanje viđa san tablice iz Njemačke,Švicarske Nizozemske itd ali to su primjerci boli glava od očuvanosti.Najbolje kad uđemo u eu ako se ne raspadne dopeljati salonski primjerak i gotovo kod nas su rijetki koji su održavani onako kako treba.Ako ga čovik gleda za sebe onda češ ga jedino izvući kad vlasnik umre,a ovi ostali idu putevima sreće neki u prave ruke a neki u presu nažalost.:thinking:
 

jurapz

New member
Xm nikada neće biti pojam kao ds ili sm, jer su ta dva auta ipak sam vrh. Xm će biti kao cx, ima donekle neku cijenu ne pretjerano. Najviše će biti na cijeni xm sa v6 pogotovo stari v6 sa 200ks:) jer je jako mala serija takvih. Ovakav zlatni xm sa 2.0 motorom i bez registracije možeš biti presretan ako izvučeš 500-600 eura jer takav 2.0 niti ide nešto posebno a troši više od v6 i lošiji su motori puno, taj zlatni se već vrti 2 godine po oglasniku. Evo ja sam stavio za prijatelja oglas za 2.1 td koji je dosta dobar nije izvozan i stavio je 1800 eura i nitko ga nije nazvao već 3 mj.:grin: . Evo ti cx od alana koji je napravljen strašno dobro u izvrsnom stanju nema kupca za 30000kn što svakako vrijedi.
 

ccccxm

New member
Taj auto se sad nema što procjenjivati on če se procjenjivati kada postane oldtimer i budućnost će donjeti ocjenu i cijenu a ne nekakvo balkansko tržište.Sigurno da neće biti kao sm ali u izobilju ove nakaradi i užasa što je proizvedena od devedesetih do danas će biti kralj sigurno.To je moje mišljenje o budućnosti odnosno starosti tog modela.:)
 

jurapz

New member
Ja mislim realno da nece proci ništa bolje od cx-a, naravno cx je isto cjenjen ali nikako kao žaba ili sm, xm je super auto tu nema priče nebi imao 5 komada da nije dobar, c6 bi već mogao biti pravi klasik jer ih se proizvelo do sada nekih 20000kom i to je već druga priča
 

weebeer

New member
decki mene jedino kaj brine kaj se tice xm je dal netko zna ili poznaje najobicnijeg vrhuskog poznavaoca navedenog vozila da mi ga pregleda i ovih par sitnica kaj imam za rjesit da rjesi a da je pouzdan ,,da se nemoram opterecivat dal cu bit prevaren izigran preveslan i tko ti zna sta sve ne.

ukratko trazim provjerenog citroen majstora sa sljedecim karakteristikama

1 da nije gulikoza

2 da je poznavaoc xm-a tj da je kompetentan

3 da je pouzdan

zivim u zagrebu a preporuke ako je netko voljan moze ovdje javno ili u inbox

unaprijed zahvalan
 

ccccxm

New member
Ja mislim realno da nece proci ništa bolje od cx-a, naravno cx je isto cjenjen ali nikako kao žaba ili sm, xm je super auto tu nema priče nebi imao 5 komada da nije dobar, c6 bi već mogao biti pravi klasik jer ih se proizvelo do sada nekih 20000kom i to je već druga priča
Pokazaće vrijeme,što se tiče xm modela.C6 je stvarno posebna priča jednostavno su pogodili i gotovo po svem će biti klasik malo ih je prodano a automobil ima takav dizajn pojavu doista je to po meni trenutno od najboljih automobila uopće i volio bih ga imati.On je po meni rađen sa više inata nego xm teško je njih uopće uspoređivati svaki je za sebe nešto posebno.Ali c6 kao da je rađen da svima pokažu da još mogu i znaju napraviti automobil iznad drugih.
 

1587 VTS

New member
Pokazaće vrijeme,što se tiče xm modela.C6 je stvarno posebna priča jednostavno su pogodili i gotovo po svem će biti klasik malo ih je prodano a automobil ima takav dizajn pojavu doista je to po meni trenutno od najboljih automobila uopće i volio bih ga imati.On je po meni rađen sa više inata nego xm teško je njih uopće uspoređivati svaki je za sebe nešto posebno.Ali c6 kao da je rađen da svima pokažu da još mogu i znaju napraviti automobil iznad drugih.
Svaka ti je na mistu, potpisujem :palac-gore:
 

weebeer

New member
sad sam tek ko zadnji neuki multmaz skuzil kako se dijele zahvanice tak da bum manje vise radil na tome i svakoj dobroj pozitivnoj dusi koja je bila voljna pomoc kako mislju ugodnom rijecju pa tek onda djelom jos jednom svako dobro i veliko hvala
 

Arsen

Member
Evo ti cx od alana koji je napravljen strašno dobro u izvrsnom stanju nema kupca za 30000kn što svakako vrijedi.
Jesi vidio taj auto u živo?

decki mene jedino kaj brine kaj se tice xm je dal netko zna ili poznaje najobicnijeg vrhuskog poznavaoca navedenog vozila da mi ga pregleda i ovih par sitnica kaj imam za rjesit da rjesi a da je pouzdan ,,da se nemoram opterecivat dal cu bit prevaren izigran preveslan i tko ti zna sta sve ne.

ukratko trazim provjerenog citroen majstora sa sljedecim karakteristikama

1 da nije gulikoza

2 da je poznavaoc xm-a tj da je kompetentan

3 da je pouzdan

zivim u zagrebu a preporuke ako je netko voljan moze ovdje javno ili u inbox

unaprijed zahvalan
Koliko sam upoznat u Zagrebu toga nema.
Jedan od razloga zašto ne vozim XM, a imao sam par izglednih prilika.
 

ccccxm

New member
sad sam tek ko zadnji neuki multmaz skuzil kako se dijele zahvanice tak da bum manje vise radil na tome i svakoj dobroj pozitivnoj dusi koja je bila voljna pomoc kako mislju ugodnom rijecju pa tek onda djelom jos jednom svako dobro i veliko hvala
Ovako prijatelju ja nisam iz zg nego iz dalmacije tako da gore ne poznam nikog za mog xm mi je radio kape amortizera Saša nemec zaprešić,nazovi citroen klub zaprešić neka ti dadu broj i nazovi ga za xm možda ti može pomoći,ako ti se isplati dođi u dalmaciju kod mene i ja ću ti ga pregledati ako je stvarno takva frka,ako nije odi u Split kod Marka čovik je doktor ima xmv6 i radi citroene pa ga pitaj što te zanima to ti je moja preporuka ovo ti je broj od Marka 095-906-98-53 ili 098571-636 reci da ti je Peša iz Zadra da broj i preporuku.I pitaj što te zanima Eto to je od mene.Inaće napiši što ti je sumnjivo na autu pa ćemo bar ovako preko foruma pokušati nešto rješiti.
 

jurapz

New member
Jesi vidio taj auto u živo?

Nisam ga vidio uživo, vidio sam šta je sve rađeno na autu i koliko je uloženo i svakako vrijedi te novce, ima na cfs detaljni izvještaj šta je sve rađeno




Koliko sam upoznat u Zagrebu toga nema.
Jedan od razloga zašto ne vozim XM, a imao sam par izglednih prilika.
Da sam se ja uzdao u naše majstore nebi više vozio xm, mislim kao da je to svemirska tehnologija. Malo samo treba da se upozna, odlični motori, limarija odlična i sad ti ostaju samo problemi elektronike i hidraulike a to nije ništa strašno. Ja vozim v6 iz 89 koji je na lošem glasu zbog elektronike i kao najkompliciraniji za održavanje ali sve sam do sada uspjevao sam rješavati probleme, kad sam prije išao kod nekoga drugog da mi popravi sve su bile bačene pare pa sam odlučio sam to popravljati
 
Na vrh