DS - nabava i restauracija

deda

New member
Je,izgleda na prvu sliku,ali taj je od Krvavice,uvalio ga čovjeku za velke novce,a auto je živa koma,sav je skrpan na trulju,a i mehanika isto samo složena da nekak radi.To je 21 injektion i valjda ga se sad ovaj oče rješit,jer stalno ima problema snjim,naravno kada nije ni napravljeno sve kak treba.
 

deda

New member
Cjena je relativna stvar,auto vrijedi kolko ti netko za njega da,ali vani se za puno manje love dobije odlićan auto,a opet za puno love sranje nalickano.Sve zavisi.Ako netko tako nešto želi,treba tražiti sa lovom u đepu i kada naleti neš dobro,uskoćit.Tako uglavnom rade šverceri,pa onda nabijaju cijene.Inaće sam vidio u D i FR za puno manje novaca žabe u fantastićnom stanju,pa čak i kod preprodavača,jer ako mu dugo stoji,ponudiš mu 35% manje i da ju.Ne nalaze se baš lako kupci za takav auto,a pogotovu u D.Samo što ostavljauju visoke cijene u oglasima,tak da što više izvuku.25 000€ za svaku žabu je previše, osim cabrio,ako nije u izvrsnom originalnom stanju,fučkaš restauracije,to je mačak u vreći.
 

dsdoboli

New member
Prodaje se jedna u Slavonskom Brodu, ima prigodnu regu SB 1973 DS. Zna li itko nešto o tom autu?
Inače, što se tiče restauracije, generalka motora te priprema i lakiranje su više-manje sličnih cijena za sve oldtimere. Razlika je u limarskom poslu (ovisi o količini truleži i ev specijaliziranosti majstora) i specifičnosti ostatka mehanike osim motora. Pitanje: Koliko košta uređenje hidraulike za DS ali ono, totalka kad ništa na njemu ne valja uključujući i lajtunge?
Imao sam 2 Dijane i to je bila šala-mala, GS sam brzo prodao jer sam bio student bez love, sad gledam naći uredan DS ili ID pa ubaciti jači motor ( 23 ili 21EI).
 

deda

New member
Ta žaba iz Broda vrijedi sve novce,to je Jurina i on je puno love uložio u nju.Mora biti neki gadan razlog zašto ju prodaje,prodao je i oba GSa i prodaje i Spačeka koji je isto sređen do jaja.Inaće nije u žabi problem hidraulika,to je najlakše sredit,nego sve ostalo je sranje i skupo za radit,a pogotovu limarija i taj auto nema apsolutno nikakve slićnosti i veze kada se uspoređuje sa uređivanjem nekih drugih auta.Tak da ne vrijedi nikakvo iskustvo od drugih auteka.Tko jednom i de u sređivanje žabe,ili popizdi pa odustane ili iskrca brdo love,potroši živce za tri života,tako da za nju treba 10x prije dobro razmisliti nego se upuštat u sređivanje.
 

deda

New member
Taj striček je umro i sad navodno nasljednici to prodaju,samo sam čul da traže nebulozne novce,dugo sad niš neznam kaj je stim,ak neko nekaj ćuje?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Prava šteta da tako propadau. Nabrojio sam ih prema slikama šest komada?

Ima li netko kontakt broj/adresu vlasnika?

Ne znam vrijede li uopće, odnosno kakva je limarija. Ako ima i mrvu truleži, onda po mojem sudu i nije nego za otpad.
 
Na vrh