DS - nabava i restauracija

jurapz

New member
Evo da se i ja pohvalim da sam završio svoju potragu za žabom, pošto je cijena bila spuštena 50 posto i pregledom utvrđeno dobro stanje pala je odluka o kupovini

Prošli tjedan odveženo 200km Zg-Pž bez problema
 

jurapz

New member
Ma auto je u dosta dobrom stanju, uz minimalna ulaganja je skroz spreman za vožnju, 2.3 i.e je jako mala serija i vrlo je cjenjena, mora se malo mehanika i limarija dotjerati više priče budem stavio u temu ds-a
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Evo da se i ja pohvalim da sam završio svoju potragu za žabom, pošto je cijena bila spuštena 50 posto i pregledom utvrđeno dobro stanje pala je odluka o kupovini
Èestitke jura :palacgore::aplauz::aplauz:..daj nabaci još koju sliku :wub:
 

marko ds

New member
Ta plava zaba je u katastrofa stanju ja sam je gledao , auto je trul pun rupa , to nije model 23i , i taj auto nije ta godina jer 23i i takve ravne kvake su se proizvodile s tim motorom samo 1975g ...
 

c5 dr

Member
Ta plava zaba je u katastrofa stanju ja sam je gledao , auto je trul pun rupa , to nije model 23i , i taj auto nije ta godina jer 23i i takve ravne kvake su se proizvodile s tim motorom samo 1975g ...
nas su ućili da se prvo predstavimo i pozdravimo prije nego počnemo kritizirati

Dobrodošao;)
 

marko ds

New member
nas su ućili da se prvo predstavimo i pozdravimo prije nego počnemo kritizirati

Dobrodošao;)
Hvala na dobrodoslici , ne kritiziram kad su to cinjenice ,samo hocu nekim ljudima dokazat da nemaju pojma o zabama a druge znaju podcjenjivat ,to se odnosi na pojedince koji ce se prepoznat u ovoj poruci ....
 

Dalibor

Dado Tornado
Ta plava zaba je u katastrofa stanju ja sam je gledao , auto je trul pun rupa , to nije model 23i , i taj auto nije ta godina jer 23i i takve ravne kvake su se proizvodile s tim motorom samo 1975g ...
na ovoj temi ima slika tog DS-a - http://www.citroenforum.hr/moj-oldtimer-193/ds-2-3-i-e-pallas-jurapz-1240/#post30976, auto djeluje odličan ako i ima koju falingu vjerujem kako je zahvalan kao cjelina, no unutrašnjost mi ne djeluje kao model 2.3 pallas, ali pa šta ;)
 

jurapz

New member
Ta plava zaba je u katastrofa stanju ja sam je gledao , auto je trul pun rupa , to nije model 23i , i taj auto nije ta godina jer 23i i takve ravne kvake su se proizvodile s tim motorom samo 1975g ...
Nije mi jasno gdje je on toliko trul al dobro, ona je 74 godina i 100 posto je 23i i takva je došla iz tvornice, ako hoćeš napišem ti broj sasije pa provjeri. Meni je jasno da svi imaju negativno mišljenje zbog toga jer je došla od krvavice. Ti na ovoj žabi podmetni dizalicu gdje god hoćeš i nema šanse da će se nešto savijati i pucati jer je trulo, ali svejedno će se ići zaštiti odozdola sve, a vanjština se vidi koliko je trula:grin: . Gdje je to od bilo kakve žabe koju smo išli gledati npr.
http://www.njuskalo.hr/oldtimer-auti/citroen-ds-oglas-3771750 ova žaba je katastrofa živa, neki hercegovac to kupio za par sto eura i sada misli debelo zaraditi, ove žabe nasljedili od nekog svog strica http://www.njuskalo.hr/oldtimer-dijelovi/citroen-oglas-3802120 isto traže neke bolesne novce, ostavili žabe na livadi da trunu na zemlji što je netko rekao kamen im nebi dao da tucaju . Ja sam žabu kupio i sjeo u nju i bez ikakvih problema odvezao 200km i auto radi odlično
 

Arsen

Member
Ja sam žabu kupio i sjeo u nju i bez ikakvih problema odvezao 200km i auto radi odlično
Mora se priznati da je to rijedak slučaj kod nas.:D
Štoviše u zadnjih 7-8 godina skoro pa i nisam vidio takvu Žabu za tak male novce u oglasniku.
Recimo za samo 10tkn manje u Oglasniku ima Žaba koje izgledaju kao ruzinavi sir na kotačima, a prodaju se u rubrici "automobili". Tako da bila ona i tak loša kako kolega tvrdi i dalje vrijedi to te novce, a cijena će joj i dalje samo rasti.:palac-gore:


Ove žabe koje spominješ su pretpostavljam one iznad Splita.
 

marko ds

New member
Ako je ta plava 1974 onda je to druga stvar jer je svugdje zavedena pod 70g ,ali znam da taj auto nije bio u bajnom stanju jer sam ga imao namjeru kupit pa nije bas bila neka prilika jedino ak su nesto krpali za prodaju , a sto se splitskih zaba tice ja sam bio tamo prosle godine i oni tam imaju oko17 komada i to je sve koma imam slike i da mi poklone neznam kaj bi s tim ...a sto se krvavice tice o njemu imam samo dobra iskustva....
 

jurapz

New member
Ma da to su te kod Splita, ma već sto puta viđena priča, imaju oni i novih dijelova ali skuplji su od toga da naručuješ izvana :wtf: i to vec stoji jako dugo, mogli su dobro zaraditi i svi sretni a ne ovako ce sve propasti i nece nista prodati, imaju 40 komplet auspuha opet nece dati ispod 1000kn ma sta reci :thinking: . Ja još nisam niti jednom požalio što sam uzeo ovu žabu, a imao sam prilike da detaljno pregledam na dizalici ima malo hrđe ali gdje je to od trulog.

Ako je ta plava 1974 onda je to druga stvar jer je svugdje zavedena pod 70g ,ali znam da taj auto nije bio u bajnom stanju jer sam ga imao namjeru kupit pa nije bas bila neka prilika jedino ak su nesto krpali za prodaju , a sto se splitskih zaba tice ja sam bio tamo prosle godine i oni tam imaju oko17 komada i to je sve koma imam slike i da mi poklone neznam kaj bi s tim ...a sto se krvavice tice o njemu imam samo dobra iskustva....
Ma netko je muljao sa papirima sa ovom plavom, da prije napuni 30 godina i u knjižici piše ds21 i 1985ccm i 53 kw da ispadne što manja registracija, ali po broju šasije se sve vidi, ona nije rađena sigurno 7 godina, ovaj zadnji nije ništa dirao sigurno, da je katastrofa napravljena vec bi bila trula na sve strane sigurno. A što se tiče ovih iz Splita nije mi jasno da je netkom bio problem malo to zaštiti ovako nema ništa od toga.
 

marko ds

New member
Sta da ti kazem puno srece i truda jel vjeruj mi trebat ce ti ,evo ja sam ove godine napravio 3 komlpetne restauracije za neke musterije s mora i 4 se privodi kraju pa znam sta to znaci ....
 

fantiniczaba

New member
u planu je bila resauracija ali je bila u jako lošem stnju. motor je i upalio ali karoserija je bila sva trula ,a umeđuvremenu sam naletio na jednu iz rovinja u jako dobrom stanju . tako da je ova iz bala ostala za dijelove .ako neko ima trebam nosač žarulje ispred od marshala kontakt=0918963305. ja sam ti iz mlini kod buzeta.
 
Na vrh