Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

drago_st

Well-known member
Donator foruma
To je za poludit, ja da moran u karantenu vjerovatno bi odnia kauc u radionu..inace bi mora na psihijatriju posli
 

Cutac

Prèkaroš
Ja nikad ne bih naveo kontakte.
Ja da moram ne bih, ozbiljno. Rekao bih kontaktima, ali ne bih navodio.

Nas je sad 6 bilo u birtiji, od toga 3 idu doma obiteljima(barem partner), a svima sam rekao kakva je situacija i nije ih ****lo.
A i koja je jebena poanta samoizolacije kad se uvijek družim s istim ljudima. S frendom sam dogovorio da ak sam pozitivan(tj. ak obojica budemo morali 14 dana) da ću preko noći šmugnuti k njemu i zajedno da ćemo se izolirat.

A i ta izolacija. Šta kad pojedem frižider i naručim neš? Da mu u grmlje bacam pare? Kretenizam. Još jebenih 14 dana. Alo, pola mjeseca ne smiješ nikud, pa ni u sred sredine noći.


inace bi mora na psihijatriju posli
Ja se ne zajebavam kad kažem da ću osmi dan puknut i bacit se sa prozora.
 

Milosh

Test
Teško mi je zamisliti zašto vam to tako teško pada. Meni to uopšte ne bi bio problem, pogotovo ako bih imao cijeli stan ili sprat kuće za sebe. Imam toliko stvari za pogledati (od razno-raznih how-to videa, filmova, ali najvažnije kurseva) i uraditi da ne bih to sve stigao. Čak bih sebi lijepo organizovao vrijeme i dobro ga iskoristio da nadoknadim to što inače ne stižem. Opijanje mi ne bi ni palo na pamet. :)
Post je automatski spojen:

da ću preko noći šmugnuti k njemu i zajedno da ćemo se izolirat
Zar ne provjeravaju na tvojoj adresi da li si kući?
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja da moram ne bih, ozbiljno. Rekao bih kontaktima, ali ne bih navodio.
Ja sa svima imam dogovor od uže i šire familije i prijatelja, pa do kolega s posla, ako šta kome bude da jedni druge ne spominjemo nego da interno javimo jedni drugima i to je to. Prvo je oni capak sra da i zaraženi može ić na izbore, ako metne masku na glavu, a sad kad su prošli izbori onda mora 14 dana zatvora bez obzira šta ti je test negativan. Ajde, nek se yebu. Ne virujen im 2 posto.

Teško mi je zamisliti zašto vam to tako teško pada
Koje? Da me netko negativnog na taj virus po diskrecijskom pravu zatvori u kuću na dva tjedna pod prijetnjom od 8k kuna kazne? Neće se posal sam napravit dok ja gledan kući serije i tutoriale. :)
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Zar ne provjeravaju na tvojoj adresi da li si kući?
Ne znam, to se da iskombinirat.

Teško mi je zamisliti zašto vam to tako teško pada.
Ja ako nisam fizički aktivan, ludim. Evo, danas sam bio normalno aktivan, ali sad svejedno odoh u šetnju od cca 5-7 kilometara.

Ja jedan dan kad sam zatvoren, ajde nekako, dva dana ne izdržim. Ja iskreno ne mogu zamisliti sebe 14 dana u 65 kvadrata stana bez opijata i nekih načina da se "resetiram" svako toliko.
Em fizička neaktivnost, em sjedenje i ležanje, poludit ću.


Ja sa svima imam dogovor od uže i šire familije i prijatelja, pa do kolega s posla, ako šta kome bude da jedni druge ne spominjemo nego da interno javimo jedni drugima i to je to.
Ja svog kontakta nagovaram već dva, tri dana da me ne spominje, čak sam pare nudio.
Da su kazne par stotina, a ne 8000 kuna, plaćao bih slobodu. Ne bih išao među ljude, ajde, ali bih izlazio na sunce. Na kraju krajeva, nismo čovječje ribice da budemo u mraku pod umjetnim svjetlom.
Kada sam nekada znao imati ****čku gripu, da tri dana umirem u krevetu, četvrti dan umirem, ali idem šetati.

U subotu navečer sam pokisnuo i propuhalo me, nedjelju imao grlobolju, začepljen nos i laganu temperaturu i svejedno odradio trening. Ležat ću kad umrem.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja svog kontakta nagovaram već dva, tri dana da me ne spominje, čak sam pare nudio.
Šta si mu se zamjeria nešto ili je lik istinski nenormalan ili zao?
Zar ne provjeravaju na tvojoj adresi da li si kući?
Šta misliš razvoj situacije u nekoj hipotetskoj priči di dolazi policija i zvoni ti na vrata jer rade provjeru izolacije, a ti onemoćao od Kovida ležiš u postelji, ne moš mrdnit od slabosti i niti ne otvaraš vrata. Šta će se dogodit? :) Vraćaju se u stanicu, pišu zapisnik i prosljeđuju sanitarnom inspektoru da te nisu zatekli kući i da kršiš samoizolaciju. To su sve teške gluposti.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Šta si mu se zamjeria nešto ili je lik istinski nenormalan ili zao?
Jedna od onih osoba kod koje SVE mora biti po pravilima, ma koliko pravila kretenska bila.
Sutra stižu rezultati, jedino preostaje da mu prijetim. Što je najbolje, ja ni sam ne znam kako ću se ponašati u zatvoru. :)
Vraćaju se u stanicu, pišu zapisnik i prosljeđuju sanitarnom inspektoru da te nisu zatekli kući i da kršiš samoizolaciju. To su sve teške gluposti.
Meni je kretenizam što se ne smije ni u svom autu biti
Koga to ja mogu zaraziti ako se odem provozati negdje?


Kontakt je bio sa zaraženim u petak ujutro. Ja bio sa kontaktom u petak i nedjelju, kod kontakta doma. Ja ponedjeljak imao začepljen nos i 37.5°C temperaturu(a pretpostavio sam da je to jer me u subotu propuhalo i jer sam pokisnuo). Kontakt sad umire doma sa 38-39°C temperaturom, šmrcavim nosom i grloboljom.
Ili se potrefila prehlada sa ovime, ili sam ja zloglasnu koronu pobijedio u jednom popodnevu(bolili su me očni mišići od ponedjeljka do danas - tako mi je uvijek kad imam gripu). Znači da me kontakt nije nazvao i rekao, meni korona ne bi bila na kraj pameti.

Zanimljivo je kako stožer ne dopušta prirodnoj selekciji da odradi svoje.
Možda se varam, možda kad dobijem koronu umrem, ali opet, ako ne mogu preživjeti virus sam od sebe, šta ću živit kad očito neću dugo i ovako.
 

Franz

Well-known member
Meni je kretenizam što se ne smije ni u svom autu biti
Koga to ja mogu zaraziti ako se odem provozati negdje?
Pogotovo ako se, uz dodatnu mjeru predostrožnosti, voziš s uključenom recirkulacijom zraka u kabini. Čak tada ne ispuhuješ virus po cesti. :)

modern.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
BF3 je mamara, eh da me posalju na robiju godinu dana u kući uz PS4 i HBO paket na tv. Dobrovoljno bih robijao za druge
 

Milosh

Test
Meni je dovoljno fiz. aktivnosti ako se mogu kretati po kući i nešto raditi, samo da ne moram ležati.

Ali da, totalno je kretenski što se čovjek ne može provozati u svom autu. Jel se smije izaći napolje u dvorište kuće?


Šta misliš razvoj situacije u nekoj hipotetskoj priči di dolazi policija i zvoni ti na vrata jer rade provjeru izolacije, a ti onemoćao od Kovida ležiš u postelji, ne moš mrdnit od slabosti i niti ne otvaraš vrata. Šta će se dogodit? :) Vraćaju se u stanicu, pišu zapisnik i prosljeđuju sanitarnom inspektoru da te nisu zatekli kući i da kršiš samoizolaciju. To su sve teške gluposti.
Vjerovao ili ne, žena od kolege prije mjesec-dva išla sa ocem iz BiH u Hr. Ne znam kad je tačno bilo ali uglavnom su nakon dolaska na odredište morali biti tu 14 dana. U pitanju je neko ostrvce na kojem nema skoro ničega. Nakon par dana njih dvoje odu na kopno jer je ona morala zubaru, a zubar je 'ladno pronađe u nekoj bazi podataka (dal po osobnoj ili po broju pasoša) i kaže "gospođice, ne možemo vas primiti, vama je određena izolacija". Otišli kod drugog zubara koji ih je primio. Nakon dva dana ponovo otišli na kopno i njega zove policija i pita gdje je, on naravno slaže da je na ostrvu i odmah se vrate, a nakon sat-dva policija došla da provjeri. Inače mi pričao kolega i dobar prijatelj, tako da mu vjerujem. A ne bi me začudilo da taj tretman kod vas varira od županije do županije.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh