Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Franz

Well-known member
Prva osjetna promjena danas, kad sam u pola deset izašao iz kuće (radim od 10), je da je parkiralište ispred zgrade puno. Svi su doma.

Kakva je, forumaši, situacija kod vas? Radite od kuće ili su vas poslali doma?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja i da se zarazim bi morao raditi, pa mi nema promjene, barem još mjesec dva. Ali ako se otegne na više mjeseci, propadam ko i većina :)
Jedino nemam auta, nemam kamo ići... Ali na sreću nisam u zgradi, pa sam kupio jučer nešto građevinskog materijala za duga popodneva. Imam posla oko kuće da me zabavlja barem mjesec dana.
Nabavljena je i glina, te polir pasta za tuđe aute, jedino vosak ne dolazi nikako.

Svakako će biti, samo ne dosadno :)
 

charllie

Active member
Trenutno dva tjedna na godisnjem u samoizolaciji,u petak se vratio iz AT.Jest dosadno Doma al kaj ces bu i to proslo.Nazalost nebrem ni u sumu a imal bi dost posla,ciscenje,sadnja i bil bi daleko od ostalih.
Nemam nikih simptoma,no ici medju ljude je stvarno neodgovorno kao i od nasih politicara,zakazali totalno stvarno su mislili da nas nebu pogodilo.
 

zdraja

Active member
Prva osjetna promjena danas, kad sam u pola deset izašao iz kuće (radim od 10), je da je parkiralište ispred zgrade puno. Svi su doma.

Kakva je, forumaši, situacija kod vas? Radite od kuće ili su vas poslali doma?
Od kuće + rotiranje i skraćeno
 

visaluteju

Well-known member
Ja isto od kuce...glupo zvuci ali sto se tice posla ekstra mi... radim u skoli pa pripremamo materijale za online nastavu...za nekih u prosjeku sat-dva ja spremim za citav radni dan sta mi treba... U mom kraju jos nema slucajeva ali se vide efekti izolacije...do podne i oko podne, kako je fino vrijeme, da se poneko i sresti ali kasnije nigdje zive duse...
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Nakon kaj am prešel pol EU, na granici dobil rešenje o samoizolaciji. Simptoma nemam. Rekli su mi da me budu testirali sam ak dobim temperaturu ili druge simptome. Odvojil sam se od svojih u potkrovlju. Sreća da imam mali balkonić i WiFi inače bi se probil u glavu. :D Onda s druge strane, žena mi sprema ručak i večeru, pokuca i ostavi prred vratima. :D Jedem kuhano, ženu ne viđam, decu čujem povremeno. U neku ruku nije ni loše. Bde zaebano ak potraje.
 

Ruske

Active member
radim i to od iduceg tjedna pojacano...nema krize u autodijelovima, posto smo grana koja je neophodna za prezivljavanje, jel...
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
U uredu kao i svaki dan. Imam svoj ured, pa mi je lakše. :) Nema nikog tko mi se može iskašljati. :D Jedino sam otkazao hrpu poslovnih putovanja u austriju i njemačku. Ipak, za sebe corone se ne bojim.
Više me strah za svoje roditelje i ekonomskog aftermatha.

Npr. Rakar ima nelošu analizu: Business i politika u doba koronavirusa
 

Mirage

Well-known member
Evo vidim da nas ima još prosvjetara na forumu pa tako i ja od kuće a pošto predajem informatiku za mene se samo promijenila lokacija s koje radim. Imam posla oko kuće nakupovao sam brdo materijala kako bi mogao raditi poslijepodne oko kuće živim na selu prvi susjedi 300 m idući 800 ja sam već godinama u samoizolaciji.
 

bbozak

Active member
13.3. je stisnut off prekidač na moj posao. Ne samo moj, neg stotine firmi u HR koje se bave sličnim djelatnostima, nemam više prihoda, tko zna kad ću opet imati. Imam nešto zaštekano pa ćemo moći normalno živjeti tri mjeseca, a dotad ću smislit drugi način zarade.

Inače sam ton majstor na koncertima, konferencijama, predstavama, događanjima, a s obzirom da tog ničeg više nema... Sreća u nesreći što sam obrt i samo smo supruga i ja u tome, drugi imaju firme i do dvedesetak zaposlenih plus leasinge i kredite na kombije i opremu, ja nasreću nemam takvih opterećenja.

Živi se , uvijek se živilo, nit rat, nit bolest može stisnut pauzu na ljudsko postojanje, pa i ovo će se preživjet, treba biti strpljiv i khm..sjedit doma 🤓
 

Scorpyo

Active member
Od 13-tog do daljnjega svi koji mogu u mojoj firmi rade od doma.

Prvo je bilo rečeno oko 2 tjedna, sada više nitko ništa ne govori ali imam osjećaj da bi moglo potrajati malo duže...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kod mene ispred zgrade jutros, poluprazan parking. Inace radim od kuce, osim danas, na poslu sam do 14h. Mislim da se nece ovo smiriti pre 6tog meseca. Tek smo na pocetku.
 

ibirkic

Member
Državna firma, još uvijek dolazim na posao. Ne radim sa strankama s obzirom da sam u IT-u, ali naši na nemaju namjeru slat doma. Nekakav plan je kreirati dva tima koja će se izmjenjivati svaka dva tjedna. Što bi moj frend reka, kad izgine tim 1 dolazi tim 2 na njegovo mjesto. A moj posao se bez problema može raditi od doma. Ali ne, što će ljudi reći.

Sve u svemu, nisam nesretan, ljudi ostaju bez posla kao na traci. Doma smo ja i cura, njoj posao visi, radi u hostelu. Pitanje da li će dobit plaću idući mjesec. Izbjegavam kontakt koliko mogu, idem pješke, uglavnom sam doma.

Držite mi se, proći će i ovo.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja ne mogu raditi od kuće zbog prirode posla, a moram raditi (kontrola leta - moraju avioni letjeti :) ). Ali radim malo skraćeno i u nekom izmijenjenom režimu.
Milosh, znaš li zašto civilno zračni promet nije potpuno zatvoren? Nekako mi nije jasno i nema ni logike selektivna karantena. Ako svijet treba stati na mjesec dana, trebao bi, mislim, stati potpuno. Na Flightradaru me vidiš nebo od aviona. 😀
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh