Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Kako stoje stvari sa birtijama, jel postoji opasnost da ih opet zatvore?
Mislim da je situacija takva da i ako bude drugog vala, neće ga biti. :) Taman i da "drugi val" bude neusporedivo jači od prvog, neće ga biti. :) Jer nitko, ali baš nitko nema mooda za srezati onaj nepotrebni (birokratski) dio javnog sektora. Pri tome ne mislim na liječnike, med. sestre i policiju. ;) Nego na one udarače pečata po agencijama, županijama, pa i općinama gdje živi jedva 100 ljudi itd. To treba nahraniti. To je biračko tijelo s obiteljima. Odakle novci za njihove plaće, ako se opet zaustavi realni sektor. Hoćeš, nećeš, mislim da nam Švecki model ne gine. ;) Individualna odgovornost i pamet u glavu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A nevjerovatno je koliko su se uljenili u ova dva mjeseca plaćenog odmora. Sramota me pisat crtice iz uhljebničke okoline. Oni su 2020. otpisali, do kraja godine im više nema smisla raditi, plaća ionako kapa...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Izgleda da je pritisak birača bio prevelik, ukida se obvezna samoizolacija sa prelaske iz BiH :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Žalosno je što mislite da vam mi izabiremo vlast, ne možemo je ni ovamo izabrat! Izađite lijepo i smjenite đubrad 😎
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne kažem da odlučujete, ali veliki je utjecaj, barem na trenutnu vladajuću garnituru.
Misliš da bi se granice otvarale da preko nema glasača? Hau jes nou :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Sve OK! Preko su ljudi nisu glasači! Vamo glasa samo onaj ko 'mora' hebe me se za HDZ i vaš i naš Njihove igre sa granicama su me koštale živaca i sveg ostalog, živim 30g između granica, dete požurite kineze nebi li i mi put dobili 😉
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Preko su ljudi nisu glasači!
E to, u tome je problem, iritira nas ista stvar. Našu vlast boli briga za ljude (u ili van ganica), sekiraju se samo oko svojih glasača.
Pa onda dolazi do ovakvih smješnih odluka iz dana u dan.

Jbga ja sam ove godine napravio grešku i nakon nekih pet godina ponovno počeo pratiti vjesti iz zemlje i svijeta.
Situacija je to zahtijevala. Dodaj na to ovo predizborno vrijeđanje zdravog razuma... teško je biti normalan ovih dana
 

Cutac

Prèkaroš
Dok god se za nekoga kaže "on je _ _ _ _ _ "(osim on je glup, jer glupan je glupan :D), neće svijet biti lijepo mjesto. Dok god se ljude "markira", sve je to u ****u.

Ali se slažem da je kretenski dopuštati strancima da glasaju. Nebitno kome, bilo da je u Hercegovini, Srbiji, Irskoj, Švabiji, Švedskoj, ...
Ako živiš tu, plaćaš porez i radiš tu, ok, glasaj. A ako ne, ne guraj nos gdje mu nije mjesto.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Korona evoluira u jednom posve nepredviđenom pravcu. :) Po novom, ako imate proliv, to je Korona. Možda!

Kako razlikovati COVID od neke viroze?

"Mi smo u ovom novom vladu ili nastavku prvog vala, kako god to zvali, primijetili da dosta pacijenata razvija trbušne smetnje. Činjenica je da se u određenom trenutku javlja i kašalj, pa ima i tih respiratornih problema, ali nije onako kako je bilo ranije sa značajnim pneumonijama i visokim febrilitetom, Sada su febrilitet s trbušnim tegobama češći barem u našoj populaciji.

Kako razlikovati? Jako teško. Ono što razlikuje virusnu bolest jedne od druge je epidemiološka anamneza, znači kada vi vidite detalje same potencijalne zaraze i što je inkriminirajući faktor tek tada mećete posumnjati na Covid.", kazala je Hrstić.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh