Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Za 1.8.? Teško, jedino riskirati sa last minute bukiranjem :)
Ali za predsezonu su fino pale cijene. Ovaj vikend je bilo stvarno dosta ljudi na Kvarneru, čak i kroz tjedan nije mrtvo.
Samo da nas kakav drugi val ne ošamari :)
 

charllie

Active member
Pa zasto,zar moji € nisu dobri,nikaj zato vec se negdje nac kome trebaju.Steta, dosta sam uzivao u Puli i njenim prelijepim plazama. :cry:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa ako si do sada dolazio, di je problem? Bez drugog vala Korone pretpostavljam da će cijene za vrhunac sezone slično kretati kao i prethodnih godina.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nema drugog talasa,osim ako Kinezi ne krenu da jedu neke druge zivotinjice :). Dajte im malo vremena u labaratoriji, da smisle nesto jos gore.
 

charllie

Active member
Pa ako si do sada dolazio, di je problem? Bez drugog vala Korone pretpostavljam da će cijene za vrhunac sezone slično kretati kao i prethodnih godina.
Izgleda da ce zena ostat bez posla,zbog nedostatka narudzbi,morat cemo sparat. :(
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Grdo, pikiraj nešto van sezone onda ako se oporavite, tu će bit puno prilika... eno Dubrovnik na 20€ :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na rubu propasti je i Hertz, jedna od najvećih RAC kuća na svijetu.
Inače su sa bonusima od parsto tisuća dolara pokušali zadržati menađment, 340 ljudi ih ima pravo zadržati ako ostanu na poslu do 3/2021.
No preko 14.000 šljakera je dobilo otkaze.
Meni najzanimljiviji detalj je da je jedan od starih vukova s Wall Streeta, ujedno najveći dioničar Herzta, Carl Ichan, spušio skoro 2 milijarde dolara od korone.
Promišljajući teorije zavjere, čovjek bi pomislio da takvi igrači imaju insajderske informacije, ali evo
https://edition.cnn.com/2020/05/28/investing/carl-icahn-hertz-bankruptcy-loss/index.html
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ni Brazil ne stoji dobro, brojevi skoro na razini Usa. Izgleda da oni ulicni festivali protiv korone nisu pretjerano ucinkoviti
 

Damaj

Active member
Ovo za Brazil mi je presmiješno, za zemlju sa 210 000 000 ljudi sve se to broji u minimalnim postotcima, pa koga mediji zavaravaju već je i sam WHO priznao za su procjene bile 100 puta veće od realnog stanja, to smo vidjeli po cijeloj Europi i Hrvatskoj, pa zar koš netko nasjeda na ovu promidžbu laži. Osobito nakon izjava tipa " ne umire se od corone nego sa coronom", a dokazano je da su im i testovi malo jači, 50/50%, možda jesi pozitivan, a možda i nisi, ali ćemo te ipak pripisati da jesi, za svaki slučaj. I onda se iza ovoga prvi puta u povijesti dogodilo da ljude samo na osnovu sumnje ili postojanja mogućnosti zaraze liše slobode i stave ga u samoizolaciju. Kakva idiotarija, kršenje svih mogućih ljudskih prava. I onda tu situaciju još uspoređuju sa pandemijama u prošlosti gdje su ljudi zaista umirali kao muhe, ne shvaćam kako se to uopće može uspoređivati, pogotovo sada kada je bjelodano da su i najblaže prognoze smrtnosti 100 puta manje od najavljivanih ili bolje rečeno umirali su ljudi sa dvije ili tri kronične bolesti, ljudi preko 75 godina koji su svakako imali barem jednu kroničnu bolest (malo tko da nema u tim godinama)
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
D Damaj, ti nemaš roditelje u kritičnoj dobnoj skupini? Ne bojiš se za njih? Koliko puta treba ljudima ponoviti da je Corona virus koji se, u zadnjih stotinjak godina, najbrže širi. Da nije bilo ovakve karantene, po svim procjenama bilo bi preko 3.000 mrtvih ljudi u HR od Corone. Pogotovo onih 65+. Ne bi svi stigli do bolnice, ne bi svi stigli do respiratora.
Ne treba meni korumpirani WHO da bi znao što je ispravno, a što ne.

Ono što me neugodno iznenadilo je reakcija suprotna mojim očekivanjima. Mislio sam kako će cijela situacija s Covidom poptuno educirati ljude koji smatraju da su cjepiva štetna. Ali, ne. To se nije dogodilo. Nekidan mi je netko poslao u inbox link s FB-a Pernara. Lik lupeta o štetnosti cjepiva i dobije 1k lajkova. I dolje hrpa komentara tome kako su "nakon cjepiva protiv tetanusa" razvili alergiju na ovo i ono. Drugi put bih takve, kada se ubodu na hrđavo željezo ili trulo drvo, odbio cijeliti i pusito ih da rikavaju u agoniji smrti od tetanusa. :)

Svima koji su i dlaje protiv cjepiva bih preporučio gledanje:

https://www.imdb.com/title/tt5716464/
To je prije vremena kada smo imali cjepio protiv polia. To bi u školama trebalo prikazivati, a za domaću zadaću napisati esej je li bi prihvatili odgovornost da vam dijete ima takvu sudbinu. ;)
 
Posljednje uređivanje:

Damaj

Active member
Moja majka ima 75 godina i uopće nisam zabrinut za nju. Ona se treba paziti i ne izlaziti a ne meni zdravom ograničavati slobodu kretanja. Što se tiče cjepiva, gdje me nađe, baš si pogodio kao prstom u sridu. Moj sa kum cijepio protiv svinjske gripe 2010 g i kaže da je te godine tri mjeseca bio u takvim zdravstvenim problemima kao nikad prije - slabost, nesvjestica, bol u mišićima, cijelo vrijeme šmrca kao da je u konstantnoj prehladi. I sad svake godine jedan period se tako osjeća do dana današnjeg. Početkom veljače pričam sa čovjekom na tečaju njemačkog, u listopadu prošle godine prvi se puta cijepio protiv obične gripe, kaže da je iza toga 6 tjedana imao takvih problema da je odlučio više se nikada ne cijepiti ( konstantna pov. temp, curenje iz nosa, slabost, bol mišića...). Ja se u prosincu prošle godine porezao i bio kod nas na cijepljenju protiv tetanusa, primio cjepivo i rečeno mi drugo za mjesec i treće za 6 mjeseci pa sam miran 10 god. I tako vratio se nazad u Njemačku i otišao po drugo cjepivo. U njemačkoj se dobije i neka međunarodna žuta imunizacijska iskaznica gdje se upisuju cjepiva . Nešta je doktor u tu iskaznicu nalijepio i dao mi cjepivo. Od toga dana sve do danas imam vrtoglavice, gubim dah, tlak mi varira, malo visok, malo nizak itd. Kad sam nakon nekog vremena pogledao u tu imunizacijsku iskaznicu vidim ja oznaku cjepiva i potražim na internetu. Bajo mi je stukao u ruku nekakav miks osim protiv tetanusa još za neke tri bolesti. Sigurno je mislio da sam iz nekog plemena Masai pa da nijedno cjepivo nisam primio. Uglavnom posluje tog cjepiva u Njemačkoj ne osjećam se nikako. Ako te zanima oznaka koktela cjepiva je AC39B125AA. I sad mi ti još nešto pričaš o nekakvoj nužnosti cjepiva, cjepiva koja ti u današnje vrijeme samo škode. Ti se slobodno cijepi, a ja ću se osloniti na milost dragoga Boga.
 

dinko1981

Well-known member
Da nije bilo karantene u hr bi bilo zarazeno 8 mil. ljudi jer bi i oni mrtvi glasaci usli u statistiku. Svi mi imamo nekoga starijeg od 65 pa ne zaustavljamo svijet svake godine kad dodje gripa. Ali ako bas hoces famoznu statistiku u hr, prosjek preminulih 79g sa xy kronicnih bolesti. Bas me zanima dali ce netko napraviti statistiku za sve one koji nisu mogli u prazne bolnice doci na pregled a svaka sekunda im je mozda bila kljucna? Cjepiva...? U principu maestralna ideja koja je sa godinama izgubila pocetni cilj i zamutila se sa pohlepom. Nisu svi apsolutno za ili protiv cjepiva vec za strogu kontrolu istog u smislu kvalitete i racionalnog davanja, i Pernar je na tragu te ideje ali je "osebujan" lik pa ga je lakse kompromitirati.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ja se u prosincu prošle godine porezao i bio kod nas na cijepljenju protiv tetanusa, primio cjepivo i rečeno mi drugo za mjesec i treće za 6 mjeseci pa sam miran 10 god. I tako vratio se nazad u Njemačku i otišao po drugo cjepivo. U njemačkoj se dobije i neka međunarodna žuta imunizacijska iskaznica gdje se upisuju cjepiva . Nešta je doktor u tu iskaznicu nalijepio i dao mi cjepivo. Od toga dana sve do danas imam vrtoglavice, gubim dah, tlak mi varira, malo visok, malo nizak itd. Kad sam nakon nekog vremena pogledao u tu imunizacijsku iskaznicu vidim ja oznaku cjepiva i potražim na internetu. Bajo mi je stukao u ruku nekakav miks osim protiv tetanusa još za neke tri bolesti.
Primio sam dvaput u životu protiv tetanusa i nikad ništa. Riskirati tetanus na milost Boga mi i nije bila neka opcija. ;)
I sad mi ti još nešto pričaš o nekakvoj nužnosti cjepiva, cjepiva koja ti u današnje vrijeme samo škode.
OK. Samo pogledaj što polio napravi tijelu, pa sutra reci da ćeš se osloniti na milost dragog Boga, ako odlučiš ne cijepiti dijete protiv polia.

Da nije bilo karantene u hr bi bilo zarazeno 8 mil. ljudi jer bi i oni mrtvi glasaci usli u statistiku. Svi mi imamo nekoga starijeg od 65 pa ne zaustavljamo svijet svake godine kad dodje gripa.
Da, sjećam se kako smo se kao vojnci i klinci od 18-20 godina u jesen deveset pete vraćali u Zagreb, pa smo u kamionu s puškom između koljena, razmjenjivali strategije i gdje se griješilo i kako bi bilo bolje i učinkovitije, i bili smo puni pameti i zanja. :) Kao vrli generali nakon bitke. Lako nam je tako bilo kad je boj gotov. Isto je i sad s Covidom.

Covid nije gripa. Smrtnost mu je puno veća, širi se neusporedivo brže od gripe.

Nisu svi apsolutno za ili protiv cjepiva vec za strogu kontrolu istog u smislu kvalitete i racionalnog davanja, i Pernar je na tragu te ideje ali je "osebujan" lik pa ga je lakse kompromitirati.
Ha.... To je kao da ja odem nekom doktoru koji će mi nakon sistematskog dati jamstvo, iako sam potpuno zdrav, da se u idućih 10 g neću ozbiljno razboljeti i umrijeti. ;)
Ili tražiti jamstvo od prometne policije da me sutra neki pijanac neće ubiti autom na pješačkom ili od prodavača u dućanu da se neću otrovati nekom paštetom s police.
Sve u životu ima nuspojave, pa i vožnja biciklom. To je isto štetno za organizam, ali je korisnost daleko veća od štetnosti, pa je preporuka voziti bicikl i rekreirati se. Isto je i s cjepivom.
Pernar je na tragu te ideje ali je "osebujan" lik pa ga je lakse kompromitirati
Pernar je politički oportunist. Ni sam ne vjerujem da je toliki idiot, ali je uspio okupiti lsjedbu notornih idiota koji će ga držati u Saboru na 14.000 dok će on cirkusirati i manipulirati neukima. Za primjer, probaj nešto napisati protiv nekog njegovo stava. Vjeorjatno ćeš, poput mene, primiti neke prijetnje smrću u inbox od tih njegovih pratitelja. :) Trojicu sam prijavio za prijetnje prije dvije godine. Dvojica su osuđena uvjetno na 4 i 8 mjeseci zatvora na godinu dana. Treći je iz Bih, pa je slučaj prosljeđen njihovoj policiji. ;)
 
Posljednje uređivanje:

Damaj

Active member
Primio sam dvaput u životu protiv tetanusa i nikad ništa. Riskirati tetanus na milost Boga mi i nije bila neka opcija.
Nisi skužio, ne kažem da mi je loše od AnTe nego od koktela koji sam primio u DE

Lako nam je tako bilo kad je boj gotov. Isto je i sad s Covidom.
Ova rasprava je i počela zbog " zabrinutosti u novom žarištu pandemije koronavirusa u Brazilu", dakle već se sve zna da je bilo prenapuhavano i frizirano zbog ne znam čijih interesa a sada mediji ponovno raspiruju priču o katastrofi u Brazilu, nije im uspjelo sa "ludim i neodgovornim" Šveđanima, pa sad pišu o udaljenijim krajevima. Na koncu u Knjizi o Onome na čiju se milost i prepuštam lijepo piše : " imaju uši da slušaju, a ne čuju i imaju oči da gledaju, al' ne vide.".
Ha.... To je kao da ja odem nekom doktoru koji će mi nakon sistematskog dati jamstvo, iako sam potpuno zdrav, da se u idućih 10 g neću ozbiljno razboljeti i umrijeti
Ovdje se ne radi o sistematskom pregledu nego ti netko unosi nekakvu tekućinu u tijelo, pa kad već unosi pod uvjetima da MORAŠ primiti ne razumijem zašto proizvođač ne jamči za svoj proizvod, u čijem je sastavu usput rečeno i živa. I onda još kada malo razmislimo naši vrli epidemiolozi daju novorođenčadi cjepivo a svoj imunitet dijete stječe tek od 2,5 ili 3 godine. Dakle cjepivo koje treba potaknuti proizvodnju antitjela daješ djetetu u dobi kada ne može proizvesti antitjela. To je jako zanimljivo i onda mi netko kaže da slijepo trebam vjerovati Bill Gates-ima i ostaloj kliki koji mrtvi hladni govore o depopulaciji ljudi zbog prenapućenosti i bave se eugenikom!?
 
Posljednje uređivanje:

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Trojicu sam prijavio za prijetnje prije dvije godine. Dvojica su osuđena uvjetno na 4 i 8 mjeseci zatvora na godinu dana. Treći je iz Bih, pa je slučaj prosljeđen njihovoj policiji.
Nema zaebancije s brigadirom HV-a. ;)
 

Dalibor

Dado Tornado
pitanje koliko ce se ova korona promjeniti kroz iducih 12 mjeseci i koliko ce to cjepivo biti ucinkovito. struka kaze da ovakvi umjetno stvoreni virusi vrlo brzo slabe kroz mutacije, i da je lako moguce kako ce jako oslabiti prije iduce sezone
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh