Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Dalibor

Dado Tornado
kako može regulirati rad kompresora moguće da može i brzinu ostalih elemenata ventilacije...
da ventilator promjeni brzinu nekoliko puta u nekoliko sekundi, onda nešto nebi bilo u redu
 

deelux

New member
Krom retrovizori su uspješno obljepljeni u crnu foliju i izgledaju super. Kolega koji je radio je stvarno pedantan oko takvih stvari i napravljeno je odlično. Ja sam se bojao razlike u boji između folije i boje na autu, ali razlike skoro da uopće nema. Ja sam prezadovoljan :D Slijedeće što ide u crnu foliju je onaj krom oko maglenki, pa ako netko zna kako se to skida neka javi. Slike kako je ispalo stavim ovih dana.

Ekipi Citroenforuma i vašim Citroenima :) želim sve najbolje u Novoj godini i neka vam je nova 2014 puta sretnija nego ova!
 

c4 power

New member
Ajde napokon!!! A gdje je balansirano? U citroen servisu? Jer i mene to isto čeka, već sam prijavio u kovinskoj pa čekamo da vratim ljetne gume natrag ugl. prije isteka garancije.
 

Konrad

New member
Dosta sam cuo slucajeva da se gume deformiraju i jednostavno tresu zbog tog sto auto stoji na lageru...navodno ih treba napumpat na 3.3 bara i razvozit ih po autoputu...slucaj je vezan uz novi auto
 

deelux

New member
Pošto sam auto kupio u zimi odmah sam pri preuzimanju auta skinuo ljetne gume i montirao nove Continental Winter Contact gume. Mislim da je stvar zeznuo prvi "vulkanizer" koji je nametao jako puno utega koji su bili nepotrebni. Otišao sam kod drugog lokalnog vulkanizera te je ponovo balansirao kotače i problem je rješen. Volan ne trese ni mrvicu.
C4 power - mislim da nebi trebao trošiti živce i vrijeme na ovlaštene servise što se tiče balansa kotača. Odi samo nekom malo boljem vulkanizeru po preporuci i mislim da bi problem trebao rješiti.

Auto broji 8600 km i za sada sve super! Neka tako i ostane.
 

deelux

New member
Primjetio sam da prilikom kočenja auto trese. Baš onako kao kada diskovi nisu ravni. Kako je to moguće da su se diskovi iskrivili? Da li to ulazi pod garanciju ili? Ima tko kakva iskustva s ovime?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Koliko ono km imaš? I jel trese kad ga zakočiš muški?

Èuo sam horor priča o vrućim diskovima i hladnim lovkama.. al nekako mi je to nerealno.

Sumnjam da će ti pod garanciju priznat...
 

liberty

Well-known member
Primjetio sam da prilikom kočenja auto trese. Baš onako kao kada diskovi nisu ravni. Kako je to moguće da su se diskovi iskrivili? Da li to ulazi pod garanciju ili? Ima tko kakva iskustva s ovime?
siguran si da se nije možda uključio ABS?
 

balki

Active member
Prvo brake cleaner i ocistit diskove i plocice pa probati. Ako i dalje trese onda pregledat dismove i traziti nepravilnost u sjaju po cemu se vidi koji disk trese i zamjeniti taj par.
 

deelux

New member
Na vecim brzinama cak i ne trese nego osjetim to onda kada kocnicu drzim konstantno isto pritisnutu i usporavam tim tempom od recimo 60-0. Na oko 40 km/h cijeli mi se auto onako malo trese. Bas kao da negdje na mjestima koci jace, a negdje slabije.
 

Damaj

Active member
traziti nepravilnost u sjaju
Kakva ispitivanja sjajem, postoji uređaj ili primitivan način na tokarskom stroju lagao zavrtiti i tijesno postaviti nešto štoostavlja trag ( kreda ili nešta slično). Na mjestima gdje je ispupčeno prema van ostavlja trg, a gdje je trbuh prema unutra tu ostaje praznina. Ali najpouzdaniji je uređaj koji registrira u desetinkama i stotinkama milimetra odstupanja.
 

balki

Active member
Pretpostavio sam da vlasnik nema komparator sa nosacem ili tokarski stroj pa sam pojasnio dostupniju metodu kojom nemora demontirati diskove a vrlo je "indikativna".
 

deelux

New member
Iskreno, uopće mi se neda natezati sa servisom jer već znam da će mi reći da sam prao auto dok su diskovi bili vreli pa su se zato iskrivili, ili neka slična priča da ostavim auto 5 dana pa da oni vrše promatranja. Da bi stvar bila zanimljivija baš zbog toga, auto nikada ne vozim na pranje poslije vožnje, već to napravim ujutro kada je sve još hladno.
Ovo sa lokvom vode od kiše + vožnja i kočenje je moguće, ali kako to izbjeći? Jedino da ne kočim kada pada kiša, ili još bolje da se ne vozim uopće po kiši :grin:
 

Matija

New member
A gume su OK? Ne tresu na tim brzinama ako voziš na jako ravnoj cesti manjom brzinom?

Meni sa zimskim gumama trese samo dok se krećem konstantnom brzinom od 60km/h, tj. auto laganini pleše. Ne osjeti se uvijek i nije to nešto dramatično. A recimo kad kočim, ništa.

Već sam par puta balansirao, čini se da je jedna guma malo lošija od prvog dana. Zadnja lijeva mislim. A Goodyear Ultragrip 8.
 
Na vrh