Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako ne računaš čišćenje doslovno je 3 minute posla. A ako ti se neda zezat sa čišćenjem, onda odi u neku bolju autopraonicu, samo da ti pragove izglancaju... nemogu ti preko 20 kn uzet... a imaju svu opremu. Stvarno nije problem.

Al ima nas svakakvih... ja bi najrađe sve šta mogu na autu napravio sam. Dođe mi ko antistres tretman prčkat po njemu...

Ako ne, daj stricu 100 kuna i zadatak hehe
 

linkres

New member
Ako ne računaš čišćenje doslovno je 3 minute posla. A ako ti se neda zezat sa čišćenjem, onda odi u neku bolju autopraonicu, samo da ti pragove izglancaju... nemogu ti preko 20 kn uzet... a imaju svu opremu. Stvarno nije problem.

Al ima nas svakakvih... ja bi najrađe sve šta mogu na autu napravio sam. Dođe mi ko antistres tretman prčkat po njemu...

Ako ne, daj stricu 100 kuna i zadatak hehe
HEHE, gle sad nije vrijeme za to, na proljeće. Pa bumo vidjeli, Hvala ivane222 na konstruktivnom razgovoru:)
 

deelux

New member
Opet ja i "muke" po retrovizorima :grin: Da li se može kako isključiti da mi se prilikom zaključavanja vozila retrovizori ne sklapaju automatski?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni je to pak must have funkicija. Na autima koji to nemaju nikad neznam jel otključan ili ne. Ovako samo baciš pogled na retrovizore..

Ugl. u servisu to na Lexiu riješe... Trebali bi skupit grupno love pa da bude jedna u vlasništvu foruma. Pa rentat članovima :grin:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni na C3 evo 6. zima, retrovizori rade ko i prvog dana... prvih par godina sam i ja mislio da će riknut svakog časa, al sad više ne brinem.

A bilo je par situacija kad sam šprcao onaj sprej za brave u retrovizore i pomogao mu rukom da se otvori kad bi retrovizori skroz smrzli.
Još su hvalabogu oba retrovizora pretrpili svoj dio šamaranja, ljevi je i vidio na sajlama jednom (nije ni puko ni raspao se, nego se razmontirao :rolleyes: i samo ga složio nazad ) - al se i dalje nastavljaju zatvarat i otvarat bez problema.

Uglavnom mislim da se nemoraš brinut za retrovizore... samo imaj onaj sprej za odmrzavanje ako baš smrzne ;)

Al doduše to je C4 :D nikad neznaš s njim heheheh
 

c4 power

New member
Pitao sam na Jankomiru za sklapanje retrovizora. Ja sam htio da isključe automatsko preklapanje i da ja iznutra ručno ih preklopim na prekidaču kad poželim jer kao da se ne smrznu i nešto ne pukne, pregori motorić i sl. Èovjek u servisu mi kaže da se to može ali da onda nemam nikakve druge funkcije vezano za retrovizor tj. da se onda sve iskljući. Još je dodao da je to dobro zaštićeno unutar retrovizora i da nemam brige, da još nije čuo da se nekom takvo nešto desilo tj. smrzlo. Tako da sam odustao od toga a i meni je baš cool kad ga zaključavam a oni se preklope ili kad otključavam po mraku a ono ledice mi osvjetle pod pored vrata i retrovizori se otvaraju.:euforija:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni samrzne u slučajevima kad puno snjega pada, ili kiše... pa padnu temperature i smrzne se voda unutra. A da se to desi, moraju bit velike količine... Evo prošle zime u Zgu se sjećaš vjerovatno kako je bilo, meni su samo u jednoj prilici se nisu mogli otvorit... Al zato postoje sprejevi, ili ako si hrabar malo dobre stare sile :D

Ma samo opušteno piči dalje :cool:
 

deelux

New member
Onda OK, uspjeli ste me uvjeriti da ništa ne diram :) Inače C4 se dobro drži, na satu broji 4100 km, još 900 km pa je gotova razrada. Barem su mi tako rekli u servisu, da je cca 5000 km razrada motora. Zna tko šta o tome?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa čuj... tu isto ima svakakvih filozofija... Neki mu polako dižu opterećenje do 10tkm sa dvije izmjene ulja između...a neki nakon 2tkm završe s tim... Iliiii se kao u rentacaru voze tuta forca od početka.

Uglavnom što dulje to bolje...nemože škodit. Al mislim da je i ova preporuka iz servisa dovoljna
 

deelux

New member
Ovaj tjedan je bio dosta naporan za moj C4. Bilo je puno vožnje i druženja po zaleđenim, slanim i zmazanim cestama :) kilometar sat je danas okrenuo 6000 km. Prosječna potrošnja u ovih 6000 km je 5.4 litre.
Imam par čudnih stvari koje sam primjetio pa bih htio prokomentirati sa vama.

1. Imam čudan osjećaj trešnje u autu prilikom laganog ubrzavanja u drugoj brzini. Kada malo žešće nagazim gas u 2. sve je ok, auto ubrzava normalno, međutim kada ubrzavam poolaganije i kada dostigne brzinu od recimo 30 km/h u drugoj brzini on zacukava i onda nakon nekog vremena zacukivanje stane. Ima tko sličnih problema/simptoma? Također sam primjetio da kada je kvačilo pritisnuto nema nikakvog zvuka, a kada je otpušteno pojavljuju se zvukovi lupkanja (predpostavljam da je do zamašnjaka) Da li je to normalno?

2. Ventilacija u autu na 2. brzini ne radi ravnomjerno nego varira. Malo puše jače, malo slabije. Što se dešava?

3. I dalje trese prilikom brzine 130 - 145 ali to smo već raspravili da je do balansa kotača. To ću idući tjedan probat rješiti.

Upravo je auto dobio komplet pranje i čeka idući tjedan. Do tada evo jedne zmazane zimske slike!

 
Na vrh