Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Noćas autom pogodio rupetinu na cesti (17 cm duboka, 50 cm široka). Bila je noć, a rupa puna vode i nikako ju nisam mogao vidjeti. Rezultat: puknuta felga + guma + oštećen branik. Policija obavila očevid sad ćemo vidjeti što i kako dalje. Ima možda netko slična iskustva? Od koga naplatiti štetu?
Policijski zapisnik, u konkretnom slučaju, osnova je za tužbu tijela javne vlasti (ili privatnog koncesionara) nadležnog za upravljanje tom cestom. Treba vidjeti kako je klasificirana. Gradska, županijska, općinska, državna... Oštećenja takvog na kolniku ne smije biti, a ako ga i ima, mora biti najavljeno/označeno/ograđeno signalizacijom.
Npr. ja bih odmah popravio auto, podnio tužbu, i čekao okončanje parničnog postupka. Imaj na umu da ti se tada, po dobivanju tužbe, zaračunava i zakonska kamata na iznos štete u vremenu proteklom od podnošenja tužbe do presude. A, postupci znaju trajati oho-ho. :)
 

ante66

Active member
Mozes jedino naplatit tuzbom ili nagodbom sa ZG cestama.Prije dvije godine isto upadnem u rupcagu u Dalmaciji ( nocu u okuci). Sutra stavim rez gumu i u policiju da naprave zapisnik.Otisla guma (1600 kn).Zapisnik bio gotov za par mjeseci, naravno da pise da ne mogu utvrdit sa sigurnoscu di sam upao u rupu.Inace za par dana nakon toga rupa zatvorena.Jedino ti je pametno otic probat se nagodit jer inace previse traje i previse ces se izivcirat.

Di si "upao" ,da nse nama ne dogodi.
 

Dalibor

Dado Tornado
odeš do zagrebačkih cesata sa policijskim zapisnikom, meni se čak čini da oni imaju ured za ovakve stvari i da se nećeš morati natezati.

ili ih prije nazovi na onaj njihov besplatni info telefon pa pitaj kome se javiti

www.zgceste.hr
 
Na vrh