Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

deelux

New member
Pa ne baš svaki, ujutro kada je hladan i kada tokom dana napravim malo više kilometara. 250+ (kada je zagrijan). Ako napraivm 10tak kilometara po gradu ne trese.
 

deelux

New member
Bio neki dan u Kovinskoj na servisu. Nosače su podmazali i sad je OK. Što se tiče lamele i ovoga što trese su mi rekli da moram auto ostaviti 3 dana (????) pa da oni to moraju slikati pa slat negdje pa tek onda možda odobre novo kvačili, a ako ne odobre sve moram sam platiti (posao demontaže). Užas! Veliki minus za Citroen Kovinska.
 
Meni je prvu zimu isto treslo. Nisam nista dirao. Na proljece prestalo tresti. Sljedecu zimu opet treslo, I sve tako. Uglavnom, nikad to nisam popravljao. Da jesam, ispalo bi da sam bacio novac.
 

Dalibor

Dado Tornado
Ako napraivm 10tak kilometara po gradu ne trese.
možda ti se nečega nakupi na lameli, probaj ne biti previše nježan prema njoj, odnosno kretati sa više gasa da je malo spališ i očistiš. parkirati auto sa više gasa na kvačilu i slično.
 

deelux

New member
Probao reklamirati jesam, sada mi preostaje samo voziti sve dok se ne razleti, pa kad se razleti promijeniti sve o svom trošku i gas dalje. Već sam navikao da kod Citroena garancija ništa ne vrijedi.
 

hahehihoh

New member
Vi koji ova vozila imate sa bar 100.000 km, kako se vam sad čine?

Gledam za C4 l. 2011/12, e-HDI 112 sa cca 150.000 km. Da li je to pametno kupiti? Cijene su dobrih 10 tisuča evriča.

Gledam nešto tako..

(Ja sam iz SLO)
 

deelux

New member
Noćas autom pogodio rupetinu na cesti (17 cm duboka, 50 cm široka). Bila je noć, a rupa puna vode i nikako ju nisam mogao vidjeti. Rezultat: puknuta felga + guma + oštećen branik. Policija obavila očevid sad ćemo vidjeti što i kako dalje. Ima možda netko slična iskustva? Od koga naplatiti štetu?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ufff... bez kaska te duga borba ceka, sumnjam da ces se naplatit od nekoga. Imaš sreće da nisi dobio kaznu za neprilagođenu vožnju.
 

deelux

New member
Imam kasko, ali neda mi se dirati kasko pošto ja nisam kriv? Rupa je u centru grada, ako je ograničenje 40 ja sam išao max 50 tako da nema neprilagođene brzine.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisi prilagodio brzinu stanju na cesti. Da jesi nebis pogodio rupu. To je policijska logika.

Ako ti to ne naplate, fantazija. Al valjda bi ti to odmah rekli.

U rijeci je zena poginula zbog lose postavljenih razdjelnika traka, onih malih zutih duguljastih. Nitko nije odgovarao. Nema pravde u ovoj zemlji.

Sretno s utjerivanjem iste
 

nero81

Active member
Donator foruma
da, zalosno je to da si vozio i 10km/h opet bis bio kriv. jer da si vozio 5km/h stigao bis izbjec rupu. Evo meni jucer po noci u jednom brzom ostrijem zavoju bila ogromna hrpetina snijega/leda. valjda pala sa nekakvog kamiona. i stvarno je nisam mogao vidjet jer je bas bila n aizlasku iz zavoja i samo odjednom sam ju pokupio. sve ok jer je bilo mekano ali da je bila stijena ode auto...
 

Damaj

Active member
Za ovaj slučaj je najbitnije da su utvrdili brzinu kretanja vozila i alkotest, pa ako je sve u granicama dopuštenog možeš privatnom tužbom tužiti nadležnu instituciju za tu cestu (grad, Žup. ceste itd.). Ovo sa brzinom ne drži vodu da si svakako kriv jer ako je noć i bara puna vode teško je to pravovremeno vidjeti, a i sud bi uvijek nadležnoj instituciji za ceste postavio pitanje zašto mjesto nije obilježeno znakom ili uopće zašto nije pokrpana. A u svakom slučaju ako ti sudom ne uspije (prije se raspitati kod odvjetnika da li je uopće moguće dobiti spor) koristi kasko, a to svakako moraš prijaviti kasku u roku od 48 sati. Ako poslije želiš nešto tužbom prijavu za kasko štetu povučeš i nikome ništa. Jedino mi je u cijeloj ovoj priči glupo svakako ne koristiti kasko jer ga ja u suprotnom ne bih niti uplaćivao - čini mi se da šteta neće biti mala.
 
Na vrh