Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Monolith

New member
Neću komentirati ovaj epitet na kraju tvog posta ali to što si napisao zvuči kao: da, ako sunce danas izađe i nema oblaka onda će biti sunčano. Pa normalno da su disk i pločica različitih tvrdoća. Ako ja želim mekani disk i ultra tvrdu pločicu koja cvili i struže kao da je potrošena do kraja ali zaustavlja auto 10m kraće od one mekše onda ću to staviti na auto. Evo ti video pa će ti biti jasnije o čemu pričam:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=HVT9d7eVUP8[/ame]
 

sasa.rajs

New member
Popljuvati znanje i mišljenje inženjera je isto što i otići i liječiti se kod plemenskog vraća pored suvremenih bolnica s lijećnicima.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Sve to stoji, i jedno i drugo.. samo kaj ti vrsni liječnici znaju uzet mnogo para, i za ono kaj i ne naprave, nego sprčkaju, čast izuzecima..
čim više kompliciraš lošije prođeš..
 

sasa.rajs

New member
Sve to stoji, i jedno i drugo.. samo kaj ti vrsni liječnici znaju uzet mnogo para, i za ono kaj i ne naprave, nego sprčkaju, čast izuzecima..
čim više kompliciraš lošije prođeš..
Ono sto vrijedi mora koštati jer negdje drugdje ti uštedi puno više. Plemenski vrać stoji nekoliko banana, a toliko i vrijedi njegovo lijećenje i dijagnoze.
 

Damaj

Active member
Ma cijenim ja mišljenje dipl. ing.-ova, samo ako isto tvrde trgovci, majstori, proizvođači i neki usko specijalizirani stručnjaci, dakle inžinjeri koji su dizajnirali diskove i pločice, dođe čovjeku da se zapita da li poslušati njih kao većinu ili nekoga tko poznaje specifikaciju i svojstva materijala diskova i pločica.

Ono sto vrijedi mora koštati jer negdje drugdje ti uštedi puno više. Plemenski vrać stoji nekoliko banana, a toliko i vrijedi njegovo lijećenje i dijagnoze.
Najgore je ako čovjek mora liječiti taštinu, ni to ne košta više od par banana.
 

balki

Active member
Sad kad ste apsolvirali odnos disk-kocnica dodao bi u jednadzbu i vozaca. Na autoputu koji spominjete ko prekretnicu gdje vam se pokaze problem se sve rjesava pravovremenim pustanjem gasa i ponekad blagim dodirom kocnice, a jace se koci samo u vrlo vrlo rjetkim slucajevima.
 

Damaj

Active member
Ma autoput sam spomenio radi postizanja većih brzina vrtnje diskova gdje su pločice rubovima lagano strugale te tako pregrijavale diskove iza kojih slijedi deformacija diska. Nema to veze sa ljudskim faktorom jer sam prije tih problema sa kočioni sustavom prešao 75000 km, a problem se javio netom iza zamjene ležaja. Nitko si ne može priuštiti luksuz da pazi kako koči kad pegla po autoputu, no istina je da je dobro iza žešćih kočenja ne zaustavljati vozilo naglo, da se diskovi stignu ohladiti, mada samoventilirajućim diskovima ne treba puno za hlađenje.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ono sto vrijedi mora koštati jer negdje drugdje ti uštedi puno više. Plemenski vrać stoji nekoliko banana, a toliko i vrijedi njegovo lijećenje i dijagnoze.
to je možda tvoje mišljenje, i ja ga cijenim..
moja iskustva i praksa koju svakodnevno doživljavam govore drugo..
i vjerujem u onu izreku "nije zlato sve što sija"
 

sasa.rajs

New member
to je možda tvoje mišljenje, i ja ga cijenim..
Ovo nije možda nego je 100% moje mišljenje.
Ne kažem da i drugi ne smiju imati svoje mišljenje.
Samo pitam kolegu Damaja da li on meni spoćitava da ja lijećim taštinu.
Ako da onda je to veoma veoma nepristojno!
Ili sam nešto propustio pa i tu nešto griješim!?
 

Damaj

Active member
Propustio si to što to uopće nije upućeno tebi niti ikome na forumu, nego je samo šaljivi komentar na tvoje šaljive usporedbe. Kada čovjek daje ovako šaljive usporedbe mora ih znati i primiti, mada mi nije bila namjera tebe ili ikoga vrijeđati, ipak ako si se u tome prepoznao primi moju ispriku - mea culpa !
 
Posljednje uređivanje:

charllie

Active member
Decki koga vraga filozofirate ,moja iskustva saTWR plocicama( duze relacije) 60 000km ,zlatna sredina roba,vjerujem po gradu oko 20 000km a ovo 10 000 pa zar ste vozacku dobili na lutriji ili u Crnoj Gori, kupite si bioceramic plocice te kocite kolko vas je volja.Inace moj kolega Peter kaze tko koci taj gu:twisted:bi.
 

deelux

New member
Pozdrav ekipi.

Eto javljam vam se nakon dugo vremena. Za desetak dana će biti godina dana kako se ja i moj C4 družimo. Okrenuli smo neki dan 49 000 km. Ovo ljeto smo dosta toga obišli. Od BMW muzeja u Munichenu preko Mercedes i Porsche muzeja u Sttutgartu. (tko može obavezno posjetiti). Bio sam i na malo većem road tripu u Portugalu. Prošli smo Sloveniju, Italiji, Francusku, Španjolsku te cijeli Portugal od sjevera do juga. U 30tak dana po Europi ja i Citroen smo napravili 8800 kilometara. Služio me odlično uz malu potrošnju od samo 5.8 litara na 100 km.

Stavljam par sličica
Most 25. Travnja u Lisabonu

Najduži most u europi - Vasco da Gama - dugačak 17 km - Lisabon

Najzapadnija točka Europe

Granica Portugal - Španjolska
 

deelux

New member
53 000 km, prilikom kretanja u 1. brzini zatrese se cijeli automobil. Nešto na mjenjaču zeza. Sutra zovem servis pa ću se naručiti na pregled. Ima možda tko slična iskustva?
 
Na vrh