Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

to je stvar ukusa... meni je lijep kromirani retrovizor, ja bi prozirnu. I crna folija je skuplja, naravno ne uzimam u obzir ona kineska sranja koja se raspadnu.
 

AX-ja

èudo jedno
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

da,to stoji da je stvar ukusa.

ali ovdje clan deelux ZELI da mu se ogule.
jer mu se kromirani ne svidjaju,pa bi mu crna bila folija bila pun pogodak.
zato ja kazem crna
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

ja sam se nadao da se šale hehe :D i za ovo da mu se ne sviđa... A bogami i za ovo da se ljušti... stvarno nemrem vjerovat kakav je C4 lutajući po ovom forumu :disgusted:
 

Vedran

New member
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Bas :)
Po ovome ispada da je to najgori novi auto kaj ima za kupit...nisam nikad kusao c4, jer mi nije bas zanimljiv a i stari mi nije bogznakaj, ali tocno me sad zanima.:hm:
 

c4 power

New member
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Pa tko još nudi novi diesel auto sa 92ks, opremom kao što je medveščak trenutno na nekoj akciji za manje od 110000kn ili cca 14 450€ ?
Prednosti:
vizualno lijep, odličan hdi motor, udoban, oprema ( klima,park. senzori,tempomat,limitator, alu 16", MF volan...) itd..
Nedostaci:
letva volana,nosač motora, trese volan na određenim brzinama, mjehuri na prednjoj haubi,neprecizan mjenjač,nema pokazivač temp. vode,pomalo plehnat osječaj,itd....
to su iskustva vlasnika vozila i ljudi sa foruma.
 

Vedran

New member
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Pa to si i ja mislim, al ak je tak grozan kak se veli onda da je i za pola tih novaca,,,,:meh:
 

c4 power

New member
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Pa to si i ja mislim, al ak je tak grozan kak se veli onda da je i za pola tih novaca,,,,:meh:
Ma nije tak grozan ali kao da su se žurili i nisu ispravljali pritužbe na vozila prijašnjih generacija i glas kupaca.Danas je stvarno ponuda vozila ogromna i večina se trudi napravit neka poboljšanja. Moj je 2012g. a imam ugrađen bord comp iz peugeota 307 iz 2001g.?? Opet, sve zavisi šta je kome bitno. Nekom je važno samo da malo troši, nekome da je lijep, nekome da je jeftin itd.....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

nači stalno problemi - al nije tako grozan. I to problemi koje nije vlasnik izazvao, na novi autima, koji se dugo proizvode. :aplauz:
Jasno da su svakom drugačije stvari bitne, ali mislim da je svima zajedničko da im je bitno da se auto ne raspada. BArem bi trebalo bit.

A i nevjerovatno kako smo si sposobni lagat sami sebi i uvjerit se kako govno ipak miriši.
I tih 110.000 je puuuuno kad se da za auto od kojeg je pol njuškala pouzdanije.

Nemojte me krivo shvatit... ja sam jako razočarani bivši budući kupac C4orke... a tako lep, jaoooo :twisted:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Nebi valjalo generalizirat :whistling:

Ima pun kufer vlasnika c4 ll ( na forumu a i izvan ) koji su izuzetno zadovoljni sa svojim aftom..sam kaj se niko ne javlja da bi hvalio auto, nego se uvjek ljudi javljaju kad neke ne štima :cool:

Uostalom:
Creativ tehnologie :D
 

c4 power

New member
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

ivan222 koji bi bio tvoj sljedeći izbor auta u klasi C4 i sl.? Mislim da kao i ovog kupuješ novog.
mirda69 nekako mi je čudno da auti nakon dvije i pol godine proizvodnje izlaze sa linije sa istim problemima koje su kupci reklamirali u garantnom roku širom svijeta.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

I ja sam si česti isto pitanje postavljao... pogotovo kad sam odustao od zamjene staro za novo za 4ku

tu sam počeo ti tipkat svoje razmišljanje, al sam pobrisao da skratim (jer sam počeo laprdat) i prebacim se na zaključak.

Summa sumarum da mi treba kompakt (a treba, minimalno) i da imam buđet 110.000kn isto bi došao do ovog zaključka - rabljeni.

C4 je definitivno najbolja ponuda za novog dizel kompakta gledajući cijenu i sjajni novi auto u salonu. Za te pare se nemožo dobiti nikakav kompakt vrijedan spomena. Ali kad tu ubrojim očitu kvalitetu proizvoda i očajne ovlaštene servise sjetim se dvije stvari - presiromašan sam da kupujem jeftino i koliko para toliko muzike :whistling: a tu to dolazi do izražaja.
Auto mi je prelijep, iznutra, izvana, vrlo udoban a lijepo vozi, ima dosta prostora i puuuno opreme...al sve to pada u vodu.
Puno sam živaca izgubio s ovlaštenim Citroenima na auto koji se nije sam od sebe kvario, a nemogu ni počet zamišljat kako bi to izgledalo da ovim...

ono šta ja sad pratim po oglasnicima - Focus 1.6 ili 1.8 tdci, predzadnji model iz zadnja dva godišta proizvodnje... al otom potom (na drugom forumu :grin:)

Znam kroz kakve muke prolazite (mada ih neki odlično podnose hehehe) i probat ću se suzdržat od nepotrebnih komentara za koje znam da vam ne pomažu... al kad se sjetim toga auta jednostavno frustracija bude jača od mene, sorry.

Ko da vrhunska treba gola leži pokraj mene a ja si još uvjek mislim jel vrijeda sifilisa ili nije :D
 

Nono

Èlan
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Ima pun kufer vlasnika c4 ll ( na forumu a i izvan ) koji su izuzetno zadovoljni sa svojim aftom..sam kaj se niko ne javlja da bi hvalio auto
Evo ja se javljam. Godina i pol je prošla, 20.000 km i niti jedan jedini prigovor nemam! Ništa se ne ljušti, ne trese se, jednostavno sve radi kako treba. Prije nekih dvije godine odlučio sam se kupiti svoj prvi Citroen u životu. Èitao sam što se piše po ovom forumu i iako znam da ne treba svemu što se na internetu pročita vjerovati, uspio sam se pokolebati. Ipak sam kupio C4 i nisam pogriješio. Èinjenice su:
- nema modela (od Mercedesa pa na dalje) da su svi primjerci bez greške.
- kako kaže Mirda, oni koji su zadovoljni ne pišu o tome. Malo mi je bez veze da se svako malo javljam i kažem kako je sve OK. Kao da čekam neki problem!
- tko je u nekoj nedoumici možda bi trebao prebrojati članove foruma koji imaju neki problem. To bi već bilo malo konkretnije. Od tog broja treba otpisati neki postotak onih koji nemaju neko iskustvo pa stoga njihove opservacije treba uzeti s malom rezervom.
- mislim da je C4 prilično solidan auto u svojoj klasi. Za tu cijenu je nemoguće nigdje dobiti tako puno. U opremi ima toliko izvrsnih rješenja kao da se radi o luksuznijem modelu više klase. Ne pretjerujem, sigurno.

Toliko za sada. Nadam se da ga nisam urekao.:thinking:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

e a koja si razina opreme, jesi osnovna neka ili?

Sve si mislim... moj je Exlusive, pa je napravljan više manje kako spada... I nikad neću zaboravit kad su na jedno forumu uspoređivali Megana iste motorizacije i godišta sa običnom i top opremom. Tu je bilo svega... tanji lak na jeftinijem, neka elektronika na mašini drugačija, falila je neka spužva u vratima i slične sitnice.... Oba su bila iz francuske (ne turska)

Sumnjam baš da će si Citroen dozvolit na Exlusiveu ili DSu da su kotači nebalansirani ili da je loše polakiran... Treba bit pun love pa si miran :D
 

Nono

Èlan
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Imam od opreme valjda sve što postoji (osim kuke :)). Exclusive + ksenon + navigacija + HiFi + panoramski krov itd.). Nisam baš siguran da Exclusive paket podrazumijeva da je hauba bolje pofarbana i da su gume bolje balansirane. To sigurno nije tako.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Ja se nebi kladio ;) Tvoju perverziju su sigurno sklepali kako treba

Baš me zanima ako ima koji Exlusive među ovima sa čestim problemima
 

Runner

Member
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

pa evo mi (moja obitelj i ja) smo vrlo zadovoljni s našim. prošla je godina dana i 13.000km, od toga je stvarno velika većina gradske vožnje, ali bilo je i autoceste i otvorene. motor je onaj osnovni, 1.4 vti, paket opreme medveščak pojačan za automatsku klimu i moram reći da smo u ovih godinu dana stvarno jako zadovoljni i sa lakom na njemu, i sa opremom koju smo dobili i s motorom... :surprised:

dakle nema famoznih cvrčaka, ništa ne škripi, ne guli se boja, volan nisam doživio da trese neovisno o brzini i cesti, a auto je za svoju klasu udoban i prostran sasvim dovoljno da se 4 odrasle osobe u miru voze...

o samom motoru ja osobno imam samo riječi hvale, iako je mal i najslabiji, ja sam sasvim zadovoljan njegovom snagom i smatram da je čak i taj osnovni dovoljan za neku normalnu voznju, bez forsiranja i kršenja zakona... autoput i 120-130 donose relativnu tišinu u kabinu, a potrošnja nije tako velika, u uvjetima otvorene obične ceste me još više oduševio jer se potrošnja može fino spustiti na brzini od nekih 90 km/h, a po gradu sve ovisi o gužvi i semaforima, to je tako kod svakoga...

budući da radimo 10.000-15.000km godišnje nismo ni gledali dizele i
sve u svemu nakon godinu dana prezadovoljni, nek mu je još makar 10 takvih dobrih godina :whistling:
 

linkres

New member
re: Citroen C4 1.6 HDi by "deelux"

Nebi valjalo generalizirat :whistling:

Ima pun kufer vlasnika c4 ll ( na forumu a i izvan ) koji su izuzetno zadovoljni sa svojim aftom..sam kaj se niko ne javlja da bi hvalio auto, nego se uvjek ljudi javljaju kad neke ne štima :cool:

Uostalom:
Creativ tehnologie :D
Slažem se. Danas se sve kvari. Puno ovisi kakve si sreće. Kupio sam u Austriji 2 nova auta i to iz VW grupe i to austrijsko tržište. I bilo je problema, da nisam kupio u Austriji rekao bi da je zato jer je za balkansko tržiše.:mad: A bilo je i na golfu 5-ici problema, svakakvih, neću sad nabrajati. I još jedno, moj prijatelj radi u BMW-u kod Tomića na rez. dijelovima, nemate pojima koliko se ti auti kvare,a dobro je poznato koliko koštaju, zato polako dečki, pričajmo nekaj lijepo a ne se prepucavati na tu temu.:angel:
 

Nono

Èlan
Slažem se. Danas se sve kvari. Puno ovisi kakve si sreće. Kupio sam u Austriji 2 nova auta i to iz VW grupe i to austrijsko tržište. I bilo je problema, da nisam kupio u Austriji rekao bi da je zato jer je za balkansko tržiše. A bilo je i na golfu 5-ici problema, svakakvih, neću sad nabrajati. I još jedno, moj prijatelj radi u BMW-u kod Tomića na rez. dijelovima, nemate pojima koliko se ti auti kvare,a dobro je poznato koliko koštaju, zato polako dečki, pričajmo nekaj lijepo a ne se prepucavati na tu temu.
Dobro si to napisao. Ljudi vole stereotipove i vole idealizirati, a nije im strano ni da od pojedinačnih primjera sastave pravilo. Već sam to jednom primjetio, mnogi pišu o C4 kao da su prije toga cijeli život vozili Bentley. :)
Dobar je C4, a servis je tu da popravi kvarove (ako ga sad nisam urekao, neću nikad).
 
Na vrh