Citroen C4 1,6 HDi 16V VTR

Cutac

Prèkaroš
Drzim ga ja ugasenog kada ocekujem da ce zaplesati.
Neki dan sam ga isao provocirati na snijegu, zaboravio ugasiti ESP i skoro sam u ivicnjaku zavrsio radi njega.
ESP je dobar za normalnu voznju i ljude koji nisu na ti sa kontrolom auta.
A buduci da mi je prvi auto od opreme imao pokvareno centralno, a za gume stare Pirelli 165-ice, ja sam se morao biti na ti sa autom, inace ne bih pisao ovo :D
 

Cutac

Prèkaroš
Ako ga ugasim, na c4 se pali automatski na brzinama višima od 50 km/h.
A na VTS-u ga se ugasi potpuno i zabava može početi :)
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
A nego sta je ako na economy mapi dobijes 165 ks, a stage 1 je 185 ks i preko 300nm. Nek si ti papa, vidi se kud svijet ide.
 

Cutac

Prèkaroš
Jel bi radije na Monzu izveo 911 sa 400 konja ili A4 3.0 TDI sa Revo stage 4 remapom?

Jel bi radije vozio (kao sportski auto, naravno, o tome pricamo) C2 VTS ili Golfa/Pola 1.6 TDI?
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Gle usporedujemo 2.0 HDi VTS i 2.0i VTS, HDi ima 1379kg, a benzinac ima 1340kg. I sad ti hoces reci da bi 2.0 HDi sa remapom od 185ks i preko 300nm bio manje sportski ili manje sposoban za nesto od ovog benzinca? Nemojte srat 😂
 

Cutac

Prèkaroš
Nađi jednoga i idemo se voziti i usporediti. :)
Dizel je teži i pretpostavljam da ima drugačiji ovjes od pravog VTS-a, ne "R-Line" verzije.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dogovorite se jel pričate o ubrzanju na ravnici ili ozbiljnoj vožnji kroz zavoje.
Za ovo prvo se dizlo brzo dovede u red... pola sata čipičipsa i VTSa gledaš u retrovizoru.

Kod zavoja će ipak doći do izražaja drugačiji ovjes... tvornički HDi nema tu šta tražiti protiv VTSa. Ali bože moj, s dovoljno love se sve riješi. Pobacaš gore ovjes i šperu, i opet na HDIu ostaje samo namještanje retrovizora. Tih 40kg razlike se brzo anulira
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Kaj mislis da HDi VTS ima nekaj lošiji ovjes? Nez u čemu bi uopće mogla biti razlika, ugl mislim da je ivan objasnio sve što sam htio reći.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A isti ovjes nemaju, to mogu potvrditi preko servicea. Logika nalaže da će ipak malo krući, sportskiji ovjes ići u auto od 180 umjesto u auto od 136 ks. No možda su i blizu... ja neznam, probao nisam.
No to su sve komponente koje se svakodnevno mjenjaju.
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Ja npr. od kad sam stavio gewinde ne osjetim više naginjanje u zavoju, jedini je problem kontrola zadnjeg kraja koji kao da je dosta krut i jednostavno otkliže, a pri većoj brzini je dosta teško auto opet dobiti u pravac tj. bez odgovarajućeg protuupravljanja bi se sigurno izokreto i otišao u nepoznatom smjeru, e sad jel na to može utjecat još nešto kao npr. seleni iza isto koje nikako da promijenim, a ispucali su ili kako to “upgradeat” osim novim gumama?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisu baš neka sreća gewinde za ganjanje po našim cestama... No dobro, ako su ti seleni stari i imaju lufta, naravno da će se guzica gubiti...
Potraži powerflex ili nešto slično... samo pazi da ne napraviš od auta komad stijene koji samo skakuće okolo
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Budemo vidili, kupio sam selene, ali moram i šarafe jer su se zapekli pa rezat treba, a i oni su još oko 250kn. Gume zadnje su loše isto, tako da ću se sad strpit sa zimskim, dvije prednje su nove kao i ljetne pa uzet ljetne nove još dvije prvo i vidjet kako se auto ponaša kada se to izmjeni.

Ja sam ti dolje na toboganu sa Novog mosta kod carine sišao bez kočnica sa oko 55 i otišao mi zadnji kraj, uspio sam ga izvuć, a neki dan sam išao do Jakuševca onom cestom preko Velike Mlake i zavoj onaj kao zmija ispred podvožnjaka za vlak sam ušao sa nekih 55 isto, ali ga nisam izvukao. Prebrzo je otišao zadnji kraj i iako sam odmah bacio u drugu, dodao gasa i prefrkao volan jedva sam ga uspio ostavit na cesti. Tako da nez osim masne ceste jesu problem i seleni i gume, mislim ono, nadam se da jesu jer prije toga nije bilo u tolikoj mjeri, uvijek sam izvukao auto i bilo je “zabavno” kad malo tako ode pa ga se vrati, ali ovo je previše. Temperatura je bila oko 0 i bilo je rosno vani, masna cesta, ali sto je previse....
 
Na vrh