Citroen C4 1,6 HDi 16V VTR

tekken

Summum ius, summa iniuria
Sve je isto. Trosi mozda 0.3 vise na 225/45 17, ali to kompenzira ljeto. Trosi od 4/4,5l na 100km. Budem slikao, a imam i koji video mislim.

EDIT: evo ovo sam upravo slikao



Ovo su slike tempomata kad sam iz Rijeke išao pošto je zanimala ekipu iz FB grupe potrošnja na višoj brzini pošto su uvjereni da vozim kao bakica čim mi auto ne troši ko VTS180 :D Uglavnom, potrošnja mi je ok do 140, nakon toga se vidi da osjetno skače, pa i do 10 litara, ali te brzine su tak i tak samo za Njemački autobahn.


 
Posljednje uređivanje:

tekken

Summum ius, summa iniuria
Mislim da tu nije nesto prevelik otpor zraka, a ako i ima neka razlika zbog aerodinamike u kojoj taj spojler vrši određeni otpor potiskivanjem zraka dolje i stiskanjem zadnjeg kraja dolje, ona nije nešto osjetno primjetna, kako na potrošnji tako i upravljivosti. Što se upravljivosti tiče samo i jedino komponente ovjesa utječu na stabilnost i to već u serijskom izdanju, a upgrade kao npr. gewinde i sl. samo to još dovode na zavidnu razinu.

Neki dan sam išao za Vukomeričke gorice i Golf iza mene je bio spušten toliko da je valjda lizao pod, ali je u 2 od 4 zavoja prešao iza mene u suprotni trak dok ja nisam taknuo ni kočnicu prije zavoja, nakon toga je odustao od potjere.
 

Dalibor

Dado Tornado
Zanimljivo da nema razlike sa spojlerom.
a ako i ima neka razlika zbog aerodinamike u kojoj taj spojler vrši određeni otpor potiskivanjem zraka dolje i stiskanjem zadnjeg kraja dolje
ako se voziš sa potrošnjom 3-5 litara onda taj spojler auto niti ne osjeti. na višim brzinama i potrošnjama kada ga vjetar jače dodiruje, eventualno bi imalo nekog efekta na stiskavac zadnjeg kraja, a ako bi i onda bila jednaka potrošnja, znači da je samo ukras
 

Cutac

Prèkaroš
a ako i ima neka razlika zbog aerodinamike u kojoj taj spojler vrši određeni otpor potiskivanjem zraka dolje i stiskanjem zadnjeg kraja dolje, ona nije nešto osjetno primjetna,
Jesi testirao razliku na visokim brzinama?

znači da je samo ukras
VTS ima otpor zraka 0.28, a obični coupe 0.26, pretpostavljam radi spojlera.
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Ma nema nikakav utjecaj na potrosnju, ako i ima nije primjetan. Ne znam di bi uopce ovdje trebao vozit brze od nekih 140 i to nekoliko stotina km da se to primjeti, ako bi se primjetilo uopce. Ja ugl vozim normalno, uz življe navrate jer mi se ne vuče po cesti baš sad iza nekih puzavaca. Koliko ja znam svaki C4 Coupe ima otpor zraka 0.28, bez obzira na spojler. Mnogo VTS verzija također dolazi bez spojlera, npr. novi THP 1.6 facelift VTS je vecinom bez spojlera osim u Loeb verziji. 2.0 HDI VTS isto dolazi bez spojlera tako da ne bih rekao da je to nesto prebitno makar mislim da bi bilo dobro da ima neku ulogu za zadnji kraj jer je zadnja osovina po mom misljenju katastrofa i zanosi u agresivnoj voznji, ali takvu voznju ne preporucam nikome bez iskustva sa pod-predupravljanjem jer auto kad vas izda, onda izda poput kakve balerine.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma VTS je zabavan kad guzica popizdi :D
Meni se u Gorskom Kotaru dogodi da zaplese i jako lako ga se korigira.

A ovi HDi i THP, nije to nikakav VTS :whistling:
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
A nez koliko je zabavan, budemo se isli jednom prilikom provozat na neku zanimljiviju dionicu bez ravnica, pa me prati u zavoju. Meni nije zabavno kad mi se izravna zadnji kraj sa prednjim, a i ja nemam ESP 🙂 Haha, zasto to onii nisu nikakav VTS? Remapirani HDi je tu negdje sa 2.0 180, a THP je u startu brzi iako ima manje ks, zamisli jos kad ga remapiras, brum brum. Pretpostavljam da je 2.0 od 180ks zabavan jer ima duge brzine, drzis gas a on samo ide i ide haha, a i saltat mozes dosta za zabavu jer nemas turbo 🤗
 

Cutac

Prèkaroš
nemam ESP
Kak? Šta nije to obavezno bilo tada?

zasto to onii nisu nikakav VTS?
Nemaju taj motor :whistling:

2.0 od 180ks zabavan jer ima duge brzine
Te duge su fora kad ga voziš po cesti, ali nisu za startanja. Mislim da je najveći problem njegovog, relativno lošeg, 0-100 vremena baš ta duga prva brzina.
A i duga druga malo ubija zabavu jer ako ga hoćeš voziti do blokade, moraš biti spreman ići 105-115 :D

budemo se isli jednom prilikom provozat na neku zanimljiviju dionicu bez ravnic
E to u SMŽ još nisam našao. Ima tamo od Gline do Tušilovića, ali je asfalt katastrofa. Toliko je loš da umjesto da ga ganjam kroz zavoje, vozim 40-50 :D
U HR jedino gdje ga baš mogu stisnuti luđački je Grobnik-Delnice. Svugdje drugdje je ili loš asfalt ili ravno. Od Tušilovića prema moru je dobar asfalt, zavoji, ali ne znam koliko bi brzo morao ići da bi bio na granici.
Tamo kada voziš 100 nije uopće napeto, a da vozim preko toga na državoj cesti, ne bih rekao.
Jedino može u GK, tamo sam ga znao baš fajn natjerati :D
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Pa ne znam, moj je proizveden u trecem mjesecu 2007. i u promet izasao u petom mjesecu, ali nemam onu tipku ESP dolje lijevo di stoje te dodatne opcije kod visine snopa farova.

Haha, pa VTS je oprema samo ustvari, kaj se šepuriš sad sa tim svojim mišičima, 177 kila mišića 😜😜


A ma ima kod nas zavoja, ako nista mozemo uvijek zapalit za Bosnu na ćevape, makar istina cesta nigdje ne valja.. Što se GK tiče ja sam za, mogli bi se jednom organizirat pa zapalit do Rijeke starom cestom 🤗🤗

Inače, poslala me žena maloprije u trgovinu po sastojke za kolač pa sam iskoristio priliku za odlazak do Starog grada i fotkanja malo i u snijegu.
 

Cutac

Prèkaroš
ali nemam onu tipku ESP
Zanimljivo...

pa VTS je oprema samo ustvari
Je oprema je za one koji nemaju pravog VTS-a :whistling:
Kad stave auspuh na HDi, onda možda promijenim mišljenje :D

ćevape
Ma u Petici su najbolji :cool:
Ako nisi bio, zahebi kolače i vodi ženu tamo večeras :D

mogli bi se jednom organizirat pa zapalit do Rijeke
Meni isto paše ideja, ali pojma nemam kada bih mogao cijeli dan odvojiti za to. Preko tjedna jednostavno nemam kada, a vikend mi proleti. :D

fotkanja malo
Aj daj slike onda :)
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Ma u Petici su najbolji
Ako nisi bio, zahebi kolače i vodi ženu tamo večeras
Budem probao jednom, to je tamo iza kod Segestice ako mislimo na isto. Ipak, mislim da ako nešto valja u Bosni, to su ćevapi haha

Meni isto paše ideja, ali pojma nemam kada bih mogao cijeli dan odvojiti za to. Preko tjedna jednostavno nemam kada, a vikend mi proleti.
Joj, ne znam ni ja. Vidiš da te još nikako nisam zvao, samo hodam po razgovorima za posao i dani idu, a pare se tope. :mad: Ali budemo već jedan vikend kad nam se posloži sve :weeabooface:

Aj daj slike onda
Evo, evo stižu. Nikako se dokopat laptopa :D

Evo ih :cool: Nisu ni približno dobre kao tvoje, ali valjda će poslužiti :grin:










 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Tko ovo zna tumačit? Znači, imam ABS, ali ne ESP? Cutac daj vidi što sve tu kod tebe piše na boxu, pošto ti sigurno imaš, makar ti imaš opciju i da ga isključiš trajno, a to ima samo VTS180

 

Cutac

Prèkaroš


Jel imaš traction control?
Kad ga poklopiš u prvoj, jel čuješ drobljenje i jel blinka ESP lampica?

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=kZ1d6HMIYz0[/ame]
Ova lampica.
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
Drobljenje, ne bas. Cujem nesto tako kad jako zakocim, ali npr kad hocu probat “zaslajfat”, auto nece tj kao da mi koči. Lampice nikakve ne svijetle, jednom mi se samo desilo kad sam jako naglo zakočio da je auto sam upalio sva 4 zmigavca.

Vidis gore moju šasiju, klikni ako treba negdje kaj da vidis :D
 
Na vrh