C4 2.0 VTS by: Ruske

Ruske

Active member
dakle drugo jutro nakon sta sam se vratio iz slavonije sjednem u auto, dam kontakt, auto MRTAV. jucer raskopali, dijagnoza: automat anlasera otisao kvragu i sprzio instalaciju u BSI-u. narucio novi anlaser od magneti marellija (gore bio mitsubishi ?!?! koji nikome ne spada pod standard opremu prema VIN broju), razmisljam napraviti paljenje direktno na anlaser preko engine start gumba (ne preko BSI-a jer bi trebao novi kojeg cu nac nikada istog - pa ce mi kozna kako raditi druge stvari koje su preko njega)...naravno posao ne dopusta da se nista sredi bez problema, tako da ce bit na guz, a nedjelju je u porecu CATS show, tako da... :(
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
NIje ti lako... al nema veze, lijepo će mu stajati jedna lijepa velika crvena tipka unutra :D
 

vborovic

C5 modifikator
ne preko BSI-a jer bi trebao novi kojeg cu nac nikada istog - pa ce mi kozna kako raditi druge stvari koje su preko njega
Nije bitno da bude isti, nego samo da bude za C4 i da se koliko-toliko poklapa po OPR-u ... on se ionako bude cijeli prekonfigurirao ručno ili najbolje da odeš do ovlaštenog koji bude prek dijagnostike povukao prema tvom broju šasije sve BSI parametre sa PSA servera za tvoj auto (dok je izašao iz tvornice)
 

Ruske

Active member
nista od toga, neda mi se zezat i traziti tjednima isti BSI (mada sam cuo da pase sa vise PSA modela, bitno da je kod L04-00 isti ili 04-01, 02 itd.) sutra nadam se slazem sve, dolazi novi anlaser i slazemo na puc neki bzvz privremeno, narucujem s ebaya jedan lijepi fensi puc, najradije bi sa C5 ukomponirao, ali nije orkugli, tesko je napraviti rupu takvu :D tako da ce najvj neki univerzalni lec i bok...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovaj sa DS je perverzija... sa dremelom bi se lako oblikovala rupa. Al nebi se čudio da ta tipka ide po 100€ na više.
Èekamo rezultate :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma to sam sebe uvjeravao... al sad kad si me suočio s istinom, dodat će se još jedan projekt na listu.
 

Ruske

Active member
a sad je pitanje di to staviti haha, neznam moooozda budem si stavio takav puc, vidjet cemo :) upravo se vratio s posla, rucak i garaza me ceka do kasnih sati :D

nista od toga...anlaser kojeg sam uzeo preko broja sasije ne odgovara, prevelik je, tj ne stane, da bi bilo mjesta bi stao...trazio onda samo automat jer je on u pitanju, nasli jedva jedan, promjenili ga na postojecem anlaseru, spojili na zivo preko akumulatora, upalio iz prve bez ikakvog beda, stavili puc preko releja na bsi, pali svake 10te-20te...vergla vergla, ne izbacuje kako spada...shvatili da nekad i pali iz 1-2, nekad ni it 50te, tako da jedini zakljucak je da automat ne izbacuje dovoljno...u mueduvremenu raspao se osigurac od puca, pa opet palim na guranje (a nije bilo ni bolje na puc)...zivci su mi pojedeni, probat cemo rastaviti opet i ubaciti sajbe neke na klip automata, da mu se produzi hod...nemam vise ideja...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
samo pomalo i riješit će se, meni je trebalo par mjeseci da uspijem upalit auto :D al kao da je jučer crko :wub:
 

Ruske

Active member
imam, opet cu izgubiti slobodno vrijeme, kojeg ionako imam malo...jucer sam imao druge planove nakon montaze, na kraju se montaza oduzila do 23, da bi postigao nista...
 

Ruske

Active member
dakle nakon sta smo neuspjesno prvi put probali srediti auto da pali na puc (automat nije dovoljno izbacivao), ubacili smo distancu 3-3,5mm izmedu tijela anlasera i tijela automata, sad je puno puno bolje, jos malo trazi zupcanik kod paljenja, ali barem svaki put upali...zavrsili sinoc u 1 i nesto ujutro (nakon posla isli u garazu, oko 23 poceli), vec smo magistrirali vadenje i stavljanje anlasera :D puc trenutno je zaglavljen na + zicu akumulatora, narucujem s ebaya neki puc i slijedi montaza unutra negdje + stavljanje distance od jos cirka milimetar milimetar i pol vise, tako da upali na prvi zub...
 

Ruske

Active member
a volio bi DS5, ali neznam gdje ga staviti jer kako sam skuzio ful je veci...tako da razmisljam o klasicnom crnom pucu sa krom rubom i natpisom START ENGINE, a i neznam gdje njega staviti...neda mi se bas busiti armatura, vidjet cu kad stigne :)
 
Na vrh