C3 by "Yukio"

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kad sam sebi rastavio farove, lijep sloj prljavštvine sam skinuo iznutra.... sa običnim sprejem za stakla i parnatim ručnicima.
A kad se gledalo izvana nije bio dojam da su prljavi iznutra.

Tako da mislim da bi ti pomoglo da se i iznutra očiste. Al s druge strane ta plastika ima već skoro 10 godina :D pa mislim da će rezultati bit u svakom slučaju ograničeni
 

Yukio

Member
postoje li neke dobre upute skidanja fara sa branika, pošto ima vezija gdje se skida unutarnji blatobran i gdje se ne treba skidati
 

charllie

Active member
Jednom sam cistio reflektirajuce povrsine fara na Xm-u,malo previse pritiso i ode srebrna povrsina stoga pazljivo a ak za:cenzura::cenzura::cenzura:es ima srebrni sprej pa probaj popravit bas me zanima jer ja nisam imal sprej pri ruci te sam tak ostavil.:confused:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja sam srebrnu površinu čistio sprejem za stakla i papirnatim ručnicima, problema nije bilo.

Za skinut branik bez skidanja blatobrana i kotača moraš imat malu gedoru, spretne ruke i paket flastera.
Makneš sa oplate blatobrana gornju kopču, i odšarafiš od branika. Zatim ju šrafcigerom potegneš prema van tako da ti se otvori malo prostora do spoja branika i karoserije.
U to moraš ugurat gedoru, morat ćeš ju prstima nabost na maticu i malo po malo dole.

Preporučam zamjenu šarafa za jaču zip traku. Puno lakše daljnje skidanje i postavljanje.
 

Yukio

Member
Prije desetak dana sa svojim citričem koji je friško regan prešao oko 1500 km po dalmaciji bez ikakvog problema. Ulje na istoj razini, voda bistra kao prije. Remenovi nedavno stavljeni.

I tako jučer popodne za vrijeme najveće gužve u zg približavam se jednom semaforu i odjednom boooom. Lik bez gledanja prešao iz jedne trake u moju zbog manje gužve a ja u tom trenutku na nesreću naletio.

U vozilu smo bili ja i tata. Brzina od policajaca na sumnjiv način procjenjena na 65 km/h. Drugi učesnik u sudaru naravno ne priznaje krivicu. Nakon dolaska policije proglašen je on krivim, ali još nemam ništa službeno od njih.

Pri udarcu nisam apsolutno osjetio ništa, ja sam vozio. Nije me dotakao ni airbag. Jedino smrad airbaga :)
Dok mog tatu suvozačev airbag je dobro ošamario po licu i trbuhu. I ja i on nismo se nigdje natukli.



Citrič u trenutku sudara je sam od sebe kočio i vidi se trag samo jedne strane kotača. Izmjereno je 18 m odleta. Po nekim tablicama to je 65 km/h. Po struci sam inženjer elektrotehnike i smatram da pri dvostruko manjem gripu mora distanca biti duža pa se ne mogu primjeniti tablice.
Auto naravno nakon toga nije mogao upaliti, vjerojatno elektronika upalila blokadu.



Drugom autu Pežo 207 otpao je kotač, dok meni po mom mišljenju ovjes je i dalje nategnut dobro.

Stradala je felga ali i dalje zrak je unutra.
Airbag se otvorio iako je lampica upaljena već par godina.

Ispod auta ni kapi tekučine, dok kod pežoa i ulje i voda na podu.

Može li netko procjeniti cijenu ugradnje novog airbaga i popravak elektronike da ga mogu barem upaliti.
 

Dalibor

Dado Tornado
Nakon dolaska policije proglašen je on krivim, ali još nemam ništa službeno od njih.
ako se ne varam zapisnik o nesreći može se podići nakon mjesec dana u policijskoj postaji koja je izašla na teren :hmmm:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Aauuuuuu
je tak sam i ja čul za 30 dana
baš mi je žal, a toliko si uložil..
ništa, po mojem direkt u ovlašteni servis i neka naprave poso kako valja, oni to riješe sa osiguranjem tak da si ti bez brige, ti samo prijavi štetu kod pegotovog osiguranja pa nek ti ga procjene što prije.. i reci im kam voziš auto na popravak..
u kojem je osiguranju lik?
 

Yukio

Member
Generali osig.

Bojim se da ne proglase totalku. Tada mi otpada ovlasteni. Plus oduzete su mi table i moram poslije na izvanredni teh
 

Damaj

Active member
po mojem direkt u ovlašteni servis i neka naprave poso kako valja, oni to riješe sa osiguranjem tak da si ti bez brige, ti samo prijavi štetu kod pegotovog osiguranja pa nek ti ga procjene što prije..
Ništa od toga dokle god ne dobije izvještaj sa očevida, pa neće mu osiguranje platiti popravak na lijepe oči....:confused: - osim procjene, to možda može obaviti prije.
 

Citruss

New member
Eh ovako,

Slucaj se dogodio u Bosni te provjeri ima li odstupanja ov Vaseg i naseg zakona... Ista situacija se dogodila i meni, dok sam prelazio raskrsnicu lik se zabio u auto ispred i bacilo ga u moju traku i slupao mi far, blatobran, vrata, bocni airbag, glavicinu tocka i guma je pukla... retrovizori iskocili iz lezista i to je to...
Odmah ujutro sam otisao u osiguranje, njegovo, da prijavim stetu, imas zakonski rok od tri dana da prijavis stetu njegovom osiguranju i obavijestis ih da je auto nepokretno das adresu gdje se nalazi i cekas 7 dana da dodju da poslikaju auto... onda ih peglas kad ce zavrsiti sa procjenom nekoliko dana i oni ti posalju neku komisiju od tri clana zato sto je popravka u servisu preskupa i prelazi ti 51% kataloske vrijednosti auta na danasnji dan... i oni dodju i poslikaju jos par sitnica i kazu ovo je totalka...
U svom osiguranju sam provjerio koliko mi auto vrijedi na danasnji dan da znam sta mogu ocekivati kad mi ponude naknadu... I kad oni zavrse procjenu posalju ti obavijest na kucnu adresu sa ponudom za naknadu, a obicno je manja nego sto bi mogao dobiti i onda odes kod njih na pregovore sa cinjenicama koje idu tebi u korist ili jednistavno angazujes advokata koji ce ti u svakom moguucem slucaju izvuci vise para nego ti sam jer se osiguranja plase tuzbe, a ad okat ih lako dobije na sudu, samo sto se ceka po godinu i vise... totalka kod nas nije bas tako losa varijanta, dobijes na ruke katalosku vrijednost auta na danasnji dan minus 30 do 40% koji prestavljaju vrijednost olupine koja ostaje u tvom vlasnistvu...
 

deda

New member
I tu je tak nekak.Kada god sam imao neki sudar,nikada ni sa jednim krivcem i osiguranjem nisam imao problema,sve je išlo glatko,bez obzira jel bila murja ili nije.Natezanja je jedino bilo sa radionama,koje su kilavile sa popravkom.
 

Citruss

New member
vidim po opisu štete vrlo je slično meni, jesi li popravljao ili ga prodao kao olupinu
Naravno da sam popravljao, nasao sam polovne dijelove u ekstra stanju i za par stotina eura napravio auto i sve sredio a naplatio par hiljada eura... :)

Ne isplati se prodati "olupinu"... ja nisam vozio vise od 50 i nije se pomjerio trap, uradis spuru i goni dalje...

Tebi je malo gore jer su se frontalni airbagovi otvorili pa ces mozda morati prednju konzolu mijenjati...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
mislim da neće baš bit potrebno cijelu konzolu... airbagovi dolaze sa svojim oblogama i samo se ubace.
 

Krky

Lakerski profesionalac
jel netko zna provjereno, auto mi vergla ali neće upaliti. jel to blokada zbog airbaga ili neki pravi kvar
jel ti izbacuje kakvu poruku na ekranu? jesi probao paliti s drugim kljucem?
ako izgubi kod neče upaliti auto, moguče da ti je krepao kljuc, ništa čudno za C3, krepa kljuc i nece auto upaliti, to se moze vidjeti dijangostikom u parametrima da li kljuc salje kod, da li ga BSI prepoznaje itd...
probaj paliti sa rezervnim ključem, ako ne upali probaj izvadit ključ, nakon 10-tak min otpoji + klemu pa kroz 15min natrag vrati klemu i probaj palit..
 
Na vrh