C3 by "Yukio"

Yukio

Member
Ne izbacuje niti jednu gresku.
Drugi kljuc je odavno izgubljen.
Do sada nikad problema s paljenjem.
I zna povremeno ponekad blicnut svijetlo samo od sebe
 

Yukio

Member
to mi je logično, nedostajalo mi je gorivo jer sve ok radi. Da li se on mjenja ili samo uključuje

Auto sam vučnom službom odvezao u Križevce jer tamo imam veliko dvorište, pa ću krajem tjedna otići tamo pa probati.
 
Posljednje uređivanje:

Automatic

Well-known member
NA xari je prekidač malo ispod posude za antifriz( ispred poklopca zupčastog), izgleda kao okrugli gumeni čep.hoče biti i na onoj strani ispod tapicirunga gdje se toči gorivo, sa lijeve strane pokraj vozačeva sjedala ,negdje ga buš našel.
 

Yukio

Member
tražim po internetu pa nema ništa konkretno gdje se nalazi, ali našao sam nešto kao da se odblokira pomoću računala??
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
It doesent have one, it's managed by the airbag ECU on a C3.
ima ima :D sve je na netu

U svako slučaju treba spajat na komp
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da ako je elektronika čitava, da bi se samo trebalo spojit sa lexiom i narihtat šta već treba, ECU je ionako zaseban. Sami jastuci nebi trebali bit nužni da auto upali, kod većine nisu.

Al lako moguće da i pričam čiste gluposti :D
 

Yukio

Member
auto upalio, osobno nisam bio tamo, tako su mi rekli.

Bilo je potrebno par dana bez struje ga držati :)

Sada u nabavku airbaga
 

Damaj

Active member
Prije otpajanja compa 3 minute ne dirati ništa, čak niti vrata otvarati, nakon toga otpojiti akumulator. Ako se ne ispoštiva prvi korak, neće se resetirati.
 

Yukio

Member
novi problem se pojavio, pri okretanju volana prednji kotači se ne okreću podjednako.
Da li je takav problem kod letve volana ili jednostavno stabilizatora
 

Krky

Lakerski profesionalac
Nekaj je puklo ili se povinulo na desnoj strani kod udarca u desni kotač..
to bi moglo biti svašta, vilica, krajnik, spona, amortizer, rukavac, pa čak kaj je najgore i najskuplje, letva volana..
treba dič auto na dizalicu, skinut kotač i odmah se vidi kaj je, ovok je sve nagađanje..
 

Yukio

Member
evo prva procjena vozila, još ništa od iznosa i službene potvrde dok kao ne prođe neki rok za žalbu na krivicu i tako.



i naravno odmah proglašena totalka zbog starosti auta
 

Krky

Lakerski profesionalac
Evo po mojem iskustvu i saznanju
Na otpadu
vrata 800kn al kolko vidim ova se daju poriktati.
blatobran 300kn
prednji branik 400kn
desni far 300kn
Jastuke imaš puno njuškalo sa jedinicom i prekidačom, do 1000kn se da najti oba dva sa oblogama i sve komplet kaj ti treba.
U KC-u vrhunski limar sa termo lakirnicom Matič, koji farba za ovlaštene Citroen i pegot.. i meni je lakiral celi auto osim kroha, oderal bi te oko 2500kn do 3000kn da ti te dijelove polakira i namuntira i spasi tvoja vrata, i to kroz 3 dana auto gotov..
Cirka oko 4 soma te izađe, a za totalku bi mogel zvleči oko 6 do 8 iljada kn, dog ti odbiju iskorištene dijelove..
 

Yukio

Member
Pogledao sam ovjes.
Savijen je onaj dio letve volana gdje se sarafi na kuglu koja ide na kotac

Osim toga malo je povijen onaj dio gdje se sarafi kugla kotaca s tri vijka

Jel se letva volana mjenja cijela ili samo zadnji dio
 

Yukio

Member
Kasnije cu staviti slike.
Rijec je o navoju na letvi. Na njega se sarafa ta spona. Taj dio letve je krajnji dio cijele letve
 

Franz

Well-known member
Nisam upućen i nemam iskustva, pa me zanima što u ovom slučaju znači totalka? Umjesto visine štete procjene vrijedost auta?
 

Yukio

Member
Spona volana na navoju savijena, valjda se da spasiti:



za vilicu ne znam da li se to ravna ili se nabavlja nova, zna li tko okvirno cijene vilice

 
Na vrh