C3 by "Yukio"

Yukio

Member
u garden mallu kažu kako prije uskrsa nemaju vremena.
Osim toga, trenutno još nisu u mogućnosti raditi izmjene ulje u getribi također i špur. Ali uskoro budu. To su rekli.....
 

Yukio

Member
Sad se bliži teh. pregled pa sve više nedostataka vidim.

Ali jedna stvar me stvarno muči, i na C3 imam onako malo zamagljena stakla na farovima. To sam imao i na vw koji je jednako star.
Vidim druga vozila na cesti kako imaju kristalno čista stakla, očito ja imam neku nasljednu bolest farova
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma kod svih ti se to dešava ;) daj nekom da pobrusi i bok, miran si godinu dana. Doduše meni je veliku razliku napravilo kad sam rastavio farove i dobro oprao stakla iznutra.
Kad uzimaš žarulju pazi da ima uv filtar, to i prozirna folija sa uv zaštitom izvana i nema više magljenja fara.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
evo recimo ova je sa UV filterom



Samo treba pogledat na kutijicu... nisu bitno skuplje radi toga od ovih bez filtera.

A folija se uzme, kao za stakla, isto sa uv zaštitom, skroz prozirna. Sa to dvoje, u teoriji, se far nebi smio zamaglit. Dal to vrijedi za farove koji su se zamaglili pa brusili, neznam.
 

Yukio

Member
meni je problem što teško takve farove puštaju na teh. pregledu
a pretpostavljam za skidanje fara moram kopati blatobran
 

Krky

Lakerski profesionalac
evo recimo ova je sa UV filterom

http://www.dcsystem.com.pl/files/osram_H7_3x_long_life_1305227394.jpg

Samo treba pogledat na kutijicu... nisu bitno skuplje radi toga od ovih bez filtera.

A folija se uzme, kao za stakla, isto sa uv zaštitom, skroz prozirna. Sa to dvoje, u teoriji, se far nebi smio zamaglit. Dal to vrijedi za farove koji su se zamaglili pa brusili, neznam.
kod mene su novi farovi pa zato pitam kak ih zaštititi..
a sa ovom prozirnom folijom oblijepim iz vana farove?
se ta folija ne primjeti? mislim da bi se na ebayu mogla nabaviti..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ta folija ide izvana da, u poptunosti prozina pa se ne primjeti. (naravno može se i stavit tamnija folija i zatamnit far, al treba bit posebna sorta za to)
Ako već nešto želiš zaštitit, treba bit napravleno kako spada... Vjerovatno ima i na ebayu kupit, al ima i kod nas... ja imam iskustva sa ovima
http://linea.hr/
Imaju 3M folije za stakla sa UV zaštitom.

E sad, lako je to napravit i u vlastitoj režiji, al mislim da stvarno nebi bilo u redu naplatit posao i materijal preko 100-150 kn po faru, pa probajte da vam to oni odmah srede. Uglavnom svaka preporuka za stavit na nove farove.

Za skinut prednje farove treba skidat branik!

Za tehnički pregled bi ti bilo dovoljno da ti samo izbruse farove kod bilo koje bolje autopraone. Oko 70-80 kn po faru u prosjeku.
 

Krky

Lakerski profesionalac
imam oba fara sa motoričima, ali su razbijene prednje plastike..
inače farovi u jako dobrom stanju iz nutra, nosači i to..
videl sam na ebayu ima za neke modela auta za kupit samo prednje plastike farova, al za c3 nema..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
kako si ti svoj far rastavio, pećnica ili ?
Industrijski fen, par šrafcigera i skalpel. Prvo podigao jedan kut, pa malo dalje, i tako u krug. Potrpi dosta sile far, teško je zeznut nešto, a da se neda lako riješit.
Poslije sve zasilikonizirat dobro, sa nekim kvalitetnijim namjenskim silikonom i nema problema. Evo već se 7-8 mjeseci vozim sa ''otvaranim'' farovima i nigdje ništa ne pušta još.
 

Yukio

Member
UPDATE:

C3 1.4 HDi, 2004.g. osnovni model. Doslovno bez ičega

auto kupljen 25.1.'14. sa 198 000 km
28.3.'14 - 201 000 mali servis - 1000 kn
17.4.'14 - Fulda gume - 1500 kn, Diskovi i pločice 800 kn, Kugla + stabilizator (desni kotač) - 400 kn
20.5.'14 - 202 500 km - remenovi - 2000 kn

Nakon 1500 km auto pojeo četvrtinu na skali za ulje. Vidi se masno od ulja na bloku, ali nije cijeli motor masan.
Za koji dan teh pregled, još farove malo polirati.
Potrošnja i dalje ispod 5 L
A ovijes i dalje lupa preko neravnina :)


P.S. skinuti su remenovi danas, na njima lijepo se vidi 2004. godina :D
Ogulili su upravo 10 godina i 202 500 km. Od danas u mirovini :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
auuuu remen je stvarno iskorišten preko krajnje granice ko radnik u RH :D
ovo sa uljem probaj što prije riješiti, možda ti samo pušta na poklopcu ventila..
meni toliko potroši na 12tkm, a razlog tome je, kad mu vadim mast, na oko 4 iljade okretaja :D
 

Yukio

Member
na koliko ti najčešće šaltaš brzine, ja još nikad nisam išao preko 3.5 k okretaja.
Jel tebi slini motor išta ulja, meni onoliko tek da bude masno.
I sa novim remenom zvuk motora totalno drugačiji :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
na koliko ti najčešće šaltaš brzine, ja još nikad nisam išao preko 3.5 k okretaja.
Jel tebi slini motor išta ulja, meni onoliko tek da bude masno.
I sa novim remenom zvuk motora totalno drugačiji :D
šaltam ga na 2 do 2.5
ponekat ga znam u 2. ili 3. brzini diči malo preko 4 iljade da ga pročistim :D
 

Yukio

Member
meni se negdje oko 1800 okretaja tek osjeti turbina (ubrzanje) ali od 1800 do 2100 osjetim neku rezonanciju motora, dok iznad 2100 sve je glatko
 

Yukio

Member
bio na poliranju farova, površinski sloj je fino skinut i sada se sjaje. ALI plastika fara nije bijelo prozirna već malo smeđa. Ili je iznutra previše prljavštine ili dubinski dobilo svoje plastika,
naravno 200 kn za to. Barem se sada sjaje :D
 
Na vrh