C3 by "Yukio"

Krky

Lakerski profesionalac
http://uljadhttp://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/seznam/0-004-175-65-14rekt.com/gume.html
Evo link za gume, čini mi se da je to tam negdi u Gardenu

Ne spominji taj ''ulja direkt'' molim te... Stavljaju cijene super, ali kad probaš dobit tu gumu po toj cijeni obično nema... pa nude malo ''skuplje'' alternative. Ili dobiš gumu 05-06 godište. A na svoje oči sam gledao iskrcavanje guma iz kamiona do njihovog vulkanizera u Garden-u.
Dva prištava tinejđera bacaju gume s vrha stepenica na dno... a zaštitar im hebe majku sa strane jer su se sve gume razbacale po pola garaže i jer su općenito idioti.

Uglavnom peporučam svima da ih se izbjegne u širokom luku.

Jesam li i spomenu da ne poštuju rezervacije? Ili da ''akcijska'' cijena zamjene guma koja stoji na sto mjesta u garaži nije valjda nikad bila aktualna?

Ma piči u sloveniju kad ti je već na dva koraka i miran si.
Aaaaaa u tom grmu leži kunič...
hvala ti kaj si rekel, več sam mislil pajdaše tam poslat...
kad meni iz KC nije daleko do Furlana onda kaj vi iz ZG? 20min
evo ti pa biraj

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/seznam/0-004-175-65-14
 

Yukio

Member
Onda gume vjerojatno u SLO, jel vrijede išta one jeftine gume, ili da idem na neki brand?

Kako znati u kakvom su stanju federi, pošto vidim mnogo pričao pucanju istih u vožnji i ozbiljnim posljedicama.

Skužio sam da mi volan zanosi u jednu stranu, jel to kod svih
 

Krky

Lakerski profesionalac
Neznam el moreš videt el je feder loš, ja sam svojeg skinul kad je pukel i obrisal ostatak fedra sa mokrom krpom, izgledal je ko ovaj novi kaj sam kupil i del gore..
A ovo sa volanom odeš kod špur majstora100kn do 150kn ti je štelanje, ako ti ne pronađe kakav luft na ovjesu..
iskoristiš priliku i pitaš ga da ti reče u kakvom su ti stanju diskovi i pločice..
da te pitam, imaš Diners ili Amerikan? ako nemaš biježi napravi el če ti trebat za ovaj auto:(:(
 

Yukio

Member
sad me lovi paranoja!!!
Vidim da odlaze isključivo prednji federi, brine me da ne pukne na autocesti.

kada ulovim vremena napravit ću cijelu kronologiju o autu i slike.

Konkretno, u 200 000 jedino veće što je otišlo je MAF (cca 3000 kn), jedan dan ostao je bez ubrzavanja. Auto je 2005, dvobojna plastika unutra.
 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
Mislim da u 99.9% pucaju kad je auto parkiran..
u ovom slučaju bi ti puno pomoglo da si znaš neke stvari sam provjeriti i zamjeniti, jer te budu tuđe dlakave ruke ne samo novaca nego i živaca koštale..
prijašnji vlasnik kao da je znal kad ga treba rešiti, koliko vidimo bezobrazno ga je samo teral kak Zmix veli, a nije mu dal zobati...
tješi me to da ga valjda nisi više od 23tkn platil?
 

Yukio

Member
Uzeo sam ga od prijatelja za 16 000, to je stvarno bilo povoljno. Također s njim sam se mali milijun puta vozio u zadnjih 5 godina. Pošto nije bio moj, nisam se ni opterećivao s nekim stvarima.
A kad se sjetim kako smo ga samo neteravali, dobio sam dojam da je neuništiv :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ajde onda nije tak strašno..
polako dio po dio mijenjaš, mada bi te najjeftinije koštalo kupit komplet dijelove natrpat u bunker i odjedanput da ti netko to stavi..
za puknuče fedra znaš da moraš pripremit oko 3000kn, uzmi odmah sutra HAK članstvo za 200kn ako nemaš, jer te bude onda puno jeftinije došlo puknuče fedra, a ako ih mijenjaš prije puknuča onda je to najjeftinija varijanta;)
pa čuj: mali servis si napravil
čeka te veliki, materijal 1500kn do 2000kn
diskovi pločice pakne celindriči 1200kn
2x prednje opruge, nosači amortizera i ležajevi 1200kn
stabilizatori 300kn
4 ljetne gume sa montažom 1400kn
štelanje špura 150kn
i za dlakave ruke da ti to promijeni ako prođeš za 1000kn moreš ga odmah otpeljati na čvape u lepinji sa lukom i ajvarom..
 

Yukio

Member
mnogo hvala na savjetima,

još ako može savjet za gume od furlana, neki najbolji omjer cijene i kvalitete.
To već u pon uzimam, ove su stvarno istošene i loše (neke mišelinke ms)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Iskreno sa tom dimenziom se nebih puno zamarao, pretpostavljam da sve renomirane marke u toj klasi imaju više manje sličnu kvalitetu. Ove baš jeftinjave izbjegavaj.
Hankook gume su tracidionalno dobre u testovima u toj dimenziji koliko vidim, najjeftinije iz te neke top5 grupe.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Imaju ti te sve gume koje su tu ponuđene..
samo treba nazvat i za dan do dva imaju te kume za tebe..
i to mi se sviđa jer ne dobiješ gumu koja im stoji na lageru već godinu dana nego novu gumu sa novim dotom..
ja sam čekal svoje dva dana..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja bi rađe Fuldu nego Hankok, ak si čital temu o gumama ima iskustva da Hankok kad prođeš 10tkm otvrdne i po mokrom katastrofa ko i Mishelin..
a i ta Fulda je poprilično tiša od Hankoka..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ja bi preferirao nešto od Dunlopa( streetresponse), GY (.efficient grip) ili Contija ( pc2 il pc5) u odnosu na fuldu il hanjkuk.:whistling:, a izbjegavao sve što u nazivu ima eco;verde;saver i tak neki bulšit :p
 

Yukio

Member
čeka te veliki, materijal 1500kn do 2000kn
diskovi pločice pakne celindriči 1200kn
2x prednje opruge, nosači amortizera i ležajevi 1200kn
stabilizatori 300kn
4 ljetne gume sa montažom 1400kn
štelanje špura 150kn
jel se trebaju mjenjati i amortizeri, oni nisu spomenuti.

ovo spomenuto se sve može nabaviti u lagerosu? Kako zatražiti ponudu.
 

Krky

Lakerski profesionalac
jel se trebaju mjenjati i amortizeri, oni nisu spomenuti.

ovo spomenuto se sve može nabaviti u lagerosu? Kako zatražiti ponudu.
Ja nisam mijenjal amortizere jer su mi u odličnom stanju, to moreš provjerit kod svojeg,
Je imaš sve kod njega, ja 90% dijelova sam kod njega uzimal..
ovo sve kaj sam ti nabrojil sam ja sve moral mijenjati, imaš u mojoj temi, osim onaj veliki servis, jer me prijašnja vlasnica počastila i mjesec dana prije nego mi ga je prodala napravila je u ovlaštenom citro servisu sa originalnim dijelovima..
daj nam neke fotke, koju opremu ima SX?
 

Yukio

Member
ako bi htio promjeniti cijeli 'prednji kraj' iz preventivnih/sigurnosnih razloga potrebno je promjeniti:
opruge, nosače amortizera, ležajeve amortizera, stabilizatore .... amortizere po potrebi. Jel to sve.
(inaće, ulovila me velika paranoja na opruge)

slike i opis uskoro, sljedeći tjedan se vraćam u francusku pa ću imati malo više vremena
 

Krky

Lakerski profesionalac
Super, očekujemo fotke..
da, dobro si rekel, ovo obavezno a majstor kad bude šarafil bude videl kakvo je stanje amortizera, kugli, krajnika, spona, selena itd..
vijerujem da ti je to sve nabrojeno OK.
 
Na vrh