C3 by Fran

Franzg

New member
dada često zezaju, reko mi je čovjek koji ih prodaje i električar da je jedan od razloga i automatska svjetla koja imam, tako da sad odkad sam stavio ove prvo namjestim pozicije i onda palim auto pa tek nakon par sec palim svjetla, vidjet cemo dal ce pomoc :whistling::whistling: iako mi je primarno da ih imam sad za putovanja preko ljeta :cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
heheh ja sam tu automatiku tek ovo ljeto ''otkrio'', nakon 7-8 godina :D gore su još stare žarulje iz ko zna koje godine, čekam da koja rikne pa da stavim svoje nove ''plave'' žarulje. Možda ih automatika ubije konačno. Nači za ove nove nećemo na automatski mod.
A ove stare su najjeftinije Osram sa UV filterom... bilo ih je hrpa na jednom mom starom radnom mjestu pa sam se opskrbio :D
 
Posljednje uređivanje:

Franzg

New member
naravno :) u planu je i odlazak u toskanu, u sienu i to preko onih cestica označenih kao "scenic roads" :grin::grin:
 

Franzg

New member
Pozdrav, buduci sam na moru nemogu stavljat slike, ali kroz tjedan dana ce ih bit:)
Da napravim mali update, stavljeni novi diskovi i plocice ATE i jako sam zadovoljan.
Zadnjih par tjedana napravio sam rekord u kilometrima jer stalno putujem negdje, u 6 tjedana napravio sam 5600km 😀😀 i sve stima super !
 

Franzg

New member
evo napokon uhvatio malo vremena za stavit slike sa puta u Rim i ostatak Italije :) bilo je vrhunski, a citrač je odlično odradio posao :cool::cool:
evo za početak jedna iz toskane, u vodiču sam našao "scenic roads" pa smo se skinuli sa autoputa i po njima došli do siene :grin:




evo jedna slika sa jednog od glavnih trgova u Rimu :cool: inače što se tiče vožnje u Rimu talijani su totalno ludi ali se jednostavno treba stopit sa njima, glavno pravilo je pazit na auto ispred sebe, ali klasicno od 2 trake pod normalno rade 3 :grin:



tankanje u finom društvu f12 berlinete :) inače benzin je jako skup, i variraju cijene od benzinske do benzinske, od 1,6eura do 1,85 eura po litri (na svu srecu svaki put sam stao tamo di je 1,6)


ovo je ispred hotela u kojem smo stali na povratku, mjesto se zove Montecatini Terme, malo mjesto pored Firence, dobro je došlo noćenje ovdje jer smo tako uspjeli razgledat toskanu na povratku iz Rima i proći te lijepe ceste i vidjeti Sienu
 

Franzg

New member
došlo vrijeme za par promjena na autu. Uzeti novi filtri zraka i kabine, nove svjećice u citroenu one long-life. Izmjenjeno kod prijatelja da nebi u servisu stavili obične a sebi zadržali long life :whistling:. Također, brisače sam dosad non stop mjenjao nisam nikako bio zadovoljan sa valeom, jako brzo se istrošili i loše brisali, pa su mi rekli u tokicu da je dosla za c3 mogućnost uzet od boscha novu tehnologiju brisača, oni skroz gumeni kakve sad imaju svi novi auti, uzeo to i preporodio se, evo prošli tjedan stavljeni taman kiša ovih dana padala i uvjerio se kolko su bolji, ne čuju se uopce i odlicno brišu :grin::grin:

svjećice i filtri


evo kako je izgledao stari filter kabine :eek:


evo novog brisača (ovaj na haubi), budem danas sliko di se vidi kak izgleda kad su oba stavljena


evo i slike ATE/ATE kombinacije diskova i pločica stavljenih pred mjesec i pol s kojima sam jako zadovoljan :cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
aaaaaaaaa čovječe, pa ti si se rasrdil :D:D
koliko si dal za brisače? i ja ratujem sa njima.. :gaah:
 

ZlatkoC4

Well-known member
:aplauz: Meni na bišem c3 je isto valeo bio katastrofa a bosch sve pohvale:grin:
Ljepo si to odradio i sad guštaj u daljnim km.
 

diegos

Well-known member
I ja sam prešao na Bosch, ali one običnog oblika, ne twin aero ovo ono... Najprije kad sam mijenjao stalno brisače, kupovao bi samo gumice one najjeftinije jer ionako nakon tjedan dana kiše bi trebao mijenjat... A onda sam u Bauhausu kupio Bosch za 210kn/par, i sad traju puno više :) Istroše se oni, ali ne toliko i barem ne škripe :D C3 ima dosta zaobljeno staklo pa mislim da ih to zeza, ali eto preporuka za Bosch i od mene :palac-gore:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ima i samo gumica Bosch, i nisu toliko skupe..
ja sam na akciji st humene metlice u KTC-u kupil za 40kn i sad samo mjenjam gumice..:D
 

Franzg

New member
evo malo novosti, prošli tjedan par novih stvari na autu
prvo su uređeni pragovi, riječ je o naljepnici crnoj mat sa slovima citroen u aluminium srebrnoj boji


zatim maglenke zatamnjene u crnu foliju


i zadnje stražnj "difuzor" koji je bio u crnoj mat foliji zamjenjen crnom lakiranom, po meni puno bolje izgleda sad:cool:


danas lijep dan za odlazak s curom na sljeme, nisam mogo bez malo naslikavanja:) (btw bez brige nije mi auto cura, cura je u autu) :grin::cool::grin:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Lijepo, ovo na guzici si ja stalno planiram... a pragove ti je netko radio ili ima normalno negdje za uzet?
 

Franzg

New member
sve rađeno na istom mjestu, vlasnik ima c2 vtr pa zna točno koji font za citroen slova treba stavit :grin::grin:, izmjerili smo dimenzije samo i došo sljedeći dan kad ih je izradio i naljepio ih :cool:
 

Franzg

New member
bio ovaj tjedan kod Lastovčića, stavljao novi nastavak za auspuh, 80mm, prvo sam odlučio koji ću i onda čekao par dana dok su ga plastificirali u crno :twisted::twisted: , kad je bio gotovo došao da mi ugrade, i sad super izgleda :grin: (dakle samo nastavak,originalni uski natavak nisu micali nego samo za 2cm su skratilio prešpricali ga u crno da se ne vidi )
Također nekidan išao s frendovima malo se vozit i radit photossesion po gradu tako da cu stavit par slika uskoro :cool::D
 
Na vrh