Buka kod ubrzavanja 1.6 VTI 120

Ivan

Member
Morat cu ga malo bolje poslusati kada se ugrije, cinjenica je da se manje cuje, ali se ipak cuje i kada je zagrijan. Danas slijedi voznja pa osluskivanje...Joj, vec sam sam sebe izludio, a nisam do sada bio takav...
Moj ima 3000 km, a na leru radi bez problema.
BTW, jucer sam bio s kolegom koji ima Peugeot 206 s ovim motorom i 30000 km. E to tek ne zelite cuti! Nakon tog iskustva, moj pjeva kao slavuj! :)
 

1587 VTS

New member
BTW, jucer sam bio s kolegom koji ima Peugeot 206 s ovim motorom i 30000 km. E to tek ne zelite cuti! Nakon tog iskustva, moj pjeva kao slavuj! :)
Vjerojatno mislis 207 :confused: Ako je 206, onda nije to taj motor (VTi), to je onda dobri stari PSA TU5, ko im je kriv kad su se spetljali s BMW-om :grin:
 

Ivan

Member
Ma to je nesto prestrasno, samo sam ga izvana cuo, mozda to i nije do motora, mozda je auspuh probusen. Uglavnom, nema veze s ovim zvukom na mom Picassu ili s onima koje sam cuo na Internetu, tako da mi to preslusavanje nije pomoglo.
Nego, rekao si da VTi motori rade tako dok se ne ugriju. Moj se i ugrijan malo cuje. I znas li zasto se taj zvuk cuje samo dok je auto u pokretu, a ne na leru ili kada se stisne kvacilo u voznji? Lanac bi se pretpostavljam trebao svejedno cuti...Mislis li da bi ovo moglo biti nesto drugo? Sorry na maltretazi, ali zelim ovaj put doci potkovan informacijama u servis da me ne otkantaju samo tako...
 

Ivan

Member
Cuj, svakako cu ti se javit budem li dolazio autom u ZG, pa da vidimo sta je to...kuzim da je to ovako nemoguca misija...
 

ZVAJ

Skoro zreo
Èim malo motor opteretim (topao naravno) padne na dvije crtice i tika taka. Uskoro ću na duži put pa će se vidjeti kako dalje...
 

Ivan

Member
Bar u tome sam u povoljnijoj situaciji od tebe! :) Poslusat cu Lakya, mjuza do kraja, pa nek on radi rat rat...primjetit cu kad stane...
 

ZVAJ

Skoro zreo
Evo ga! Registriran 12.08. jedino što je osiguranje 29.07. pa će se sve sada vezati za taj datum :mad::mad::mad: dakle gotovo pola mjeseca su me zafrknuli. Buka samo kod paljenja. Baš radi kao dizel... Nema druge nego upaliti radio i krenuti. Sad još da mi prođe onaj KLIK i ne moram se više brinuti hehehe. Pozdrav svima.
 

Ivan

Member
Evo i mene...bio na servisu, malo su se cudili, pa su rekli da se to cuju neka crijeva dok se ne ugrije...valjda mu kruli u trbuhu malo...
Buduci da smo sada vidjeli da svima motor radi tako, nema sto nego pomiriti se s time da je to normalno i voziti. A vidjet cete tek kada dodje zima, nemojte se jako prestrasiti zvukova! :) Pozdrav svima!
 

Zmix

New member
Evo i mene...bio na servisu, malo su se cudili, pa su rekli da se to cuju neka crijeva dok se ne ugrije...valjda mu kruli u trbuhu malo...
Buduci da smo sada vidjeli da svima motor radi tako, nema sto nego pomiriti se s time da je to normalno i voziti. A vidjet cete tek kada dodje zima, nemojte se jako prestrasiti zvukova! :) Pozdrav svima!
... a ja još od prvog vagona govorim "Samo ti to teraj!" :cool:
 
Na vrh