Buka kod ubrzavanja 1.6 VTI 120

Ivan

Member
Poslusat cu Zmixov savjet! :) Pa kud puklo, ako i je nesto, pod garancijom je...Ma sve je to do moje srece...cim sam izasao iz salona s njim, spucao me kamen u sajbu i ostetio ju na dva mjesta, tako da nije nista cudno ako se kod mene bilo sta naopako dogadja...
 

Ivan

Member
Ima tu i nastavak priče...danas sam ga odveo u drugi servis i rekao im šta je rađeno, i što nisu dovršili. Išao popodne vidjeti što je s autom jer je navodno sve trebalo biti gotovo za par sati, i kaže mi tip da će auto morati ostati kod njih jer da ne znaju što je s njim, da čekaju odgovor iz Francuske...Pitam što nije u redu, a on kaže da ne zna i da čekaju odgovor...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Zanimljiv rasplet. Doduše, možda mu nije ništa, ali su za razliku od prethodnih jednostavno profesionalniji (temeljitiji i oprezniji).
 

Ivan

Member
Evo vratili auto...Za problem s pojasom su cekali odgovor iz Francuske, rijesili su. U gornjem lijevom dijelu motora, tu pise nesto EP6, je bila razmazana neka bijela pasta, i za to su trazili odgovor iz Francuske, kazu da to prije nisu vidjeli. Francuzi su rekli da u odredjene dijelove motora sada stavljaju tu pastu za smanjivanje buke motora...stagod to bilo, pa da su valjda stavili malo previse pa se razmazalo. Ne znam samo kako bi bucio bez te paste! :) Uglavnom, auto i dalje ruzi kod ubrzavanja da je to cudo! Samo sta sada nakon novog softvera konstantno ima jednostavno PREJAK zvuk! Upravo sam vozio koleginu Octaviu 1.4 TSI 122KS, ne cujes ju. E sad pitanje za vas profesionalce, jesu li ti VTI motori stvarno tako glasni, ili mislite da bih trebao dalje istrazivati?
 

gox

New member
Ako je serijski tako bučan kako kažeš, kako bi bio tek sa sportskim filterom :D

Ajde snimi neki zvuk motora, baš me zanima kako se to čuje.
 

Ivan

Member
Pa auto ima neki Sport pack, ali ne vjerujem da je fora u tome, odnosno ne znam šta je uključeno u taj Sport pack! :)

Da budem precizniji, pogledao sam na računu, P.Dynamique Sport...

J0JH je kod...dao si mi sada misliti, ako bi to bilo to zakopao bi se pod zemlju od sramote i ne bi više nikada izlazio! :)

Nije to to...pogledao sam šta se krije iza ovog koda, to su felge, parkirni senzori...

Znači, i dalje smo na tome da auto zvuči kao da ima probušen auspuh! :)
 

Matija

New member
Meni identično tako zvuči VTi 120 u C4.

Radi totalno drugačije nego PSA motori, odziv na gas je vrlo brz, onako rezak, a kad ubrzavaš isto se čuje reski metalni zvuk. Na leru i na konstantnim obrtajima radi puno tiše. Uspoređivao sam sa jednim VTi 90 (1.4) kod tatinog kolege u Peugeotu 207 i veoma je slično, samo je malkice manje bučan, što je logično s obzirom da je manji motor.

Ja mislim da je to normalno.
 

Ivan

Member
Ma vjerujem i ja sada vec da je to to, naravno, najbolji je nacin da covjek sjedne u isti takav auto i proba, samo sta tu u Belgiji ne mozes pronaci auto s benzinskim motorom, sve su dizelasi. A ne da mi se izvodit fore, kao narucit se negdje na testnu voznju, pa time maltretirat prodavace...
Uglavnom, i dalje cu dijeliti s vama iskustva o autu, auto je stvarno mrak! A ako uspijem snimiti i objaviti taj zvuk, cu cete tu grmljavinu! :)
 

Ivan

Member
Nemam pojma kako su ga rijesili, ne pricaju bas engleski pa smo se tesko sporazumijevali, uglavnom tek nakon sto su dobili neku informaciju iz Francuske uspjeli su rijesiti. A ovo za pastu su rekli da nisu znali jer da je to novi model (sic!) i da to do sada nisu vidjeli, pa su im isto Francuzi morali javiti sta je to.
 

Hrvoje Marin

Active member
Meni se čini da vani zapadno ima nesposobnosti, ali kod kako se kod nas vara, tog nema mislim.

A što se tiče zvuka, pa to je super, platiš Citroena, a voziš BMW?
 

Ivan

Member
Kada bi samo znali koliko je stvari doma bolje...ali ne znamo dok ne odemo vani i ne uvjerimo se...
A sta se tice zvuka, ma kakav BMW...maloprije je prosao kraj mene tip s Corvetom, posramio se svoje puckalice kada sam ja stisnuo gas i projurio kraj njega sa svojom grmljavinom! :)
U biti jedva cekam doci u HR s autom pa da to netko od nasih majstora pogleda...
 

Ivan

Member
Provjerit cu cim ovih dana izadjem s njim na autoput, pa javim.
Inace, prestao sam se jednostavno obazirati na one zvukove, ali sada se pojavio neki drugi, ali cini mi se da se cuje samo dok je hladan motor...za izluditi...cuje ga se stalno, ali pojacava se s ubrzavanjem...rat rat rat rat...kao da dolazi iz desnog dijela motora...
Ima li netko ovdje ovakav auto, zivo me interesiraju iskustva!
 

riba zvana fish

New member
Provjerit cu cim ovih dana izadjem s njim na autoput, pa javim.
Inace, prestao sam se jednostavno obazirati na one zvukove, ali sada se pojavio neki drugi, ali cini mi se da se cuje samo dok je hladan motor...za izluditi...cuje ga se stalno, ali pojacava se s ubrzavanjem...rat rat rat rat...kao da dolazi iz desnog dijela motora...
Ima li netko ovdje ovakav auto, zivo me interesiraju iskustva!
Hvala unaprijed! Ja pokušavam skupiti informacije pošto sam jako zagrijan za taj auto, ali to ide teško jer je očito rijedak s tim motorom. Èak pokušavam organizirati neku test vožnju, za sad bez uspjeha jer ga jednostavno nema. Jasno mi je da je za takav auto najbolja opcija dizel, ali je on 20 000 kn skuplji. To se meni financijski gledano ne bi isplatilo. E sad, vožnja bi bila ugodnija, ima i bolji mjenjač sa 6 brzina od onog labavog sa 5. Gotovo da mi je izgledalo smiješno kad sam sjeo u salonu i mijenjao brzine na stojećem autu. No, na to sam spreman zažmiriti jer sve ostalo mi je za čistu peticu.
Ajd ako imaš prilike baci pogled na broj okretaja na 130, potrošnju i buku pa mi daj neka zapažanja. Jedino ne znam hoće li tvoj doživljaj buke imati veze s tvojim ranijim postovima...
 
Na vrh