Buka kod ubrzavanja 1.6 VTI 120

ZVAJ

Skoro zreo
NAJNOVIJE !
Kad zatvaram vrata sa lijeve strane vozila prvo je nešto prigušeno lupnulo. Zada pri zatvaranju bilo kojih lijevih vrata zvecka kao da je progorio lonac, što je nemoguće. Kao da se nešto odšarafilo pa zazvrnda pri zatvaranju vrata. Ceriću eto mene slijedeći tjedan :hm::hm::hm: Baš me zanima što to zvecka. (kao ono kad su tipu u pepeljaru u vratima ubacili kliker pa kad krene ono TUK ! Samo kod mene je zvec - možda u tvornici ubacili euro :):) )
 

Zmix

New member
Da li si uspeo da otključaš ulazna vrata od kuće?
Ako nisi, garant su ti ključevi ostali u vratima auta. ROFL

Teraj, to je neka glupost. :)
 

ZVAJ

Skoro zreo
:)
Ma gledao sam ga na teh.pregledu odozdo. to mi miriši na one limove što toplinu auspuha zadržavaju da ne grije nazad guze. Vjerojatno neka od kopči otpala. Ružno zvecka svako zatvaranje vrata. Ali auto ide sve bolje i to je istina. Pozz.
 

Zmix

New member
:)
Ali auto ide sve bolje i to je istina. Pozz.
Uh, što volim ovako nešto da čujem! :cool: :cool: :cool:

:)
Ma gledao sam ga na teh.pregledu odozdo. to mi miriši na one limove što toplinu auspuha zadržavaju da ne grije nazad guze. Vjerojatno neka od kopči otpala. Ružno zvecka svako zatvaranje vrata.
Na kraju krajeva, jebeš auto u kojem ništa ne lupka, cvrči, zvecka, treska... :cool:
 

Zmix

New member
tako je!!
ak se u subotu prijepodne nema na njemu što popravljat - mjenjaj auto!
Tako je, Dalibore.
Nije suština auta samo u vožnji. Ima nešto i u onome kad te razne stvari na autu ****vaju a tebi drago kad ih popraviš. :cool:
 

Damaj

Active member
Tako je, Dalibore.
Nije suština auta samo u vožnji. Ima nešto i u onome kad te razne stvari na autu ****vaju a tebi drago kad ih popraviš. :cool:
Pa gdje ste vi silni dragovoljci bili dok sam imao stari C4, imalo se tu posla od pon.-sub.sva dopodneva, a često puta ne bi vi imali ni slobodan dan odmora u tjednu tj. nedjelju, a čini mi se da bi se to moglo ponoviti na ovom novom, samo mu treba dati malo vremena-upravo pravim spisak primjedbi serviseru!
 

ZVAJ

Skoro zreo
Novo je novo! Fino miriše unutra i dvije godine nema teh. pregleda. Istina troši malo više ali neka neka. Citroen je to. Samo malo me muči što je to smetalo Nizozemcima a nama ne smeta ???:confused::confused:
 

Ivan

Member
Bok ekipa! Evo opet mene sa svojim zvukovima kod mog Picassa...mislim da sam napokon otrkrio odakle zvukovi o kojima sam prije pisao, a prije nego sto odem do servisa htio bih vidjeti sa vama da li je to u redu, da se ne blamiram bez veze. Skuzio sam da kada je auto u leru, s otpustenim kvacilom, onda se cuje gdje nesto klopoce. Cim stisnem kvacilo, buka prestaje, samo se cuje kako motor fino radi. Auto sada ima 10000 km, ali ne znam da li je to bitno, jer se to u stvari cuje otpocetka. Hvala na pomoci!
 

Zmix

New member
Ja sam kupio 2003. novog Renaulta i od početka se tako čuje.
Kako tada, tako i danas. Kvačilo nisam menjao, auto, pali, radi, vuče... sve je normalno.

I zato... Samo ti to teraj! :cool:
 

Dalibor

Dado Tornado
najprije da bi trebala druga getriba.
tražiti što bi moglo biti sa getribom, nemoguća misija 5 - scijentologija returns.
 

Bratkee

New member
i ja imam isti motor na c4 i slazem se da se cudno glasa ali to je takav motor... nekad se na glas nasmijem kad ga upalim - kao dizelas se cuje... ali naviknes se...
kad stisnes gas zaboravis kaj si cuo dok si ga upalio :D
ako ces dolaziti u zg javi se pa mozemo na pijacu a i da usporedis zvuk!
pozz
 

Ivan

Member
:) Zmix i Dalibor - dobri komentari! :) Usporedit cemo ih svakako kada dodjem u ZG! Iako sam se tim zvukom motora prestao opterecivati, tu se ponasam po onoj "samo ti to teraj" ! :)
Neki su me uvjeravali da je normalno da se cuje neki lezaj dok je papucica kvacila otpustena, a kada se stisne da se vise ne cuje. Probao ja na nekim autima, isto sa stisnutim i otpustenim kvacilom...A posto bas ne znam u detalje sve dijelove na autu, zanima me vase misljenje, da li su u pravu ovi koji mi govore da iz nekog razloga mora biti drugaciji zvuk kod stisnutog i otpustenog kvacila (naravno, u leru).
 

Damaj

Active member
da li su u pravu ovi koji mi govore da iz nekog razloga mora biti drugaciji zvuk kod stisnutog i otpustenog kvacila (naravno, u leru).
Nisu u pravu, ne smije biti razlike u zvukovima, Ciki je možda nanjušio problem.
 

Ivan

Member
Mrak...o koliko se velikom zahvatu radi? Sada treba uvjeriti ove tu specijalce da se radi o kvaru, jer njima je sve to kako cemo - lako cemo...kao sta te briga, vozi, pod garancijom je. A samo cekaju da prodje garancija pa da te oderu. A auto ima samo 10 tkm, a vec takve stvari...
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Sada treba uvjeriti ove tu specijalce da se radi o kvaru, jer njima je sve to kako cemo - lako cemo...kao sta te briga, vozi, pod garancijom je.
Kaži im da provjere "thrust bearing". ;) Ne znam kako se to na 'Vrancuskom kaže. Možda će Zmix znati. Doduše, on ti je već rekao: Il suffit de conduire. :D Mislim da svi znamo šta to znači. :)

Evo ga:



auto ima samo 10 tkm, a vec takve stvari...
Doplati produženu garanciju li ga prodaj prije nego se raspadne. :)

P.S. Je li auto kupljen u Hrvatskoj ili tu gore u Kraljevini? ;)
 
Na vrh