Berlingo 1.6 hdi XTR

Mirage

Well-known member
Ovaj put bi se volio sam prvo uvjeriti a onda kod majstora.

Imam kolegu s dizalicom pa ide prvo na dizalicu.
 

hrc

Member
ne znam što se imaš uvjeravat, auto ti ima garanciju, furaš u ovlašteni servis dok to ne riješe... meni je auto u početku tresao, provo su mislili da je sa ljetnim gumama, makar su bile balansirane. dofurao sam im auto i na zimuljama, te ukupno 3 ili 4x sam im vozio auto dok nisu problem uklonili = zamjenili polu osovine, navodno se događa na 1/10000 slučajeva, ali to tebe ne zanima, IMAŠ GARANCIJU.

bio je i neki tih opoziv nosača poluosovina, to su mi bili rekli naknadno. ali nije bio generalno na cijeloj seriji, već ako bi ljudi prijavili probleme. e sad, ako se to tebi manifestira kako opisuješ, moguće da je to. što duže čekaš, dobiti će poluosovine i ostatak ovjesa po sebi, zato su možda dobili i krajnici... ili češ čekati dok ti kotač ne padne sa auta? :wtf:
 

Mirage

Well-known member
Hrc nisam vidio poruku auto je izašao iz garancije kad sam ovo počeo primječivati jer sam ugl bio u drugom autu a u ovom se žena vozila i meni su nekidan pale ma pamet poluosovinu jer ako je balansiranje ok a on opet trese onda nevalja nešto drugo.


15.8 mi je prošlo 2 godine.
 

hrc

Member
a šteta što to nisi forsirao da ti srede kada je još bilo u garanciji ili uzeo produljenje na 4 god :eek:

provjeri ovaj dio oko opoziva što sam ti bio spomenuo, reci u ovlaštenom da si čuo da je par ljudi imalo problema...
 

Mirage

Well-known member
Nekidan vozim se primjeti auto ima drugačiji zvuk rada motora stanem ler gas malo veći izađem van radi ventilator motora auspuh vrel da sam se opekao na njega. Očigledno je radio regeneraciju da li je na 45 000 rano za regeneraciju ? Da stvar bude bolja nema 10 dana kako smo odvalili 2000 km autoputa.
 

Mirage

Well-known member
Berlingo predan doktoru sutra će mo znati šta je s žutim trokutom, već par dana auto čudno ujutro ili prvi put pali ja bi rekao da je do akumulatora, pošto je economy mode sada čim otvorim vrata. Ako je to istina :cenzura::cenzura::cenzura:eš auto kada akumulator ode nakon 2,5 godine.

Kod mene se s&s aktivirao možda jedno 3 puta uvijek ga ručno ugasim.


P.S

na zamjenu dam dobio elise, moj dojam pa to je naspram berlinga kao da sam sjeo u stojadina zvučna izolacija katastrofa, ovaj je još s nikakvom opremom pa je to pogoršalo dojam.
Vrata kad zatvaraš lim zvoni baš kao kod stojadina, volan čudno tvrd vozio sam i novu generaciju citroena gdje volan možeš pomicati puhanjem u njega. Mjenjač još duži i neprecizniji, motor je super mislim da je u ovome 120 ks, to ne znam ako je 100 onda razlika u kilaži i aerodinamici čini čuda.

Uglavnom ja sam htio uzeti elize sada vidim da nisam požalio.
 

Milosh

Test
Jbg, nadam se da je do lošeg akumulatora a ne do auta! To je stvarno premalo za prvi aku fabričke ugradnje, oni u pravilu traju 5+ godina.
 

Mirage

Well-known member
Auto se vratio s servisa sve u redu akumulator je loš.
Servis mali je koštao 880 kn kaže auto je sve ok, malo ga pate kratke relacije u zadnje vrijeme su učestale.

Žuti trokut s uskličnikom je iz razloga što je servisni interval otišao previše u minus, nema nikakvi problema s adblue sistemom.

Znači gazimo kilometre dalje, imam punjač iz lidla pa ću probati malo akumulator obnoviti s njime.

E da jedino meni se ne sviđa što je usuto ulje 5-30 a ja znam da u specifikaciji piše da u moj ide ineo first 0-30.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Lijepo je vidit da se Citroen približava kvalitetom Volkswagenu :D

U teoriji bi ovlašteni ovo morao riješiti... nadam se da neće biti komplikacija
 

Mirage

Well-known member
Lijepo je vidit da se Citroen približava kvalitetom Volkswagenu :D

U teoriji bi ovlašteni ovo morao riješiti... nadam se da neće biti komplikacija
Brojimo 3 godine i 2 mjeseca znači da je boja u garanciji e sad za sat vremena predajem auto u servis pa budemo sve saznali.

crta je skoro dugačka koliko i hauba

Razočaran u citroen maksimalno a navodno je garancija na lim 7 godina.
Auto sam predao na servis ide nova hauba u garanciji tvornička greška odmah mi rekao vlasnik servisa.

Zamjenski sam dobio kaktusa benzinca zbilja je živahan motor i strašno tih.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh