Berlingo 1.6 hdi 92 KS by liberty

liberty

Well-known member
na 147.000 km napravljen servis ulje i filter, filter zraka i filter kabine
1. put uranio s tim servisom te je napravljen samo cca 13.500 km od prošlog
jer sam išao vidjeti što je s klimom - puštaju ventili u motornom prostoru
ne znam koliko to košta ali ćemo riješiti idući tjedan
ima tko ideju koliko ventili koštaju?

isparivač u kabini koji je mijenjan je ok
dakle, sve sam skužio jer je klima nakon cca 10 mj od popravka popustila
toliko je ventilima trebalo da potroše plin (450 g total plina stane)
 

liberty

Well-known member
147.860 km
ništ posebno osim što nisam baš zadovoljan radom klime....budemo vidjel, rijetko se auto vozi tj. ne prelazi se s njime puno km
 

liberty

Well-known member
cca 151.300 km
odvidale se vide na šarci gepeka pričvršćenoj za karoseriju pa se gepek teško zatvarao - serviser to riješio za par minuta

klima ponovno ne funkcionira (radi, ali ne hladi) - to ćemo riješavati na proljeće

za cca 15 dana stavljam gore zimske gume
 

liberty

Well-known member
151.800 km
u subotu idu gore zimske gume koje imaju 22.000 km
a skidaju se ljetne kumho koje imaju cca 5.100 km - pokazale su se sasvim ok. tihe, udobne, na mokrom solidne
 

liberty

Well-known member
154.200 km
ništa specijalno

razmišljam da li da napravim veliki servis negdje na 170.000 km i 9 godina starosti...do sada ga nisam radio
 

markan1000

Well-known member
Pričao sam sigurno s 3-4 mehaničara na ovu temu, i bio sam iznenađen što su baš svi odrješito rekli da nema nikakve potrebe uraniti s velikim servisom...
Osobno ih neću poslušati, ali neću ga puno ni kratiti.
 

Milosh

Test
Jednom je neko na Ford Focus Klub forumu napisao jednu pametnu, glede velikog servisa: bolje i godinu dana ranije nego jedan dan kasnije. :) Ja razmišljam da li da ga uradim kad mi pada mali servis, oko Nove Godine, tada će auto imati cca. 120 000 km i 7 godina.
 

markan1000

Well-known member
ali isto tako, što god se u autu radi više nikad ne može biti jednake kvalitete kao što je bilo originalno...
cca godinu dana ranije je po meni čisto ok...
 

liberty

Well-known member
155.200 km
moram vidjeti koliko mi fiesta ima km, mislim oko 156 tkm

tj. godišnje sa svakim autom napravim cca 10 tkm

ova godina će biti godina velikih ulaganja u aute

- berlingo bi za cca 5.000 km i cca 10 godina mogao na veliki servis (remenje, rashladna tekućina, filteri i onaj dizela, vjerojatno akumulator jer će ovaj imati 3 godine, s time da kod velikog servisa moram vjerojatno mijenjati i gornji nosač motora - škripao je dok je auto bio nov pa su ga podmazivali i stavljali neki dodatan podložak, zasad nema problema, ali skidanjem kod velikog servisa U(mislim da to moraju otkačiti) če sve to otići svragom.....a i pakne će trebati mijenjati jer će prednje imati cca 50 tkm, a zadnje cca 86 tkm ---uglavnom izuti će me iz cipela koliko će koštati taj servis
- fiesta će isto na veliki servis i popravak par sitnica

ionda kažu ljudi da je isplativo kupiti polovnjak....očito će na ove moje gore polovnjake otići barem + 1 tisuća eura za servise (biti ću sretan ako to gore košta manje od 10 tkn....a i dalje vozim 2 shtara auta, mnogo manwje pouzdana od novih....trebao sam kupiti novi auto...
 
Na vrh