AX 1.0 Audace by "kegel"

kegel

Drumski ratnik
Pakne se zapekle, pa sam ih mjenjao. Ručna je sasvim ok

360 kuna za popravak. Vjerojatno je lijeva pakna zahrđala par dana nakon pranja jer ga uopće nisam vozio nakon pranja.
 

igor

New member
Pakne zapekle nakon par dana :confused: čudno mi je to pakne bi mogle zacvikati jedino kad bi fizički zahrđale ali auto mora ipak duže stajati. Ako se sajla ne vrača zbog zahrđalosti ili oštečenja bužira itd... tad ručna zacvika (blokirani kotači nakon spuštanja tj otpuštanja ručne) inače pakne same po sebi baš i ne blokiraju jedino ako je i doboš loš i ako je mehanizam od pakni zahrđal ali velim to opet nemre prek noči biti
 

kegel

Drumski ratnik
Jesu vjeruj mi, ja i Timi smo sve živo probali taj dan. Kad sam ga prao je bilo baš detaljno, ali baš onak - znači sa miniwashom i u udri. Isto je cijeli mjesec bilo loše vrijeme i često sam išao do vinograda gdje je pak na jednom mjestu na putu blato (ne offroad blato, ali može se s autom :D), tak da mislim da je i do toga. Sad i ljepše koči nego prije.
 

Saks

New member
Auto je bil ko zabetonirani, jedino si mogao krenuti ako si kotač vukao za sobom. Al ajd sad je rješeno
 

kegel

Drumski ratnik
Tehnički riješen bez problema, sad lijepo mir godinu dana :) Jedino moram opet dati provjeriti zadnji most i ovjes iza, jer je lijeva strana odstupala od desne za par posto više od dopuštenog.
 

kegel

Drumski ratnik
To je najbitnije, samo mi se mehaničar nije baš proslavio s obzirom da sam prije godinu dana most dao popraviti.
 

kegel

Drumski ratnik
Ovo je za poluditi, ja i Saks složimo felge za ljetni set, montiram ih na auto i sad ponekad vuče na lijevu stran i zadnja desna strana cvili... *emti felge
 

kegel

Drumski ratnik
Nisu felge, malo smo diskutirali i rekli da sigurno nisu.

1. Znači kod večih brzina (100 km/h) trza auto, isto tako kod kočenja sa velikih brzina.

2. Prilikom vožnje vuče na lijevu stranu (osjeti se na volanu)

3. Lijevi kotač cvili? ili struže guma? a kad se prikoči onda je zvuk tiši.

Pretpostavljamo onda da je doboš desni i da su prednji diskovi. S obzirom da su desne pakne mjenjane, tam nema nikakvih komplikacija. Valjda su mu felge ove nove ravne, pa se osjeti istrošenost kočionog sustava.
 

kegel

Drumski ratnik
Trebam cijeli kočioni sustav provjeriti, pa možda nađem problem. Ali s obzirom kakvo je vrijeme, mislim da ništa do drugog tjedna.

Iz Haynesa:





E sad treba to sve provjeriti :D
 

kegel

Drumski ratnik
Evo konačno sam riješio doboše (nema više cviljena, lupanja, struganja i slično) i promjenio prednje amortizere koji su bili prilično loše. Sad se vozi ko Go Cart ;)
 
Na vrh