AX 1.0 Audace by "kegel"

kegel

Drumski ratnik
Evo konačna cijena s popustom: lijeva 413,63kn i desna 481,95kn :D Još sam i srednji nosač motora uzeo za 61,55, pa mislim da bi se vikend moglo šrafati ako bude lijepo vrijeme.
 

kegel

Drumski ratnik

Za početak jedna i jedina slika s mora, slikala moja cura poslije Grobnika. :) Uglavnom na autu sam dao zamijeniti poluosovine, središnji nosač motora i popraviti zadnji most. Poluosovine smo trebali ja i prijatelj mijenjati, ali eto spletom okolnosti nismo mogli pa sam sve mehaničaru dao. Mehaničar je sve vrhunski odradio i usput je zamijenio jednu šalticu od mjenača koja bio ionako prije ili kasnije otpala.

Sljedeći dan sam krenuo na put i mogu reći da je AX dokazao svoje. Išao sam u Rijeku po staroj cesti, tamo se isto malo po okolici vozikao. Zatim sam u Pitomaču išao i na kraju doma. Lijepo se vozi, vožnja je vrlo udobna nakon reparacije. Èak se i po zavojima lijepo drži. Jedino svoju manu kaže na lošijim cestama - njegova veličina. Svaka neravnina, grabica, šaht i slično se jako osjeti, ali na normalnim cestama je gušt za voziti. I kočnice su svoje dokazale: 7 bambija, jedan zec i sovu sam po putu dolje sreo.

Ovo je prije popravka.


A ovo poslije popravka. (Možda se vidi mala razlika na slikama, ali uživo se itekako vidi.)


Sljedeće moram auspuh dati zavariti jer zvuči ko Yugo 45 bez ispušnog sistema :D

P.S. Možda još koja slika kasnije, nekaj mi fotoparat zafrkava.
 
Posljednje uređivanje:

ZlatkoC4

Well-known member
Super izgleda i drago mi je da si zadovljan AX-om. ipak je to stroj.:palacgore:

Možeš se u Subotu zaletiti do varaždina na aeromiting pa da ti ga mi poslikamo sa bračom i sestrama Citroenima:grin:
 

kegel

Drumski ratnik
Danas mi se nije dala brava na zadnjoj haubi otvoriti, pa sam išao sve rastaviti da vidim u čemu je problem. Deda mi je priskočio u pomoć i otkrili smo da nije do poluge, nego do same brave na haubi jer se neki komadić otkinuo i radi toga poluga nije mogla povući mehanizam.

Bravu smo nekako uspjeli složiti da se ne može micati i privremeno Macgyver riješenje složili :D

Sad me zanima ako se brava može popraviti ili ju treba mijenjati?
 

AX-ja

èudo jedno
je to pukno onaj stift,sto okrece?
brava za ax-a je jeftina,nema smisla krpati.

inace se na njima cesto odlomi komplet brava od vrata,jer su od plastike.
 

igor

New member
staru bravu odnosno pera u ulošku s pripadajučim federičima presložiš na drugi uložak ispravan istim redoslijedom sve fino podmažeš vratiš nazad namontiraš i šljaka bez greške ;) radio sam to več nekoliko puta.
 

kegel

Drumski ratnik
haha :D Baš sam provjeravao ulje danas i razina mi je premala za uobičajenu razinu. Nemam ideje iz kojeg razloga bi počeo trošiti tolko ulja
 

AX-ja

èudo jedno
sve je i nista nije normalno.
koliko km ima,kad si zadnji put kont. ulje,koliko ga fali?

sve to treba prvo uzeti u obzir,pa vidjet jel normalno il nije.
 

kegel

Drumski ratnik
Ulje redovno provjeravam, u subotu sam išao provjeriti i primjetio da je manje nego inače, točnije iznad zadnje crtice je. Auto trenutno ima 75000 i nešto km
 

kegel

Drumski ratnik
Uvijek isto, čak i od prvog vlasnika imam one papire di piše kad je mijenjano i svaki put je isto bilo. Budem napravio kak veliš, pa budem vidio rezultate.
 
Na vrh