Žarulje: LED, Xenon,Halogen..

track

Active member
Po meni da... iz prve ruke neznam ni jedan klasični automat, a da je imao ikakvih problema ispod 250tkm. A sa ručnim su mnogi već do tada na trećem setu kvačila, što ide pod normalno održavanje. Ili na drugom zamašnjaku ako su moderniji dizeli...
Klasicni automat nema kvacilo i zamasnjak?

Potrosnja automata nije drasticno veca od rucnog?
 

mali_BB

Active member
Primjetio sam da mi u noćnoj vožnji far ne daje dovoljno svjetlosti odnosno ne baca dovoljno daleko. Radi se o kratkim svijetlima. Čak sam pozicije farova podesio na najgornju postavku, dignuo sam ih na maksimum i dalje mi se čini da mi pre malo svjetlosti daju i da pre kratko bacaju. Radi se o običnim, halogenim H7 farovima. Čitao sam dosta tu na forumu o žaruljama i farovima ali eto da vidim kakva su vaša iskustva i prijedlozi. U svakom slučaju bih volio bolje osvjetljenje
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Sa Osramom NBU sam i dalje zadovoljan, na Kiji rade već preko godinu dana... Eventualno bi probao ovaj XV što Cutac spominje kad krepaju.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam se trebao hvaliti, danas rikla jedna. Godina i tri mjeseca, do zadnjeg trena odlično osvjetljavale, ali baš sam mislio da bi mogle još zimu izgurati. Idem viditi što ćemo dalje...




Naručujem popodne, ponovno Osram samo NBL, ispadaju me najjeftinije iz ove ponude ''jačih'' žarulja. Cca 150kn sa dostavom.

Ima netko negdje bolju cijenu za njih, Philips XV ili GE Megalight? Ili sa dostavom ili u nekoj standardnoj trgovini
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dok čekam žarulje... ljevo sam ubacio staru Philips običnu žarulju koju sam našao za rezervu. Čudo koliko Osram ima bolji cutoff i očito jače svijetli, čak i nakon godine dana uporabe (gornja slika). Na donjoj slici su duga svjetla, rekao bi da je razlika dupla u korist Osrama

 

Cutac

Prèkaroš
u običnim fizičkim trgovinama su parovi skoro po 300kn.
Ma da?

Ja sam za Pandu uzeo neke Hella srednjeg ranga(H4) i platio oko 80 kuna. Svijetle za ****c, ali 80 kuna :D

dulje im traje dostava nego Aliexpressu
Meni je OK, kako za koje stvari. Žarulje sam čekao sto dana, ali friteza mi je stigla baš brzo, npr.
Poziciju za VTS sam uzeo kod onog MK-LED i brzo je stiglo isto. I bile su na nekoj akciji, dobro me sjetio na to, moram ih naći da ih stavim u tablicu, pregorila jedna.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma da?
Duopack NBU H4, Tokić - 250kn, Bauhaus 290kn, lokalni autodijelovi 300kn. Ne razumijem kome to prodaju po toj cijeni.
Nisam još naletio na fizičku trgovinu koja drži Philips XV.

Meni je OK, kako za koje stvari. Žarulje sam čekao sto dana, ali friteza mi je stigla baš brzo, npr.
A valjda ovisi što imaju u svom mikro skladištu, a što je još po Europi, a možda si im ti ona ''ZG i okolica'' koju navode kod dostave :D
Naručivao sam nekada češće kod njih, ali u zadnje vrijeme što god pokušam je ''u obradi'' po dva tjedna, bez da krene prema meni...
 

Cutac

Prèkaroš
Nisam još naletio na fizičku trgovinu koja drži Philips XV.
****te, pitat ću ove svoje pošto je kod njih pa ti javim. Ako je neki dobar popust i cijena, mogu ti uzeti i poslati ako ćeš htjeti.

ali u zadnje vrijeme što god pokušam je ''u obradi'' po dva tjedna
Tak je meni bilo nešto, ja mislim detektor CO, pa sam nazvao i magično su ga poslali odmah.

Ove felge što sam naručio su sa kupigume, ima ih na EU skladištu. Nadam se da neću čekati do proljeća za zimski set :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
****te, pitat ću ove svoje pošto je kod njih pa ti javim. Ako je neki dobar popust i cijena, mogu ti uzeti i poslati ako ćeš htjeti.
Može, lako otkantam eKupi, nisam dao lovu ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ništa nemoraš, ništa nije hitno.
Ali neću ti zamjeriti ako javiš cijene, informacija radi.

Znači eKupi, set H4 Osram NBL - 157kn sa dostavom
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo prve usporedbe, Osram NBL vs NBU... nisam još probao u vožnji.
Sve se vidi, novi Laseri su nešto jači, sa malo većim snopom, kod kratkih je i cut-off nešto viši. Vjerujem da će se razlika pokazati i na cesti, javim :)

IMG_5093.JPG
 
Na vrh