Žarulje: LED, Xenon,Halogen..

Phantom

Drajver
@Phantom - tamo negdi sam ti reka za pozicije halogene bijele W5W opcije, ali zaboravih, kako nemaš svoju forumsku 'garažu' pa nemogah pogledat na brzinu, da voziš C4 II koji ima pozicije i dnevna na P21/5W žarulji, kako gore napisah...

Nema renomiranih P21/5W halogenih žarulja bijele boje, ni Philips ni Osram, a ja ne nađe niti išta drugo... Ove neke plave boje se nisu baš nešto pokazale...

Još pronađoh jednu opciju, moooožda bude OK, ako si voljan bacit 8 EUR na njih + 5 EUR poštarine...

https://www.ledperf.co.uk/pack-of-2-...te-p-4749.html

Ako uzmeš i probaš, javi kakve su, pa možda i još nekome sa C4 II budu interesantne...

da, vozim c4 b7, na taj sajt za chrome sam baš juče naletio, razmišljam da li kupiti ili ne :), ako kupim javim dojmove ...
 

bbozak

Active member
Crče originalna H4 Philips žarulja neki dan, dakle deset mjeseci je poživjela u Berlingu.

Naletih na H4 Osram Laser +130% na Mallu za 119kn par pa sam ubo:
https://www.mall.hr/auto-zarulje/osram-par-zarulja-12v-h4-55w-night-breaker-laser-130

Ok su žarulje, mislim... Da je sad neka svemirska razlika u odnosu na ove koje su sad bile.. Pa i nije... Bijelije su, i kad se gleda u far, nisu žute, nego bijele, sad kog to pali, eto. Dok još nisu mutni farovi, mislim da sve te žarulje dođu negdje slično... :shock::cool: Nisam pao na rit, a ne vjerujem baš u dugotrajnost tih žarulja, znam da će crknut, pa taman da sam kupio Whitevision il nešto što kao dugo traje, imam dojam ko da će to crknut kroz pola godine, ne krivim žarulju nego staru Karlovačku koja uništava ovjes i sve ostale, a u zadnje sam se malo više vozio njome kroz Stupnik/Lučko, tj kroz obilazak kroz selo koje je isto rasturena cesta.

Valjda će do proljeća zdurat, zamjensku Tokić od 10kn i originalnu Philipsaču sam uzeo da imam ko rezerve.

Asti, duga svjetla su fakat reflektori, brutala kako su jaka. Kratka ok, malo djeluju preraspršeno, ali u redu, duga doduše fakat osvjetljavaju na daleko i široko, zasljepi me tabla na autoputu od refleksije. :eek:
 

bbozak

Active member
Evo me nakon mjesec i nešto s komentarom na prije kupljene Osram Laser sega mega 130% ....

Kratki snop je recimo "ok", nekako nestaje oštrine pri kraju snopa, ali vjerujem da je to klasična boljka svih halogenih.

Dugi snop je katastrofa. SVE JE PLAVIÈASTO. Baš jako plavičasto, znači bijele crte na cesti su plave, snop je jak i baca na daleko ali nije da se postiže neka super vidljivost, čisto radi tog neprirodnog plavog svjetla, što nije ni čudno jer su žarulje praktički cijele u tom plavom filmu. S dugim svjetlima predmeti koji su blizu, npr table na cesti i slično, zasljepljuju. Praćenje linija po cesti postaje zamorno i teško, jer ništa nije bijelo sve je plavo.

Mislim da ću prvom prilikom kupiti neke Philips žarulje koje nisu plave.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
NB Unlimited recimo nema takvih problema u Citraću, negdje sam i čitao da taj Laser nije baš naj naj. Ove NBU su malo žuće od Osram CB Intense koje su u kratkima, ali normalna je boja, ravnomjerna. I svijetle jako lijepo, jači je snop od prethodnih vulgarisa.
Javi dojmove sa Philipsom ;)
 

gambler072

C5 enthusiast
Kad vec pricamo o sijalicama, ima li neko iskusva sa halogenim Philips RacingVision ili Philips Xtreme vision? Planirao sam uzeti white vision, ali ove gore navedene su trenutno na akciji :)
 

Cutac

Prèkaroš
Xtreme Vision +130% po meni najbolje H7 halogene na tržištu. Jako puno svjetla, a na c4 mi traju 2 godine. NBU koje su slabije traju godinu dana.

P.S. Gdje su na akciji?
 

Doomsday

U prolazu...
Za racing nisam siguran da su road legal, ali ako ne patiš od baš bijele boje, xtreme su super, bolje svjetle od white, mrvu su manje bijele ali su opet dosta bjelje i definitivno sjajnije od klasičnih halogenki, a i duže traju od white...

Daklem, moj glas za xtreme, i ja ih imam na autu, definitivna preporuka...

Valjda...

:D
 

gambler072

C5 enthusiast
pa htio sam iskreno da budu bijela, ne ocekujem da ce biti kao led ili xenon, ali bar da bude bolje od obicne halogenke :) iskreno mislio sam uzimati whitevision jer se vec pisalo na forumu da su dugotrajne, ali moguce da sad uzmem i xtreme :) mogu li izgurati godinu?
 

Doomsday

U prolazu...
White su dugotrajne, ali ne apsolutno nego za kvazi-xenon look halogenke...

Xtreme su dugotrajnije od njih, a samo malo manje bijele... Dok su definitivno bjelje od klasičnih halogenki, i jače svijetle...

Koliko mogu izgurat...? Ovisi o puno toga...

Valjda...

:D
 

gambler072

C5 enthusiast
dok sam ja ispisao koji post, xtreme vise nisu na akciji :D racing je i dalje, a pojavio se i osram night braker laser, ali vidim da brzo crkavaju. valjda ce naletiti ponovo philips, pa sta bude prvo, white ili xtreme, to uzimam :)

Update: Ipak sam uzeo whitevision, pojavio se na akciji, pa cemo vidjeti kakva su iskustva. ako bude npr i xtreme vision ponovo na akciji, mozda i to uzmem, za duga. ima li neko ideju hoce biti to presareno, ili da uzmem isti model i za duga i srednja? (duga rijetko i koristim)
 

Doomsday

U prolazu...
Ma slobodno uzmi xtreme za duga, imat ćeš puno bolje osvjetljenje od white, samo malo manje bijela, a neće bit problema jer kad duga rade, kratka ne rade, koliko se sjećam... :hmmm:

Valjda...

:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pohvala za Lichtex.de, stigle lampe za šest dana... sve pet. Dostava 3,5€ za dva seta lampi. NBU naravno :D
 
Na vrh