Žarulje: LED, Xenon,Halogen..

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni će treba ti još dosta vremena da krenem eksperimentirati s nečim drugim, opet su NBU oduševile.
Ova koreanka je došla s valjda tvorničkim žaruljama... svjetle, al baš smo komentirali kako slabo. Ja mislio da je do geometrije lampe, pa nisam imao previše nade u nove Osramice.

Ali brate mili :stovanje:

Malo mi je žao da nisam slikao i dokumentirao snopove kako kolega iznad mene zna. Noć i dan razlika, brdo svjetla više.
Istina, vjerovatno nije sve do modela žarulje, ove stare su jednostavno od starost imale lagano zadimljena stakla iznutra (vidio tek kad sam ih izvadio), no tu razliku nisam očekivao.

Pa da vidimo koliko će to veslje trajati :D
 

Cutac

Prèkaroš
Imam ja fotke u temi c4 negdje, mogu naci na imguru kasnije...
XV svijetli jace i traje puno duze. NBU su mi trajale oko 10 mjeseci, XV 2 godine.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Mislim da ih nitko osim malla ne nudi.
Kupljeno u Mallu.



Ima je i Molydon, al je 100 kn skuplja kod njih + dostava.



U Tokiću imaš Osram
Premišljal sam se dosta dal čekat Mall ili osmah po Osram i odlučil se za Mall. Denul bum gore običnu za prvu silu, pa onda komplet idući tjedan kad stignu. Dost ljudi po forumima za osramice veli tak-tak, pa Phipilsove da su zadovoljni. Bum videl idući tjedan. :)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Probao sam te žarulje. Trajale su mi jendu i po godinu. Nakon toga san opet uzeja obične. Nje tolika razlika da bi opravdala još 150-200 kuna (kako di) doplate. Ono šta (meni) čini znatnu razliku nasuprot halogena je xenon ili led. Za moje oči razlika u ovom tipu žarulje nasuprot običnoj je nijansa na razini rasprave. Slobodno me zovite hejterom. :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bila je tu priča o funkcioniranju H4 žarulja, pa sam se sjetio kako na koleginoj Pandi rade:

Ovo je Panda sa nekima +50% Hella žaruljama.
Ja se ne zahebavam kad pitam kako je ovo dopušteno za promet.
https://www.youtube.com/watch?v=ce-u1VK1dWY
S druge strane sam ja vrlo zadovoljan h4 farovima na koreancu. Malo je mutno, ali evo situacije:




Kod Pande je dugo limitirano na širinu jedne trake, što mi je stvarni čudno. Jel moguće Cutac da ti je pukla nit dugog svjetla u ljevom faru, dok kratka radi?
Ako ne, onda je svarno čudo koju razliku radi geometrija fara
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I, jel svijetle? :)

Nije, sve je ispravno, provjerio sam sve što sam mogao provjeriti.
A jel imaju farovi podešavanje lijevo desno? Treba nać točan opis minimalnih uvjeta u zakonu, al mislim da ih Panda ne ispunjava :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sija kao i svaka druga :). Jednom sam eksperimentisao na Scenic 1,uzeo kod Kineza sijalice od 100w. Stavio ja, gledam,sija ko ludo. Nedugo zatim pregori druga. Krenem da skidam, imam sta da vidim. Istopilo se sve, jedva sam sijalicu odvojio od plastike. Morao stavljati novi konektor za sijalicu :D
 

Brruno

Well-known member
Meni crkla jedna h7 whitevision, stavio osram coolblue koje sam imao u rezervi. Mogu reci dosta losija od whitevision i "zutija". Ide opet narudzba whitevision.
BTW 100w je bacanje para,griju, naprave dar mar na konektorima a nis ne svjetle bolje u odnosu na ove novije philips i osram


Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo našao, samo duljina je definirana

(1) Svjetlosni snop kratkog svjetla mora osvijetliti najmanje 40 m, a najviše 80 m ceste, a svjetlosni snop dugog svjetla – najmanje 100 m ceste ispred vozila noću, pri normalnoj vidljivosti i to pri podjednakoj opterećenosti motornog vozila na vodoravnoj površini.
Jel dohvate duga na Pandi 100m? :)
 

markan1000

Well-known member
Stavio na Picassa prošli tjedan iz Lidla obične žute H7, 44 kune par.
Spasio se nakon Osram Cool Blue Intense koje su bile ranije gore.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kad na Picasso stavim nivelaciju na 0 , osvetljava skoro i znakove pored puta. nesto mi se cini da je visoko, opet, niko mi ne blica. Ali farovi ubijaju, narocito duga svetla.
 
Na vrh