Žarulje: LED, Xenon,Halogen..

bbozak

Active member
Oho, dobro draplju NBL, jesu li plavičaste, kako izgleda refleksija traka po cesti ili po znakovima?

Mene na početku dosta smetalo što sve bijelo je plavičasto, mislim da sad imam neke budget lampe pa nema toga... Rado bih izbjegao opet neke prebrijane žarulje koje daju previše plavog.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Takave su bile Cool Blue Intense, pošto je kompletno staklo plavo.
Na Nbu i Nbl je dio stakla gdje je žarna nit proziran, jedino se na h4 nit od dugog svjetla preklapa sa plavim.



U praksi sa Nbu, kratka svjetla ne bacaju niti najmanje plavog svjetla, dok se kod dugog moglo primjetiti malo plavičastog na rubovima snopa.
Ali me je dugo toliko oduševilo da ne zamjeram.

Očekujem slično sa laserom
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Vidio sam ovo kod njih:
https://www.mall.hr/auto-zarulje/phillips-par-zarulja-philips-h4-x-treme-visionAli sa mall.hr imam jaaako loša iskustva, dulje im traje dostava nego Aliexpressu. Dostava 20kn + 7,5kn za plaćanje gotovinom (nema šanse njima unaprijed), pa bi me ispalo i skuplje.
Ove sam Mall ima (ak se gleda redovna ponuda, Krešo, Tokić...). Još sam ih negdje u VŽ videl (manji privatnik), al koštaju milijun. Naruči ih valda prek mall, pa prodaje. :) Meni su Ok. Za pol bolje daju svjetlo od klasičnih. Dostava je trajala točno pet dana računajući i nedjelju. Sad kroz 11 i 12 ne treba niš naručivati. To bu trajala isporuka do kraja siječnja.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
S obzirom da spominju intenzitet, sigurno su kratka (možda i duga) u pitanju... piše da je bio sumrak, ako je još i mokra cesta/kiša u pitanju, sa tim smećem se vrlo slabo vidi
Tragičan događaj, ali drago mi je da su i to uzeli u obzir, auto je automatski tehnički neispravan i to dalje vuče svoje.
 

mali_BB

Active member
čini mi se da ću i ja s mall.hr samo ću osobno otići po to. nije mi daleko. Ja ne znam kakve su mi halogenke trenutno na autu, ali definitivno ništa ne vidim po noći. Tako slabo bacaju svijetlo, užas. Cutac, koliko je teško promijeniti žarulje? Nisam uopće gledao šta moram micati da dođem do žarulja?
 

mali_BB

Active member
Pročitao sam svih 16 stranica ove teme i zaključio da ću ići na Philips. Nisam još siguran da li na x-treme vision ili white vision. Osram NBU ne mogu naći. Trenutno su mi na kratkima H7 neke OSRAM, ali nemam pojma koje. Vjerojatno neke jeftinjare. Pravilno su montirane tako da nije do toga što se slabo vidi. Far nije zamagljen. Mislio sam odmah i duga promijeniti, isto Philips, ali onda bi morala biti kombinacija XV i WV. Jer WV nemaju na stanju H1. Još moram vidjeti šta sa pozicijama. One su P21. Pre jadno izgledaju ove trenutne. Ovo što preporučake u mk-led mi je previše love...200kn.
 

dinko1981

Well-known member
Ja sam stavio te osram led za pozicije/dnevna i stvarno dignu i pomlade izgled auta. I sta je takodjer bitno vjerovatno si miran sa njima dok god imas auto
 

Ruske

Active member
ja sam dobio preporuke za auxito marku, frend ih ima god i pol bez ikakvih problema

uglavnom, evo sad je full interijer, na slici gore vidim da nisam promjenio jos iznad nogu zaruljice...

153282575_134291165228010_5932000767459860438_n.jpg
 
Na vrh