Zlatkica 2.0 VTS

2mario2

Well-known member
Apsolutna ljepotica! Nema ništa da mi se ne sviđa na autu. Samo nastavi tako. Jednog dana se možda vidimo za naslikavanje jer nije mi strano otić na put onak skroz bezveze ko grom iz vedra neba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lix

Lix

Active member
nema frke samo doleti imaš di bit to je najmanji problem :weeabooface: :grin:

(dal se to meni čini ili je sljedeći citro meet sve bliže primorju :whistling: )
 

Lix

Active member


stavio sam perače farova, nisam slikao sami proces, ali nije pre komplicirano, u postojećoj posudi sam izbušio rupu za novi motorić i onaj njegov oring (jednosmjerni motorić od neznam čega imao sam doma) izvade se bočne lajsne na braniku, izbuši se izreže se mjesto u braniku za crijeva itd sve se to ljepo spoji i to je to, plan za električni dio još nije riješen al 99% je da ću spojit delay relej koji će kada stisnem ručicu za špricat vjetrobransku staklo nakon 2-3 sec (to još moram vidit) uključit i špricalice farova i zadržat ih da rade jedno sec-dve nakon što se ručica isključi... toliko za sad

p.s. nadam se da se vidimo na golden pointu u crikvenici, ja cu u subotu tamo bit cijeli dan sa autom pa ako ko naleti neka se javi za neko pićence :weeabooface::grin:
 

Lix

Active member


samo jedna mala slikica da ne zaboravite na mene, kad jedan dan uhvatim vremena poslikam više, još čekam relej za spojit perače farova, uskoro bi mogao past jedan diy za popravljanje ogrebotina na farbi jer me je neki debil na parkingu zapisao ključem, u bližem planu je kvačilo olakšavanje zamašnjaka i farbanje felgi, u malo manje bližem planu su gewinde, idu slike cijelog auta sa ovim blataricama kroz par dana za kad malo uhvatim vremena po pitanju faksa i svega toga ljepog i krasnog :whistling:
 

Lix

Active member
http://m.imgur.com/gallery/vCZ3m

Malo od danas, oprao nabrzinu i slikao... Nikako tog vremena uhvatit, ide u subotu na odmor, vadim kvačilo, vrijeme je za novo i šaljem zamašnjak na brzinsku dijetu u elmet .. slikam kako stignem nadam se da će se završit čim prije sve skupa... Moram i injektore skinut pa dok stoji ću nadam se i njih uspjet otic ocistit
 

Lix

Active member
Hvala hvala hvala :D
Zlatko torra competizione blatarice u racing zoni u ri su 150 kn pa eto ja ću kupit i poslat ako ti to želiš nije mi opće problem :)
 

Lix

Active member
Od kud krenut...
Novo kvačilo stavljeno, valeo, zamašnjak skinut na 4.8 kg, usis premješten na hladnije, rastavljen i pofarban dio stvari, skinut cijeli most i očišćen, skinuta balans štanga, pofarbana, zajedno promjenjeni stabilizatori balans štange, sipkice, kako već, promijenjeno ulje u servu, getriba očišćena dok je bila vani, promijenjeno ulje u njoj, promjenjene kad se već rastavljalo i polugice od mjenjača, sve tri stavljene nove i mjenjač prestelan u poziciju kako mi paše (za moj gušt je bio previše nazad, sad je to kako treba) sve šta je bilo skinuto sa auta osim mosta je očišćeno i ofarbano (nosač od getribe, bočni nosači mosta, mostić iznad desnog nosača... Bla bla bla... Neznan ni sam više, uglavnom, auto sam danas odpeljao susjedu koji ima servis i sutra mi je obećao nastelat trap i napunit klimu jer danas logično ne rade :p , slika imam karijolu i pol pa ću to sutra popodne uploadat u stavit da vidite o čemu se radi... Kompletni zaključak... Potrošeno puno više vremena i novaca nego šta je bilo planirano ali isplatilo se, u autu je osjećaj koda je novi, volan se mota bez pola muke, getriba je točnija puno, mekše kvačilo 50 puta Itd.. oduševljen sam, šta se zamašnjaka tiče, auto zakucava okretaje preko 5-6 milja puno brže ubrzanje na ravnici pogotovo kad se vozi na 4+ tisuće je puno eksplozivnije i lakše se zavrti, moment nisam primijetio da je izgubio jer i dalje vuče iz niskih na npr izlazu iz zavoja Itd, šta se usisa tiče ne vidim neko poboljšanje auto sigurno dobiva hladniji zrak i puno je ljepši zvuk, osim toga... Bo nemam pojma, auto sam vozio svega kilometar možda pa još ni ne kužim sve... Sve u svemu sada je to već nešto, injektore nisam uspio riješit čekam da servis kod mene nabavi materijal za čistit ih ali nikako da im to dođe već dva mjeseca, do sad je auto stajao pa nije bila hitnoca ali ako to ne nabave u skorije vrijeme odnest ću injektore u ri kod boljesića pa će on to obavit, uskoro će doc gewinde, od prvih para ću ih uzet.. felge neznam kad ću riješit jer nemam drugi set na kojem bi auto bio dok se ove ne pofarbaju pa će to malo pričekat... Toliko od mene za sada, sutra idu slike :)

E pa da, skoro zaboravih, spojeni su perači farova, pale se tek kada je uključena pozicija i 4-5 sekundi nakon šta se drže upaljene spricalice za šofersajbu... Još malo igranja sa strujom :D

Valjda je to sve

slike...

kome se neda čitat moje komentare na sike link na album je tu:

http://imgur.com/a/xdn5l

kome se da tu je nastvak :D

auto dignut na cokete, malo da protegne i odmori svoje noge :D



pa sam krenuo rastavljat









i eto nje vani...



znači za skinut getribu mora cijeli most ic dole... nisam bio baš presretan zbog toga al eto... jedna vida je bila tvrdoglava pa je bilo tu i rezanja i piljenja ali sve se riješilo... više o tome u nastavku a sad, još slikaaa :grin:





pa malo kako to izgleda prazno... bez gtribe i ostalih pokretnina i nekretnina :whistling:



glavni krivci :twisted:



pa malo slika zamašnjaka, prije i poslije dijete :cool:

prije:







poslije:







pa onda komadi i komadići koji su se čistili, šmirglali, brusili, farbali lakirali i svašta nešto :weeabooface:



























getriba... bila je jako masna i nikakva pa sam odlučio i to koliko toliko riješit...











prije spomenuta problematična vida, znači na suvozačevoj strani zadnja vida koja drži most je zapekla i nije se dala pomaknut, prerezana je, i po vidi na suvozačevoj strani je napravljena ista vida na tokarski iste tvrdoće od postojeće vide koju sam kupio u željezari



novi dijelovi koje sam uzeo... gumice balans stange, stabilizatori balans stange... bla bla bla (zaboravio sam slikat polugice za šaltanje, htio sam sastavit auto čim prije pa sam zaboravio... iste su ko stare samo ona najduža ima mogućnost štelanja ;)













zaboravio sam slikat ulje za servo, stavio sam valvoline atf type D pa eto ako kome znači :thinking:

sastavljanje svega pomalo nazad...





ii da, premjestio sam taj usis











zaboravio sam slikat, zatvorio sam ovo odozdo sa alu limom da voda ne ulazi sa donje strane, sve u svemu dobro to izgleda, voda nema odkud doć a na hladnome je.. puno bolje nego ono prije... toliko za sada od mene.. prvi sljedći updace ćete bit obavješteni... trenutno imam problema sa klimom pa ako se neko razumije u to područje bilo bi super da se javi ako mi kako može pomoć, mehaničar mi ju je punio i imam pre veliki tlak u sustavu, i ventilatori ne pale odmah 2 brzinu čim se upali klima? neznam, ne kužim se ako neko zna bilo bi super, stavio je točno plina koliko piše, oko 900 grama (meni zvuči previše ali tako mu komp kaže) inače po klimi nisam ništa prčkao osim farbanja ovog filtera koji sam skinuo i sastavio nazad, klima nigdje ne pušta.... help

uskoro neke slikice cijelog auta ali prvo ga moram detaljno oprat i očistit jer je odvratan....

čekam kritikeee :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma krakve kritike, samo pohvale za ovo :stovanje: Odlično to napreduje ;) Za klimu ti neznam ništa, al kako ti je krenulo, i to ćeš lako diplomirat
 

Lix

Active member
Nemam obrt, ali možemo se svašta dogovorit... :D sutra idu injektori na čišćenje pa da vidimo kako će onda bit :)
Ribica, dok radi može bit i vodovod i kanalizacija, nemam para trenutno za fensi silikonska koljena, a u enđin bej ditajl ću krenut kad se oporavim financijski od ovoga... Malo eloksirane vidice poliranje glancanje :D promjena se osjeti pogotovo u prve 3 brzine motor odmah skače u okretaje... Danas sam bio na jednoj ravnici pa sam se malo izivio, nekih cca 7-8 sec ugrubo do 100, moram kad malo sjedne kvačilo i to sve probat opet i pokusat startat normalno i uzet štopericu i blabla pa da vidim :) sve u svemu zadovoljan sam a šta se klime tiče to je u procesu rješavanja moram samo vremena uhvatit malo
 
Na vrh