Zlatkica 2.0 VTS

Lix

Active member
nisam dugo pisao, nekih ludih novosti nema, auto vozi i sve je okej, trenutno

od kvarova od zadnjeg pisanja lambda, motorić lera, sve 4 bobine, tps senzor, ostalo je servisno, svjecie ulja itd

od zanimljivih stvari....

sklopljen je onaj usis, onaj davno spome uti gdje je tema i bila stala, sa gljivom na kraju, fora zvuk ali nije radilo, vuklo je vlagu vise o tome kasnije...

odlučio sam se uzet druge felge za xsaru, autech wizard 16x7 et 25



felge su izravnate i ofarbane







neznam dali sam u temi pisao ali prvobitne gume koje sam uzeo su bile fulde eco control, kako sam se pomalo učio vozit auto jednostavno nisu zadovoljavale moje potrebe i tako sam se odlučio na poluslickove i uzeo federal rs-s 595 u dimenziji 205/45/16, cijena je bila malo žešća ali ne žalim ni lipe :D





od zanimljivih novosti ima još da sam uspio nać dugo željene brembose sa 406 v6 coupea zajedno sa diskovima 288 od c5 (xsantie v6) sve skupa u kompletu i u dosta novom stanju (cca 2000 km pod njima od potpune reparacije, isto vrijedi i za diskove i pločice)







prijašnje oz superturismo su bile et16 a uvijek je to moglo kojih centimetar dva vise, i kako to bolje izvest nego da na nove felge stavim distance od 2 cm i sve skupa popratim sa pržonjerama, i tako sam i napravio, sve je uletilo u dobro vrijeme i uspjelo se sklopit jedno sa drugim



slike nakon montaže guma na felge...



i jedna nakon što sam oprao auto



ima još stvari za nadodat ali nastavak sljedi sutra moram skupit ostatak slika :D

još jednom isprika za one koji su čekali update a nisu ga dočekali nikad, ako uopce postoje takvi, ali da, auto je još uvijek živ i kod mene... and still going strong!! :weeabooface:

e i da, još jedna novost, napravljen je kompletni auspuh od grane do kraja fi 60 sa dva protočna lonca i decato na flanze, bez kata auto ide osjetno bolje i naravno pops and bangs all day long, pogotovo kad se auto zagrije i malo življe vozi, ugl pre zadovoljan sam

evo jedan video sa zatvorenog parkinga na grobniku sa novim gumama i brembakisima

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=FJZOZpB5sxI[/ame]
 

Lix

Active member
Hahah, hvala, ljepo je cut pohvalu nakon ovoliko ulozenog truda, i nvaca, ali nebi se volio odvojit od ovog auta nikako :p
 

2mario2

Well-known member
Ma sve ima svoju cijenu. Tako i ja za svoj C2 govorim, pa da mi netko ponudi cifru dobru razmislio bi ipak dva puta jel ostaje ili ne
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Yebeno, strašna je to pila, felge i boja sjeli ko büdali šamar :cool:
Gdje si ravnao felge ako se smije znat, i koja cifra?
 

Lix

Active member
andrej na viškovu ih je ravnao, jedna je bila okej, dve lila i teca je bila katastrofa, sve skupa me ispalo 700 kn a za posao nemam stareci osim samih rijeci pohvale, covjek je mastor kakvog nema u blizini, na felge smo sa novim gumam stavili niti 30 grama utega sve skupa, na jednu je islo 5 na drugu 5 na jednu 10 i na jednu 0 grama, to se ne viđa baš svaki dan, kad ih je napravio nit tresu nit vibriraju a vozio sam 230 i još malo bolje, naravno na avionskoj pisti u mexiku gdje nema ograničenja :whistling:

2mario2 ima sve svoju cijenu naravno, ali neznam ko je spreman ponudit jedno 7-8 tis € za moju xsaru, jer ja ju ispod nebi dao, ne govorim o vanrednim situacijama koje se nedaj bože mogu dogodit svakome, neki dug, kredit, gubitak posla, nedaj bože boles i sl, onda bi išla u roku momentalno za nikakve novce, ali ovak, u normalnim uvjetima, gdje mi ju nije sila prodat, gore je navedena cifra, koju bi iskeširao samo lud čovjek, naravno ista cifra bi bila momentalno pretočena u drugog limenog ljubimca, bolest je to, neizljeciva :thinking:

slikovni dio sa "malo" teksta...

nedavno sam se upustio u još jedan projektić, ovaj put po pitanju usisa, do sad je setup bio gljiva smještena iza maglenke, sve je bilo okej dok nebi počela padat kiša, onda bi pocela vuc vlagu iako je zasticena i zatvorena bila sa svih strana

meni se nametnula ideja da iskoristim serijske komponente (airbox) i da omogucim malo bolji protok zraka i smanjim eventualne restrikcije, pa krenimo redom, najviše me mučio serijski usisnik na veznom limu kojeg kao prvo nisam imao jer je neko pametan i nadobudan (kao što sam nekad i sam) odlučio skinut i maknut jer eto to ne treba, a kao drugo isti je za sve motore od 1.4 benzinca pa do vtsa koji ima više od duplo konja, to mi se učinilo ko restrikcija pa sam odlučio da cu ga napravit sam "from the scratch", drugo šta me mučilo je serijsko crijevo koje spaja airox sa klapnom, kao prvo rebrasto je, moglo bi imat utjecaja na airflow, pa bi možda možda bilo bolje stavit silikonce (možda, vjerojatno.. ?) ali druga stvar i još bitnija je da je to crijevo staro i popucano i nikakvo, tako da je deff bolja opcija ic na silikonce, i naravno kako nije bilo usisnika nije bilo ni cijevi koja spaja njega sa airboxom, inale tu ide cijev od 60mm promjera, ja sam sve cijevi stavio od 3" ili 73mm jer takvi su prihvati na airboxu i klapni gasa pa sam racunao da bi sa tim mogao smanjit eventualne restrikcije, i zadnja stvar, serijski airbox na sebi ima neke ekološke uljene rezonatore neznam ni ja šta, uglavnom na ulazu je jedna cijev koja vodi u te komeore koje rade neznam šta, ja tih komora naravno nemam jer ih je opet neko odlučio skinut pa sam odrezao tu cijev i zavario lim tog oblika da se dobije čisti ulaz u airbox, uz sve to skupa imao sam doma originalni k&n panel za airbox kojeg sam očistio i iskoristio za željeni setup

and now fun part... bar meni, izrada usisnika od stakloplastike...













































airbox



k&n panel



i spajanje svega toga u jednu cjelinu







aliii to nije sve :D

stavjen je catch can od tt racinga, neznam dal je firma dobra ili ne, vjv je kineski ko i svi drugi na ibeju ali dobra je kvaliteta i super izgleda i relativno je povoljan, u mat crnoj boji, uvijek su mi silikonci usisa bili masni od svakojakih povrata, mislim da ce ovo malo ublažit tu situaciju





aliii to i dalje nije sve....

naručio sam i vogtlande za napred, došli su i tu je stalo jer moram dat serijske amortizere napravit po oprugama, tako da se uskoro napokon riješavam i gewindi i imat cu pošten ovjes napred, također sam od kolege saxa uzeo i zadnje amortizere od konija žute štelajuce, ali trenutno su išli nazad kod njega za potrebe atesta, tako da od njih nemam nikakve slike





za sada toliko, drugih novosti za sada nema, tj ima, lažem, stavio sam malo hertzovo pojačalo za prednje zvučnike i ugradio skretnice, sad se ta muzika malo pristojnije čuje, nažalost nemam slika ali poslikam sve za vikend, trebao bi malo i usisat i oprat taj auto... nisam dugo

p.s. nezam jesam pisao, ali i nebo sam tapicirao u alcantaru/brušenu kožu u crno naravno i farbao sve popratne sive dijelove i plastikice u crno i isto tako oblačio ručkice za držanje u alcantaru.. neznam jesam pisao mislim da nisam..

idu slike, ako je dva puta neka moderator briše























e sad mislim da je to sve, nažalost nemam slika neba kad je sve sklopljeno ali poslikam kad se sjetim, ugl meni se jako sviđa, puno je ljepši osjecaj kad je sve tamnije nego serijska siva, podhvat je bio "muški" ali se svakako isplatio :D
 

Lix

Active member
to sta nisam objavljivao na forumu ne znači da sam spavao hehe :p salamala

occ ibej

link:
https://www.ebay.com/itm/Black-Aluminium-Engine-Oil-Catch-Can-Reservoir-Tank-10mm-0-6L-600ML/272683046525?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

alcantara me došla oko 200 kn, uzeo sam na viškovu, dal se textum trgovina zove ili nešto tako, nemam pojma, ugl veliki tekstil na viškovu ako se googla nemore se fulat, stim da sam ja uzeo dosta pa mi je toga ostalo viška nekih kvadrat kvadrat i pol, ali nema veze bolje viška nego manjka

hvala na svim kritikama, drago mi je da se neko interesira za temu :D
 

Cutac

Prèkaroš
200 kuna? To znači da bih ja mogao presvući naslon za ruku za 50 ili šta? :D
Alkantara na vratima je čudo i malo po malo će ići svuda na oba auta :angel:
occ ibej
Aha, ponadao sam se da ima tu negdje da se može uživo vidjeti. Ja bih sebi uzeo, a malo sam skeptičan prema kinezerima.

drago mi je da se neko interesira za temu
Èuj, da si me zvao, ja bih išao sve to raditi sa tobom jer obožavam to :whistling:
Stvarno svaka čast, nema ništa ljepše nego kada netko modira auto na lijep i kvalitetan način.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lix

Lix

Active member
hvala hvala i još jednom hvala

šta se occa tiče, kvaliteta je super, aluminij strojno obrađen, tolerancije super, nije da držiš klasični kineski šrot u rukama, ja sam unutra samo ubacio čeličnu vunu da malo profiltrira i zadrži smeće koje ce se eventualno nakrcat, inače sve je top, svi dijelovi, cijena je bila nešto ispod 200 kn, oko 170 kn, omjer uloženo i dobiveno je super, gledaj samo da imam doma tokarski i da mi za te novce nije padalo na pamet da ga idem sam radit jer jednostavno se ne isplati

sta se alcantare tice, pa da mislim da bi tako negdje bila cijena, širina bale je 140 cm ako se ne varam, znači treba ti možda nekih 20-30 cm za volan, nebi trebao bit pre skupo, uostalom vidiš koliko je materijala kod mene na krovu pa si sad na to zamisli jos nekih pol metra 75 cm dužine i 140 cm širine koliko mi je ostalo cca

drugi put zovem kad se bude radilo, iako ovo sve je kroz dosta dugi period vremena, nego kako nisam postao a jesam slikao ovo sam sad sve izbacio nabrzinu
 

Cutac

Prèkaroš
hvala hvala i još jednom hvala
Hvala tebi na slikama :D

šta se occa tiče, kvaliteta je super, aluminij strojno obrađen, tolerancije super, nije da držiš klasični kineski šrot u rukama
To mi je drago čuti. Budem usporedio sa ovim koji planiram naručiti pa ću vidjeti. Tvoj bar znam da valja pa...

ja sam unutra samo ubacio čeličnu vunu da malo profiltrira i zadrži smeće koje ce se eventualno nakrcat,
Misliš da ima potrebe? Bilo bi bolje onda neki magnet ubaciti, tj. učvrstiti na dno. Dno odvrneš, prospeš ulje i očistiš magnet. Zapravo, to mi je dalo ideju da ubacim u svoju kad stigne. Imam doma par krvnički jakih magneta pa mogu probati.

sta se alcantare tice
Jedino sam gledao trgovinu tu i koliko vidim ne drže više alkantaru. Ili?

drugi put zovem kad se bude radilo
Može :grin:

Ja sam ovu mislio uzeti
https://www.ebay.com/itm/Black-Aluminum-Baffled-Oil-Catch-Can-Tank-Reservoir-Breather-W-10-14mm-Fittings/132323268801?hash=item1ecf14d8c1:g:4qIAAOSwEWtZs5Cn&vxp=mtr&autorefresh=true
 

diegos

Well-known member
Super, svaka cast... Dobro si ovaj usis rijesio :) Crno nebo mi je super stvar u autima, svakako poslikaj da vidimo kako je na kraju ispalo :)
 

Lix

Active member
Poslikam :)

Cutac, stavio sam vunu da zadrzi blow by tj da ulje ostane u catch canu, za megnetom po meni nema potrebe iako ga ova moja cak ima na dnu za ispraznit

Ova sta si linkao je vrhunska, jako mi se svida :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Svaka cast! Zlatkicu tek vidim, blago joj u tvojim rukama! Ja svom autu ugadjam ko ciru na prknu, al ovo...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Brutala :cool:
I meni je Andrej par felgi odradio... rijetki su ti majstori u našem kraju, svi završimo kod istih :D
 

Cutac

Prèkaroš
Cutac, stavio sam vunu da zadrzi blow by tj da ulje ostane u catch canu, za megnetom po meni nema potrebe iako ga ova moja cak ima na dnu za ispraznit
Aha, ja sam razumio da želiš zadržati smeće, tj. strugotine(kojih ne bi trebalo biti baš).
Dobra ideja je ovo sa vunom, kad uzmem OCC, možda ubacim :)
 

Lix

Active member
Hvala na pohvalama jos jednom :)

Imenjace, po meni jedinu kvalitetni majstor tu, ko god me pita kod njega saljem, sve sta lakiram isto prvo tamo nosim, vrhunski je, cijena je kvalitetna ali delo je jos kvalitetnije

Cutac, ideju sam pokupio od kolega jdm ovaca i sa neta, dobra je i ima mi smisla pa reko zasto ne, cim je kraljica majka otisla iz kuce sam joj iz kuhinje maznuo tu zicu za prat sude i tjt :D
 

Lix

Active member
vesele vijesti, ovaj vikend (ned) sam u zgu na 3. ctc (croatian tunned cars) meetu, ako bude ekipe tamo slobodno dođite bit ce mi jako drago da se upoznamo, popričamo i razmjenimo iskustva

*samouvjerenostalert* drago mi je da su me "apruvali" jer ce to tamo bit vjerojatno jedina xsara vts ph1, ako ne cak i jedina xsara, jer iskreno nisam ih vidio na sceni osim jedne ph2 vts iz rijeke ali toj po meni fali ljubavi, tj vremena da se sredi, naravno kao i svakom autu starom 20 godina

imam nešto slika koje sam slao ekipi iz ctc-a da vidim dal cu proc "audiciju" :D pa eto..































od novosti, kako sam prerađivao prednji branik, ima u temi na stranicama prije, imam problem jer nemogu zavidat tvorničku kuku za šlepanje, kemijao sam sa razno raznim tow strapovima i nikad nikakve srece od tog, pucaju i ne valjaju, ugl naručio sam tow hook, aluminijski je i izgleda kvalitetno, montaža će bit nadam se uskoro a planiram ga stavit da bude inkognito jer mi nije baš u planu da mi strši van auta pol metra, i naravno uzeo sam crnog jer eto funkcija je prije nego izgled, odnosno cirkus pa zato nije npr fluorescentno ljubičasti... slike nemam ali imam link sa ibeja..

https://www.ebay.com/itm/BENEN-Rear-Tow-Towing-Hook-for-Universal-Car-Auto-Trailer-Ring-Aluminum-all-E5X8/292206645068?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649
 
Na vrh