Zimske gume - iskustva i preporuke

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
na temi o cg gumama mi je spojilo post, pa evo i tu ponavljam ako nekoga zanima

Nije mi vrag dao mira pa sam zagnjavio par ljudi... sa 1.9. su nabavne cijene guma išle gore oko 10% i navodno očekuju ponovni rast.
A gume proizvedene u EU (dakle sve poštene) su već rasle 10-20% ove godine.
Manji vulkanizeri koji imaju štogod na skladištima još uvijek znaju prodavati po starim cijenama, no i to će brzo nestat... pa ako je netko nešto planirao...
 

bono

Active member
u potrazi za novim zimskim. minerva forstrack hp 215/60/16 99h xL vožene 5 sezona. profil pao ispod 4mm. bio zadovoljan s njima (dobio u paketu nove prilikom kupnje auta). dosta jeftinija danas 465kn/kom. nema nesto snijega zadnjih par godina u hr.
 

ExOduS442xb

Racing
Ja sam vozio na Meganu neku Minervu, ne znam koja, bilo je prije jedno 4g, i auto je pri kočenju proklizavao, na suhom, tad mi nije sjela ta guma, a bila je nova.
 

bono

Active member
u potrazi za novim zimskim. minerva forstrack hp 215/60/16 99h xL vožene 5 sezona. profil pao ispod 4mm. bio zadovoljan s njima (dobio u paketu nove prilikom kupnje auta). dosta jeftinija danas 465kn/kom. nema nesto snijega zadnjih par godina u hr.
hahahahah!!! danas skuplja 200kn
banda!
Screenshot_20220924-070330_Chrome.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Uzeti ga sa debelom rezervom, pobjedila je guma koja je 6. i 9. na kočenjima. Al definitivno prva po marketingu.
 

Profiler07

Well-known member
Pa ako ces iskreno mala je razlika izmedju 1.i10og mjesta u kvaliteti,ja vozim na Dunlupu zimu i super su mi se pokazale a i bile su pobjednik testa za 2018g
 

Charles

Active member
Donator foruma
Ja sam baš nedavno gledao - i mislim da ću ići sa Alpin 6 - 205/55 R19. Da i ima nedoumice između Michelina, Goodyear, Pirelli - Alpin 6 ima chevron uzorak :)
 

Prilozi

bono

Active member
uzeo kumho 215/60/16 wintercraft wp52 99H XL. lijepi DOT 2222
u sloveniji komad 92€/kom s PDV-om + ruke + novi ventili.
20221012_153311.jpg
 

Cutac

Prèkaroš
Htio bih samo iznijeti iskustvo, iako se ta guma više ne prodaje.
C4 je Seduction razina opreme, 1.4 benzinac i ima, još malo pa tri godine stare Dunlop WinterSport 5. Garažiran, normalno korišten, nikad vožene preko ljeta, proljeća.
VTS je VTS, 2.0 benzinac. 5 godina stare Bridgestone LM001E koje nisu čak ni malo vožene (cca. 10-15 tisuća kilometara). Imaju profila kao i WS5 koje imaju oko 25-30 tisuća kilometara. I sad mislite da su se plastificirale pa da se zato sporije troše?
Drže poprilično bolje nego Dunlop. Ima jedan zavoj u Sisku, spust sa tobogana, za Siščane, na kojem je asfalt klizav i baš je ko led. Uvijek je prostrano i čak i da se izvrtiš, nema straha od ikakvog udesa pa tamo volim probavati gume.
Sad, ili je Bridgestone toliko bolji, ili je isus imao prste u razvoju ovjesa na VTS-u, ali sa njim, po istim uvjetima, isti dan, pola sata razmaka, prolazim taj zavoj sa cca. 45 km/h bez ikakvog osjećaja proklizavanja, a sa c4 na 35 izbaci nos, pa guzicu.

Čisto jer je tema o zimskim gumama, preporuka za bilo što što Bridgestone prodaje, u ovom trenutku LM005.
Ista priča je bila i sa starim Bridgestone zimskima na VTS. Stare 5-6 godina, nikada ne bih rekao.
 

mirko007

Member
vozim vec drugu godinu B blizzak lm 005 i po meni odlična, sve uvijete proša osim leda,nigdje nije zapelaa iznenadila me na kiši stvrano drži, jedino malo buka al dok drži sve je prihvatljivo dim 195 65 15
 

Pavel

Lepi™
Blizzak sam ja imao na C5 i bile su jako dobre gume. Nakon njih sam uzeo Hankook Wintericept Evo i te su mi bile odlične. Uvijek sam bio zadovoljan zimskim gumama. Ljetnih je bilo svakakvih pak..
 
Na vrh