Zimske gume - iskustva i preporuke

markan1000

Well-known member
Michelin Alpin 5, 205/60/16, na Picassu.
Ovo im je druga sezona, već sam od ranije jako zadovoljan s njima što se tiče držanja, iako i nisam imao nekih rubnih situacija. U zadnjih tjedan dana sam prevalio nekih 1.000 km s njima neposredno nakon što sam skinuo ljetne. Dvije stvari su iznenadile.
Prvo, koliko je auto udobniji na ovoj dimenziji nego na "ljetnoj" 205/55/17.
Drugo, ove gume su ustvari tiše nego "ljetni" Hankook Ventus Prime K125.

Uglavnom, ovo mi je prvi Michelin, i zasad palac gore.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Doć će, ruke nek ti se tresu kad budeš farbo slova na gumama u bijelo! Obavezno čep sa shevronima i neće to bit loše 👍
Šteta što nisi zbavio one od C5ice..
 

Pavel

Lepi™
Jel uzimao netko gume ili nešto sa kupigume.hr?
Počinju mi se ruke tresti, već 9 dana otkad sam felge naručio
Ja sam sve gume kod njih kupovao. Nikad problema..Jednom sam samo s one, Abrakadabre il tak neš.. Ali isto došlo oke.
Ove godine ću sa gumelider.hr za probu. Trebam 18" cjelogodišnje za Kamiqa
 

Pavel

Lepi™
215/45 R18 je Kamiq i cijena ide od 700 do 1200HRK. C5 je bio 225/55 R17 i išlo je tu negdje u tom rangu. Razlika možda 50-ak kuna.

Na C5 sam imao zimske Hankook Winter *icept Evo2 i bila je oko 900 kuna na poniženju.
Ljetna je bila Pirelli Cinturato, 1150 kn. Hankook je treća sezona i to mu je zadnja, Pirelli je druga i dvije moram bacit.

Hankook bi još i trajao da nije ovog sranja s vremenom. Gume moraju bit zimske a zime su za krasan k... Prošle i pretprošle godine bilo po 15 stupnjeva. Uništio gume bezveze, zbog zakona.

Poučen tim iskustvom, za Kamiqa planiram uzeti Minerva AllSeason Master XL UHP za 700 kn. Frend ima iste na Insigniji, prezadovoljan je i izgledaju super. Vozim se često s njime, tihe su i udobne. Malo mi je skup sport dva seta premium guma koje bacam svake dvije godine. Hankook je čak i vrhunski. Mekan, lako je upravljati autom, tihe su. Fenomenalno drže cestu. Pirelli je užas..
 

Pavel

Lepi™
Ja odavno nisam vidio model na 16". Kia Xceed dolazi sa 18" standard ako se ne varam. Većina je 17", tu i tamo koji na 18". Doći će mi na 18" ljetnim..Zimske treba doplatit. Kupi felgu ili onaj čelični jarac, kupi gumu..Ma ništa..AllSeason 18", kad se potroši bacim i uzmem druge.

Al sve više guraju te velike dimenzije. Još ajde, C5 225/55 R17 je bilo ponude. Ovo 215/45 R18 doslovno 4-5 proizvođača i bok.
 

Cutac

Prèkaroš
Nema vulkić vremena, stavio sam čelične zimske gore da ne vozim 2 seta felgi u autu kad budem išao.
Joj jedva čekam, sutra ću otići ako dovoljno rano ustanem
 
Na vrh