Zimske gume - iskustva i preporuke

Ax boy

Well-known member
Berlingić,gume zimske,mala pomoć?

Pozdrav ekipa,doći će uskoro vrijeme kad ću morati kupiti nove zimske gume za autek, pa me zanima koje najbolje da uzmem? Imam upisane dimenzije guma ( zimske) 195/65/15 i 205/65/15( ove druge bih nekako ipak) pa koji brend guma je tzv. zlatna sredina po pitanju cijene same?
 

Ax boy

Well-known member
Aaaa. Hvala na savjetu, zapravo tko zna možda i 195 na kraju. Ove koje sam lani u 3 mjesecu dobio kad sam plavka kupio,jako su loše držale zimi, pogotovo preko autoputa. Nosile me uhhhh ,al nije čudno jer su stare sad ako gledam sigurno bar 4,čak i 5 godina. Idu ća u smeće, odmah
 
Posljednje uređivanje:

markan1000

Well-known member
Goodyear UG9+ trenutno 434 kn na Ekupi. Ja imam devetku na C4 u 205/55/16 i jako zadovoljan.
Dunlop WS4D su bile fenomenalne, WS5 ne znam kakve su, ali pretpostavljam također dobre.
 

Ax boy

Well-known member
Ma odlične su uže gume po zimi,točno kažeš kolega Milosh. Međutim bude li zima kod nas kao ove godine,ništa od snijega ;) xDDD. Naravno nisu zimske gume za snijeg samo,znam to ali eto. Vidit ću, šta naleti pa sad. Ove ljetne na mom berli ( 215/55/16) su mraaak,jedu cestu. Odlične ;)
 

Doomsday

U prolazu...
...205/65/15...
Jesi siguran da nije u pitanju dimenzija 205/55/16...?

Te 2 dimenzije, 195/65/15 i 205/55/16 su obično na istom autu upisane jer su gotovo identičnog promjera...

Iako, ni ove dvi 195/65/15 i 205/65/15 nisu velike razlike, mrvu priko 2%, pa bi isto trebalo bit OK...

Valjda...

:D
 

Ax boy

Well-known member
Doomsday, siguran sam. Pišu 195/65/15 i 205/65/15 i dopisao lani 215/55/16 ( ljetne).

Auuu kvrapcu i sve, gledam baš. Zimske 205/65/15 za moga sa popustom su 530 kn/kom a 195/65 isto 15 su cca od 450 kn/kom već hmmm? Jel čelićna felga sa 195/65/15 paše na 205/65/15? Da ne kupujem i čelične još. Kolika je razlika? Tako je to kad nemam kartice od nekih dućana sa gumama pa popusti ovo ono i tko zna :( :) :mad::mad::eek:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zimske 205/65/15 za moga sa popustom su 530 kn/kom a 195/65 isto 15 su cca od 450 kn/kom već hmmm?
Nebitni podatci dok neznamo o kojim se gumama radi. I to je sa ili bez montaže? Prošle godine u Bauhausu je 195/65R15 Conti TS860 bila 429 kuna, što je po meni odlična cijena. Bez ikakvih kartica, redovna cijena.

Jel čelićna felga sa 195/65/15 paše na 205/65/15? Da ne kupujem i čelične još. Kolika je razlika?
Nebi trebalo biti nikakve razlike... javi širinu felge, ali 99% mogu i jedna i druga gore.
 

Ax boy

Well-known member
Aa gume ću uzeti zimske (najbolje) barem samo meni,Sava Eskimo S3 . Jedino ove koje sam gledao su Hp2?? Razlika?
Ma kad vidim razliku u cijeni između 195 i 205, bome više se isplati 195 uzet. Trebaju zimske biti uže. Bez montaže je cijena jer posebno montažu plaćam,šta ne?
Imenjače, slabo ti se nažalost razumijem u širinu felgi,al ako budu 195 onda samo mijenjam felge iz starih guma u nove ;). Hvala
 

Cutac

Prèkaroš
Razlika?
Ne pogineš na crnom ledu druge zime.

Ja bih kupio gume u Vulkalu, montirao i balansirao u Autolabu i na miru si.
Preporučio bih WS5(jer sam ih ja uzeo, ne sjećam se točno obrazloženja, ali ne bih ih odabrao da su lošije od ostalih), a ako želiš prišparati, onda Bridgestone LM005. Ako LM001 EVO mene služi bez greške, LM005 ne može biti lošiji.

Bero iz Autolaba je poprilično sposoban i dobar majstor, mislim da je čak jeftiniji od Vulkalovih dječaraca na praksi. Ako hoćeš najjednostavnije, bez da riskiraš sa poznatom Vulkalovom uslugom, eto.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
(najbolje) barem samo meni,Sava Eskimo S3
Samo tebi :) Odlične su po snjegu, ali za ostalo će ti druge biti revolucija ;)
Imenjače, slabo ti se nažalost razumijem u širinu felgi,al ako budu 195 onda samo mijenjam felge iz starih guma u nove . Hvala
Tako je :)

Preporučio bih WS5
Mislim da mu ih nema u toj dimenziji, samo onaj SP WC, slabiji model.

Nije ni kupovina u Vulkalu loša opcija, tamo za 450kn bira između GY UG9+ i Michelin Alpin 6, a Conti TS860 je 485kn kuna.
Koje god od tih odabereš, nemožeš puno pogriješiti ;)
S tim da su Mišelikne francuske, pa kao prirodno idu na Citroena :D

Bez montaže je cijena jer posebno montažu plaćam,šta ne?
Ovisi di kupuješ, di montiraš.
Ova opcija kupovine i montiranja koju ti je Cutac spomenuo ti je sigurnjak ;)
 

Ax boy

Well-known member
Hvala ekipa od srca na savjetima, super ste ;). Vidit ću i napravit najbolje prema svim činjenicama. Bitno da nema urednijeg citraća u zagrebu od mog hahahahahha. Zapravo kad bolje razmislim,imam u citroen servisu za gume frenda koji će pomoć ali taj auto Lab čak možda ipak, hmmm:)
 

bbozak

Active member
Imam Save na Berlingu, ove 16ice mjera, mislim da su one mutave mjere 215/55/16, kroz dosta gadne stvari sam prošao ove zime po DC1 između Gračaca i Knina i generalno su mi se pokazale super na snijegu.

Neko će sad reć da su loše na mokrom i da im je grip loš, ne znam, to je bilo jedino smisleno, a da je brendirano za 500kn po gumi. Nisam ziher da neka Fulda il neš slično vredi išta više, a sve su po sto eura i više.
 

Cutac

Prèkaroš
Imam Save na Berlingu,
Ali ti imaš HP2 ako se dobro sjećam. One su puno bolje od S3(+) koje sam na žalost vozio u par aplikacija.
Kad sam natovarenu Astru vozio na S3, ohoho. Stigao u Sisak, izašao, poljubio zemlju i u prvoj birtiji sa Titom popio kratku.
 

Mirage

Well-known member
I ja imam te Save na berlingu i super su a 500 kuna guma, meni se pokazala super vozio sam se i ja na s3 (neusporedivo)
 

Ax boy

Well-known member
Aaaa onda bi i ja mogao te hp savine,al joooojj da mi je 205/65/15 uhhh, znam sve ekipa, bolje i uže i jeftinije al ufffffff ;).

Aaaa cutac,si ti to vozil Astru?, Zanimljivi pravi švapski traktor :) hahahahahhahah šalim se,za bilo kakav teret berla,partner ili picasić i peglaj ;). Ajd astra je okej
 
Na vrh