Xsara 1.8i 16v VTS by ribadesign

ribadesign

New member
yo!
opet se radilo neš, ugl stvari koje ne zahtjevaju veće količine šoldi.
ajmo redom..

- skinuta, rastavljena i očišćena je klapnica, MAP senzor, ICV, senzor radilice, Regulator polozaja leptira gasa. motor radi predivno u leru 8)

-vezni lim sam zadnji put dosta zafušario tako da je izbila ruzina ponovno, pa sam ponovio postupak, ovoga puta sam izbio ruzinu sa antikorozirom, bacio temeljnu i ponovno prefarbao u mat crnu.

-izvečena je ona rupa na bunkeru iznad znakića citroen, također i mjesto tablice di je sikom bila zaljepljena, sve pokitano i sad pomalo šlajfanjem do savršenstva (još uvijek u procesu)

-skinut je krovni tapecirung i čeka bolje dane i ponovno tapeciranje

- opran akumulator i kutija, montiran je onaj gornji natezač

- ofarbani su poklopci ECU-a i osigurača, okviri krovnog osvjetljenja kabine, primer + mat crna

- za probu sam ofarbao desni "nosac" motora u sjajnu crvenu, neznam točan naziv tog dreka, skužit ćete po slikama, lijevi je malo nedostupan pa mi se nije dalo za:cenzura::cenzura::cenzura:avat...

- vidit ćete sliku usporedne motornog prostora nekada i sada, naravno nije još ni blizu gotovoga ali polako idemo k tome!

- na poklon dobio crvene omp blatarice, hvala ženi <3

ajmo malo sa slikicama :twisted:














































eh da, veliko hvala gospodinu lix-u na pomoći oko radova!:wub:

i da pao je probni đir :D, auto leti :D, jako sam zadovoljan :)


plan za dalje:

-skinuti poluosovine i promjenitit sve 4 manžete

-nastavak kitanja i brušenja

-haranje po otpadima, traženje maske, vrata suvozaca, plastika interijera i ostalih gluparija koje mi fale ili ne igraju ulogu.

cheers!

cijeli projekt na jednom mjestu! -https://www.facebook.com/758241694244515/photos/?tab=album&album_id=938036332931716
 

Lix

Active member
natavak priče sa bunkerom.. mislim da cu naljutit vlasnika xsare ali on ju skriva ko zmija noge...

pa eto...

prvo smo skinuli spojler, uhvaćen je skroz ljevo i skroz desno za bunker ljepilom, ostalo je sve na vide... pa onda malo kita i dosta brušenja, udubine su većinom izbijene, znakovi skinuti i rupe od istih zakitane, kaže ribica bit ce clean look, ko sam ja da sudim :whistling: :weeabooface: :D .... veće udubine smo prvo navukli sa vlaknastim kitom pa šmirglali i na kraju finiširali sa easy sand kitom (obični) nakon toga je na sve išla ruka primera za željezo nakon primera samo vidjeli da smo neka mjestaa propustili, pa opet kit i na kraju je na sve sjela još jedna ruka primera, na vozačevoj strani se vidi udubina koju nismo stigli pa to čeka neki drugi pokušaj, na tom mjestu je bila i najveća udubina, riješit će se i to :grin:

slike


skinute sve stvari sa bunkera, treći štop, ručka za otvaranje bunkera, svijetla tablice, spojler, pobrušeno je gumeno ljepilo koje drži gumu, navučena prva ruka kita lagano pobrušeno i nakon toga to izgleda ovako



moja malenkost u akciji :grin:



nakon šta smo zagladili to koliko se dalo i zakitali još neke male sitnice stavili smo gore primer





nakon primera popunili smo još neke sitnice i tu je bilo dosta za taj dan



složili smo se oboje (valjda po prvi put bez svađe i prepirke) da bez spojlera izgleda nikako :thinking:

toliko od mene nadam se da se riba ne ljuti šta spoilam sa slikama ali kad on neće netko mora :D
 

ribadesign

New member
heheh, koji si ti provokator ivane! Ne ljutim se, dobar si ti dečko. Ugl, na sto čuda sam sa autom, ne znam od kud bi krenuo pa na kraju uopće ne krenem xD

pravi update very soon!
 

ribadesign

New member
update!
puno toga se radilo, malo se fotkalo, razlika nije neka velika, i dalje traju pripreme za farbanje, i još nijem gotovo, riješen je usis, još treba složit kutiju/ heat shield za gljivu, uredit malo još motor, organizirat kablove i crijeva, farbanje poklopca vontila, strut bar, nabavit ispušnu granu i bregaste od 2.0. i to bi bilo za za neki step1 što se motora tiče.
-ponovno ispran sistem hlađenja te stavljen novi antifriz
-popravljena gornja šarka leptir prozora sa vozačke strane
-neke sitnice oko motora su uređene
-limarija je u procesu, neki djelovi su spremni za farbanje neki još nisu
-kupljene su neke gluposti za auto, bile su dobre prilike :D

par slikica za početak






















ivan lix lixtronic u akciji!


moja malenkost u akciji xD


volančić :)

to je to za sada, nastavak uskoro!

živli!
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Stari moj, kapa dolje..:stovanje::stovanje:

Vidim da se svakoj sitnici posvećuje vremena i truda...fakat je gušt pratit ovu temu i napredak radova i zato samo napred i redovno nas izvještavaj :palac-gore::palac-gore:
 

ribadesign

New member
hvala dečkići :3 i dalje je to jako daleko od savršenoga, ali u skladu sa sredstvima izvlacim najbolje od svega, a i učim uz sve ovo. sa svakim updejtom raste kvaliteta i skill :) <3
 
Na vrh