Xsara 1.8i 16v VTS by ribadesign

Saks

New member
Moral se budem jedanput doskitati do vas dolje pa da se pridružim grupni fotki :D Samo čekam priliku ali jedanput ću doći :D
 

Lix

Active member
čuj i ja sam novu lambdu stavil a i nisam sa xsarom još na autoban pa možda u skoro vrijeme potegnem do naše metropole malo kad budem imal viška benze pa da vidim potrošnju top speed i tako svašta nešto pa eto možda se i vidimo malo :D
 

ribadesign

New member
uf, ja sam isto razmišljao uzet te, al mislim da će ipak školjke unutra :D

krenuo sam danas kopat dalje po autu i pao u nesvijest :disgusted: u međuvremenu sam se malo bavio glupostima, rastavio, očistio, prefarbao mehanizam za otvaranje haube, krenuo sam rastavljat farove pa cu ih šibnut u crno, nabavio akumulator, munja FTW! ne žalim se pošto je đabalesko :D
dakle, zbog cega sam pao u nesvijest? krenuo sam čupat van siceve koje ću polit benzinom i zapalit skupa sa podnim tapecirungom, plesat kolo i prizivat kišu koja nije padala već jedan dan... sjemenke, bundeve, žvake, pepeo, lego kocke, kovanice, špangice, lišće, da sad ne nabrajam 2 tjedna pogledajte slike koje su dosta loše xD jer nisam imao srca nakon ovog svega ni dirat mobitel heheh....... ugl sve sam nešto razmišljao o farbanju poda, pa sada imam i razlog :D pozzić












btw, čistio sam ove kanale da mogu vratit gumu koja se safta vec danima :p
 

Lix

Active member
opet nisi zvao.. :whistling: :angel:

pa znači nije mi jasno koliko neko može ne volit s oj auto, dobro koji je**ni ku**c rade bundevine sjemenke pobacane po cijelom autu?????? :wtf: :disgusted:

ovaj mehanizam si ljepo pofarbao... mogao bi i ja svog kad si već dao ideju.. i moj je sav nikakav :weeabooface:

u čemu ti se saftaju gume od vrata (bunkera) ako nije tajna :rolleyes: trenutno nemam vremena za to al na ljeto bi ih volio sve rastavit i ako bude oja puknuta zamjenit pa da znam u šta ih natoćat :grin:
 

ribadesign

New member
@ lix, dan je bio glup a jutro pijano xD bolje da te nisam zvao xD ispalo je totalno divlje i dani nisu za radiš niš, pre hladno je a garaža nije zatvorena :/
-cilit bang i prašak za robu (odvojeno naravno) jos sam kupio neki drek za oržavanje guma u lidlu hahah, na testnom primjerku se pokazalo ok xD ugl, sto se tice mehanizma, isto cilit bang i četkica nekakva, najbolje bi bilo to sredit nekakvim elektrolitskim procesom, pa pocinčat, cronak proces vo no, al u to se uskoro bacam, skupljaju se kemikalije, bit će divljeeee hehe

@bjelivuk - je hvala bogu xD, bojim se pogledat sta se nalazi ispod nogu suvozaca, tamo je situacija bila 200 puta gora xD (slika na prvoj strani)
 

Lix

Active member
ma neću cinčat, samo dobro odmastit i pofarbat da bude crno tj. nevidljivo jer ovako sivo se baš ističe, nije mi sama boja oštećena na mehanizmu, a i crno kad se zamasti neće se vidit :whistling:
 

Špica

auto moto
Ma ja gledam da bude cim manje prerada. Zbog toga nisam mijenjao felge nego sam odlucio urediti originalne i nisam im mijenjao boju a i o tome je bilo razmisljanja...kao kaj bi dobro izgledalo pa sam odustao. Ipak mi je draze vidjeti ju punoljetnu u svom prvotnom izdanju bez obzira kaj mi se neki stajling dopada.

Ista stvar je i sa sjedalima. Moja su u komi...estetski i funkcionalno. Ali necu racing sjedala
 

Špica

auto moto
Kupio sjedala, zadnje lampe, sredisnje svjetlo unutrasnjosti, prekidace za pomicanje stakla, displej sata, lajsne za vrata uz stakla... I tak...bude nekaj.Pocinje montaza.

Trebam novu temu otvarat? Da ne ulazim sa podacima u tude rasprave...
 

Saks

New member
Jbg nažalost ovi auti nisu imali lagan život. I uvjek su bili u nekim rukama kome se naživo fućka za auto. Al ajd samo lagano sredi sve i bude to tip top :)
 

Lix

Active member
Sva sreća da je moja bila kratko vrijeme u takvim rukama, nekih 30 tis. Km pa se nije puno toga sje*** prvi vlasnik me je cak i nazvao kad sam kupio auto da me pita kamo xsara ide itd... Ali da, ima svega, ja sam saxa nakon godinu dana sta je bio kod mene i nakon sta sam sve sredio dopeljao vlasnici od koje sam ga kupio (zivi relativno blizu) i nije ga mogla prepoznat... Slicna situacija unutra je bila ko sa vtsom od ribe nikad ocisćen niti opran a izvana cijeli poćuškan od gradske voznje...
 

ribadesign

New member
ajmo dalje, skupilo se neš slika, radi se malo pomalo, kako ulovim vremena, ugl, pod je spreman za farbanje, sve ja vani, sve je zaštićeno,izbijena je hrđa maksimalno i subotu ako sve bude po planu ide barem temeljna gore.

uzrok izbijanja hrđe su bili ove rupe u podu, tj. čepovi koji nisu postojali. iznenadio sam se koliko je dobro, zapravo besprijekorno stanje poda ispod vozaca ui suvozaca.

danas sam skinuo stari hladnjak, sve je jasno, unutra je blato o_O i u trenutku skidanja zove dostavljac da mi je stigo paketić :cool::cool::cool::D:eek::p

[Veliko hvala Anđelku iz Lagerosa za odličnu ponudu, brzu isporuku, stručnost i sve! Preporuka ko kuća!

-molio bi savjet kako bi mogao očistit cijeli sistem hlađenja prije stavljanja novog hladnjaka, ili tokom promjene pumpe, ili nešto.


















ovo je konacno ravno, jos mrvicu popravit i bit će ka da niš ni bilo :)






hladnjak i svjećice :cool:




do slušanja! :cool:
 

Lix

Active member
sve znaš, posao je top, neću te puno hvalit, umislit ćeš se pa neće više bit kako spada :whistling:

šta se t:whistling:če ispiranja sistema, mislim da je slično ko na 2.0, tj. siguran sam da je isto :weeabooface: imaš kućište termostata na desnoj strani motora ispod sajle gasa iznad getribe, ugl u onom prostoru između aku i motora, ima ja mislim 3 senzora na sebi, to skini, očisti zajedno termostat (drže ga 2 vide i jedna pržonjera i cijev je odiza njega zakačena na kućište, ona će te za:cenzura::cenzura::cenzura:avat za skinut ga pa zavuci ruku iza motora napipat ćeš željeznu cijev na koju je pritaknuta ta gumena, ne drži me za riječ mislim da su dve vide 13, odpusti jednu i već ćeš moć to lakše skinut, ugl skini to kućište termostata, prihvate za radiator kabine i vodenu pumpu, i ispiraj kroz sve rupe dosta je sa šmrkom iz vrta al odvrni na ful, ne preporučam miniwash, pogotovo ne za kiler kabine, njega ti također preporučam zamijenit ako ikako budeš pri parama dok je još dashboard vani jer si onda sigurno miran 110%

za više informacija plaćaš kavu kad te drugačije nemogu natjerat da se nađemo :grin:
 
Na vrh