Xsara 1.8i 16v VTS by ribadesign

Lix

Active member
sve znaš, same pohvale... p.s. ja sam kitao blatobran neki dan, doduše, ljevi ;) i farbao dosta stvari, ugl da ne duljim suosjećam se po pitanju limarije i samo gas naprijed... ako šta treba i ja isto živim u rijeci :angel: :weeabooface:
 

ribadesign

New member
pozdrav ekipa, iako je malo rano za ovakve stvari, vec bacam svakakve-nekakve ideje/vizije za final look, i kombinaciju boja. Posto je srebrna sama po sebe užas od boje a i 90% avta je ima, plan je malo podignut sve zajedno na jednu višu razinu. Ciljam na nekakav race look al niš pretjerano




@lix- možda i požališ što si se ponudio za pomoć haha :D

živili!
 

Lix

Active member
ma bitno da se radi :weeabooface:

kombinacija boja je fora, al ako već razmišljaš o farbanju ja bi ju čisto u jednu boju (plavu) i bijele oz supertourismo :grin: mada je i ova kombinacija boja fora, samo šta se meni serijske felge nikako ne sviđaju :thinking:
 

ribadesign

New member
mislim da farbanja neće bit vengo folija, i to tamna mat siva u kombinaciji sa stock srebrnom (pug 308 gti style)
sto se flgi tice..evo neznam, nisam baš fan ozica u dimenziji ispod 17" a od toga ništa, a ove serijske su mi top same po sebi, samo :cenzura::cenzura::cenzura:en izbor boje i to je to. ako ikada bude išla neka after market felga bit će nekakav japanski đir tipa...sve su to neka veselja koja mi sad nisu bitna atm :D



ili
 

2mario2

Well-known member
Ja bome za ove prve

Btw auto je odličan. Prodaje poznanik jednu crvenu za 6 soma kuna u super stanju i da imam viška love kupio bi sigurno

Imam ja na tavanu jedne OZ superturismo 18" koje su za prodaju, al je paprena cijena (kupljene nove i nikad ni gume nisu bile na njima, još su u kutijama)
 

ribadesign

New member
@ivan222 - yes, photoshop only, i baza je moja, iz davnih dana kad sam se ozbiljnije bavio virtual tuningom.
baci oko na moj profil- http://ribadesign.deviantart.com/gallery/

@saks - i ja :D, 15", eventualno 16" sa nekakvim polu slikovima. btw. kako si zadovoljan sa svojim gumama?

@2mario2- predivna felga, samo neznam kako bi izgledala uživo, treba je doslovno montirat na auto, pre komplicirana je felga, jako teško mogu u PSu dobit nekakav preview stvarnog stanja. uložit pare i pojest govno mi nikako nije u interesu, as je xsara za:cenzura::cenzura::cenzura:ana što se izbora felgi tice, možda i najgori auto sto se tice istog....
 

Saks

New member
15 cola ti je dost na tu šasiju i motorizaciju, 16 cola je isto zakon ali to je već malo više ako patiš na izgled :)

A kaj se guma tiće, ja iskreno nisam imao priliku ih još probat ono kak spada. Jer kad sam kupio auto sam radio u Austriji i samo vikendima bio doma, nešto malo ga vozio i još se učio na njega pa je i bio tempo smanjen. Ali ono kaj sam primjetil da je feedback na volanu pre pre dobar.
A frend od kog sam uzeo auto on veli da su gume odlične sve do kojih 10 stupnjeva, a kad je jako vruće vani da se onda zna desiti kao da klizne guma malo...ali to je stvar samo u tlaku gume. Kako se guma grije tlak u njoj raste. I sad ako imaš pumpane gume kak ja imam na 2.5 bara jer tako tvornica propisuje, onda kad je vruće tlak još poraste i guma postane prenapumpana :D A guma sama po sebi za cestovnu potrebu, i za ganjanje je odlična. Jedino jedna stvar, kao sa svakim semi slickovima po mokrom si penzioner :D

I btw nisam napisao...sve u svemu ljepi projektić radiš s autom. Kad sve posložiš i kad bude auto spreman nadam se da se vidimo na nekom meetu ili gdje već ;) Povedem odmah i Darija sa sobom :D
 

Lix

Active member
riba, ovo za izbor felgi, xsara, ja neznam ko je to radio al felge ne stanu ni jedne, umjetnostz i fantazija za sve uskladit da ne struže i ne grebe, iza ni ne vjerujem da stane išta šire od 195 bez da grebe, ja sam dobio sa xsarom 205 strugale su i napred i iza (et felge je 16) napred bi se još i riješilo sa distancom (možda al ne vjerujem) a iza ide felga sama možda do pola centimetra ili max centimetar van al to je knap knap sve skupa da bi iza nagurao 205 gumu, uglavnom za nju 195 max, a šta se veličine felge tiče, preko 16 ja nebi imao hrabrosti ić jer na mojim gumama 195/55/16 je prednja guma od dna amortizera (kamo sjeda feder) odmahnuta možda 2 centimetra ako nije i manje u pitanju, tako da, maksimala neka bi bila (moje mišljenje) ovih 195/55/16 šta ja imam trenutno, a sam izbor felgi, oz supertourismo (moj presubjektivan izbor jer sam zaljubljen u xsaru wrc ph1 od kad sam bio klinac) ili neki speedline/enikei ovako sa pet krakova ko šta su ove druge na slici (to bi si volio u mjeri 15" uzet za neki zimski set)..

a sad o gumama, šta se mojih fulda ecocontrol tiče ja sam zadovoljan, ne treba im puno da se zagriju, dok su hladne nisam nikad ganjao pa neznam kako se ponašaju al kad se zagriju su mi super, po kiši nisam puno divljao al drže dosta dobro recimo idem zaobom iz smjera srdoča i izlazim na škurinjama i sad prvi desni zavoj onaj malo jači prije semafora ulazim iz treće u drugu i izlazim u drugoj pun gas bez da auto klizi.. e sad neznam koliko je to dobro ili loše jer nisam puno guma probao, imao sam tek 2 auta i vozio sam tek 2 nova seta, al od svega šta sam vozio xsara mi se sa ovim gumama drži najbolje, jest da ima i najbolji ovjes od sveg šta sam vozio al ugl to ti je to ukratko... kažem moramo na kavu :)

šta se tiče feedbacka na volanu, stock xsara ima odličan odaziv na volanu, sa strut barom se to još više poboljšalo tako da je sad još bolje :D
 

Saks

New member
Ma ima i moj pug ovako super feedback...i isto imam strut bar (mislim isto pricam a radi se o istim autima skoro po svemu haha). Ali Trebas bas isprobat koji put gumu bas koja je za ganjanje...kak moji semi slickovi Hankook Ventus RS-2. Pa onda covjek tek vidi sta je feedback ��
 

Lix

Active member
zelja mi je neke lagane 15 cola nabavit i na njih semi slick i samo pun gas provozit negdje.. samo parice su problem al oću jednog dana i to :D
 

Špica

auto moto
Stvarno puno posla... trud se isplati pošto ih stvarno ima sve manje pa bude baš posebno vidjeti lijepo sređenu. U oglasniku više i nema tih 1,8 i 2,0 benzinaca. Ja ne znam kaj ću sa svojom, isto bi trebalo uložiti da se dovede u red ali nikako...
Samo naprijed!
 

ribadesign

New member
dečki, hvala na iscrpnim komentarima :D zato kažem, 15 oriđiđi majka, dok neš pametno ne osmislim, pre daleko sam trenutno od toga :D

@saks- hvala, apsolutno se vidimo, ako ništa, ovako neslužbeno :D

@lix- kafa obavezatno, moram ti objasnit kako da dođeš do garaže heheh :D

@špica- istina, full rijedak auto, podcijenjen užasno a ovo što se prodaje tuga od stanja :/ btw. kako si ti zadovoljan sa svojom?
 

Špica

auto moto
Odluka je pala! Slozim pa imam... Ciljam na nove amortizere, gume na uredene originalne alu felge, repariranje kocionih klijesta i jos par sitnica... Da se malo osvjezi za ljeto. Inace je ok.
 

Lix

Active member
špica koji motor je u tvojoj? trebalo bi neku grupnu sliku xsara i 306 nabacit :D

riba, ja sam preko tjedna u ri pa ti samo javi :whistling: :weeabooface:
 
Na vrh