Xantia by zoran37

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

jura

New member
Hoće to, svježi antifriz, ne znam iz kojeg razloga, voli procurit kad ne treba... Dobro da je vodena pumpa, meni je na BXu prdnuo mali kiler... veselja....
 

zoran37

New member
Hoće to, svježi antifriz, ne znam iz kojeg razloga, voli procurit kad ne treba... Dobro da je vodena pumpa, meni je na BXu prdnuo mali kiler... veselja....
e sad si me utješio, sam mi još i to fali a kakve sam sreće i to će mi se dogodit
 

jurapz

New member
Novi antifriz pojede kamenac i eto ti veselja, meni je isto na xm-u nakon mjenjanja procurio mali kiler, ako hočeš dođi sutra rastavljam jednu xantiu bilzu Sunja u nekom selu Bilarski Kut tako nešto pa si skini pumpu dam ti je za 50-60 kn, ide u petak pod prešu pa se požuri, motor 2.0i
 

zoran37

New member
Novi antifriz pojede kamenac i eto ti veselja, meni je isto na xm-u nakon mjenjanja procurio mali kiler, ako hočeš dođi sutra rastavljam jednu xantiu bilzu Sunja u nekom selu Bilarski Kut tako nešto pa si skini pumpu dam ti je za 50-60 kn, ide u petak pod prešu pa se požuri, motor 2.0i
Poslao sam ti PP, javiš se
 

ExOduS442xb

Racing
Zorane daj nam malo to objasni, mene osobno zanima kako to sve funkcionira i kako si to prikopco, jel velika zafrkancija, imas neki mali ekrancic unutra ili kako?
 

zoran37

New member
Zorane daj nam malo to objasni, mene osobno zanima kako to sve funkcionira i kako si to prikopco, jel velika zafrkancija, imas neki mali ekrancic unutra ili kako?
Ima ekrančić, sad sam uplodao filmić na yubito pa moram malo pričekat da ga mogu tu stavit. Morao sam skidat cjeli branik jer nije bilo moguče progurat žice.
Nije komplicirano, sve ima džekove i sam poštekaš u centralnu kutiju a ona je u gepeku, dovedeš si struju sa žice od rikverc svjetala ona ti je ujedno i plus s tim da senzori rade samo kad ubaciš u rikverc i druga žičica je minus i nju spojuš negdje na masu (bilo gdje). Jednostavno. Borer za bušit rupe dobiš u setu sa senzorima

Evo i dva filmića, znači radi se o ogradi koja je šuplja pa pokazuju odlično.



[ame]http://www.youtube.com/watch?v=w6yTHNz2Hik&feature=feedu[/ame]



[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Vgayk8tMUtM&feature=feedu[/ame]





Evo još jedan, auto prikolica je iza i uopće ju ne vidim ni na jedan retrovizor.



[ame]http://www.youtube.com/watch?v=8zBfqfopQ6k&feature=feedu[/ame]
 

xud

Member
Super :palacgore:

Slažem se da je zvuk malčice iritirajući.
Možda da spojiš sa CD playerom pa kad si bilzu da zasviraju RHCP:hmmm:
 

zoran37

New member
A malo je iritantan zvuk ali to tak mora biti, a ja se tak puno parkiram u rikverc da će svirat jednom u dva tjedna tak da mi je tak svejedno kako svira. To tak mora biti valjda, stišati se neda.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Stigli parkirni senzori i danas sam ih stavio na svoju xantiu.
Moj ih ima tvornički, i prava su stvar. Ali su i vrag. :) Toliko sam se navukao na prakirne senzore da više nemam "osjećaj" za prakiranje na rikverc bez njih. :) Evo, baš nekidan sam se bočno parkirao s jednim drugim autom bez senzora i osjećao sam se kao u autoškoli. :)

P.S. Zgodni su i dok sjediš u autu, ubaciš u rikverc i odmah "čuješ" dok ti netko prilazi sa stražnje strane. :)
Tako ja ženu čekam. :)
 

zoran37

New member
Zošto mi je xantia teška na volanu, koda nema serva zadnjih dva dana od kad je ovo jako hladno? Jučer -12, danas -14. Normalno upali, normalno ugasi lampice stop, normalno podigne auto ko i obično al teška na volanu koda servo ne radi????
 

jurapz

New member
Hladno vrijeme pa teže pumpa nabija pritisak, ako ti se isto bude dešavalo kada zagrije ili ti pumpa vuče zrak ili potraži drugu pumpu
 

Lakii

Well-known member
Najbanalnija stvar: prazne gume.

Malo manje banalna stvar: kardan volana zapekao/smrznuo.

Najmanje banalna stvar: pumpa. Tocnije 6-klipni stupanj.

Da vuce falsi zrak, to bi utjecalo i na dio pumpe sa ovijesom, STOP bi se palio jer pumpa ima zajednicki usis.
Dobro bi bilo da su filteri cisti i da je ulje svjeze jer svaka sitnica pomaze...

Kardan pogledaj odozdola kad se dovoljno ohrabris po ovakom vremenu!
Ako je ruzinav, probaj malo naspricati sa WD-om zglob, ako pomogne, znas na cemu si!

Pumpa ako je riknula, moze riknuti samo jedan stupanj, zavisi koji je bio vise opterecen tokom svog zivota (ali zavisi i kako mu grah padne!).

PS. ima jos dosta tema na FCF-u sa slicnom tematikom ali sto se tice tvrdog volana, sve se svede na ova tri razloga!

Sta ti je stalno tvrd volan ili samo dok je nezagrijan auto?
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh