VW Polo 1.4 TDI

2mario2

Well-known member
Da odmah riješim i zadnje što sam rekao da ću kupiti. Eibach pro kit -30 kupljen. Ostali su samo zvučnici i to je to. Dalje samo održavanje

 

2mario2

Well-known member
Oce zena opet rizole hvatat? 😁
Nemoj to spomenuti nikada više 🤣 pa neće ovaj biti jako spušten. Opruge su bile na istom autu i rekao je čovjek da spuštaju 2-2,5cm. Ništa strašno, a zadrži se (ne)udobnost. Felge ako udari, odmah sam udovac 😂
 

Ruske

Active member
nije stvar spustanja, nego prepostavljam da ce na ovo ic kakva guma profila 45, ako ne i 40...sumnjam da ces stavit 205 50 17...
dakle felge su najvj dosta siroke, 7-8? sto je savrseno za guljenje...evo meni predna desna CIJELA po rubu razvaljena, koliko god pazio, al eto...a mogu mislit zene (kao i moja bivsa) kojih boli stvar za felge, rijetke su one koje vode brigu o tome i opet se desi...
probaj EVENTUALNO nac gume koje imaju veliki rim protector, mada sumnjam da ce pomoc posto nece biti ionako previsoke, a felga nije od najuzih :D
ajde montaza da vidimo kako to stoji
 

2mario2

Well-known member
205/40 ako se ne varam imam upisano. Pripazit će malo bolje i valjda ih neće skršiti. Montaža je u subotu, odnosno samo proba jer radim u Beču i tek u petak navečer dođem doma

I da, osmice su felge
Riješeni i zvučnici

 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Zadnji diskovi riješeni kao i opruge. Ostalo još prednji kraj štangice i opruge


Brankec preporučam ih. Ja sam oko 100km sad napravio sa njima i zadovoljan sam. Auto nije pao puno i nije ništa tvrđi baš nego original

Radio sam stavio unutra, ali još imam sitna podešavanja i montažu novih zvučnika sutra





Usporedbe radi na originalnom ovjesu kak izgleda. Neda mi se tražit slika baš s boka kak sam ja slikao, al vidi se kolko tolko razlika

 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Prednje zvučnike smo montirali, ali zadnje nismo jer Polo nema iza žice (barem moj nema) i na konektoru ima dva izlaza umjesto 4 tak da ćemo i to riješiti. Iza ću staviti ovalce na policu, a ne u zadnje panele jer ih nemam gdje učvrstiti
 

2mario2

Well-known member
Nabavljeni Pioneer TS E2090 serija made in Japan (znalci će znati kakvi su to zvučnici) 20cm iza za policu, a tražim TS E1790 za napred još


Promjena plana. Neće u original policu nego ćemo napraviti policu od mediapana i naručio sam samoljepljivo platno za tapeciranje da je kao i polica iste boje
 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Još malo, pa idemo sa ugradnjom zadnje police nove. Kasni mi dostava platna, pa ćemo ugraditi nezavršenu za početak. Idem upravo dovest žice iza za zvučnike i ugradnja i upogonjenje svega može početi. Slike kasnije slijede
Žice su na mjestu. Čekam kolegu da dođe da to pospojimo. Usput sam malo nastavio felge. Meni izgleda odlično (zanemarite smeće, imam radove doma još uvijek)




Oni E serija zvučnici su neispravni. Lik je nekako uspio skuriti bass na njima i ujutro mu ih vozim nazad. Kupio sam na brzinu sad neke JVC i bit će dobri zasad, a vjerovatno budem kupio MacAudio opet pošto mi se u Puntu pokazalo skroz ok

 
Posljednje uređivanje:

2mario2

Well-known member
Imao sam problem sa paljenjem. Radio je sisao akumulator. Jučer sam prespojio sve na novo i složio na kontakt tak da se nadam da neće više raditi probleme. Ak bude i dalje sisao struju ću nešto drugo izmisliti

Uz to imao sam i prvi kvar jučer. Puklo mi crijevo od povrata goriva i fino mi je iscurilo nafte. Odnosno puklo je dan prije ženi, a ona je odlučila meni zaboraviti javiti i onda dok sam ostavio auto radit dan kasnije da se ugrije za spajanje radia sam osjetio miris nafte u autu i išao gledat. Stavio sam neko crijevo, otfurao se do mehaničara i stavio je pravo i sad idemo dalje
 

2mario2

Well-known member
Mislim da će felge biti ili jako na knap ili će morati u prodaju/zamjenu
Nešto sam prčkao po netu, pa reko idem pogledat razliku u felgama
Po ovom kalkulatoru one budu van za 3,6cm. Iza još ide, al naprijed bi mogle možda biti malo van blatobrana

 

2mario2

Well-known member
Eto, ništa novog. Auto funkcionira odlično zasad. Danas spojena dijagnostika i nijedne greške, a i obd sam nabavio da si mogu popratiti sam malo. I spremio sam ljetni set direktno u dnevni boravak na stalak (nisam još očistio i ispolirao felge, al budem)

 

2mario2

Well-known member
Promijenjen danas prekidač rikverc svjetla. Sad i to radi. Jedino mi ne žele radit zadnji parking senzori. Kad stavim u rikverc onda piska iza neki vrag, al kad sam probao ić do zida onda nije piskalo uopće
 
Na vrh