Leo

Member
Re: Tromiji motor koji slabije vuče u nižim obrtajima

Meni se baš jutros desilo da je bobina (ili jedan rail na bobini) crknuo.
Motor trese, zvuči ko Subaru Impreza (nažalost ne ide kao što zvuči) i neide klinca.
Nakon što sam zvao lokalni Peugeotov i Citroenov servis i okolne dilere dijelova, našao sam neku zamjensku varijantu za 620kn od firme SIDAT, vukao se 20-tak km na 3 cilindra do doma i prešarafio to u 10 min.
Sad radi kako treba, samo je pitanje koliko dugo. :rolleyes:
 

Kotalini

Member
Re: Tromiji motor koji slabije vuče u nižim obrtajima

Ljudi evo opet malo mene među rajom sa novim, starim problemom.Naime kao što ste iz priloženog vidjeli da sam imao problema sa bobinom radi lošeg rada motora i slabog vučenja istog.Riješio sam to čak sam i ventile štelao, motor trenutno odlično vuče i jako sam zadovoljan glede toga ali me jako živcira zvuk motora kao da je lonac negdje proprdio ali i on je novi tako da nije do njega.Više nisam pametan šta raditi imam osječaj kao da mi smjesa goriva i zraka nije dobra pa zbog toga tako radi i kao da ima nekakve vibracije doduše ne velike ali ih ipak osječam kod ubrzavanja.Malo mi u leru nepravilno radi tj.zatrzava ako neko ima riješenje molim pomagajte ...............
trebas dat injektor ocistiti..isti takav problem sam ja imao na saxu..auto trom,ne vuce..nemiran rad u leru.povecana potrosnja.dao sam ocistiti injektor i auto se preporodio.
 

Antefa

New member
Obrtaji variraju

Znaci prije jedno 10tak dana pojavio mi se sljedeci problem obrtaji skacu na cca 1200 pa onda padaju na 500 kao da se oce ugasiti i to traje jedno par minuta i onda narednih 7 dana ništa sve uredu, i jucera ponovno ista situacija... Kada dođem na semafor stisnem kvacilo i onda taj problem što sam opisao nastupa. Molimo bih vas pomoc do cega to moze biti radi se o Xsari 1.4i 2002g
 

perojug2

Member
hoče neče

Pozzz svim forumašima a i ostalim znalcima evo ukratko citroen xsara 1.4i 2000g 160000 napravljenveliki servis i sve ok 5-6 tisuća e sad :hmmm: prilikom ubrzavanja malo hoče povuč kako treba i onda kao da joj netko oduzme dio snsge :hmmm: pa opet sve ok eto lp:doh::doh::doh::doh:
 

AX-ja

èudo jedno
Re: hoče neče

nema bas puno informacija
il je struja il benza.

dal se zagusi il bas samo prekine pa onda sut ko iz pracke.
malo vise info.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: hoče neče

Pozzz svim forumašima a i ostalim znalcima evo ukratko citroen xsara 1.4i 2000g 160000 napravljenveliki servis i sve ok 5-6 tisuća e sad :hmmm: prilikom ubrzavanja malo hoče povuč kako treba i onda kao da joj netko oduzme dio snsge :hmmm: pa opet sve ok eto lp:doh::doh::doh::doh:
Mogle bih biti svječice i kablovi.:confused:
 

perojug2

Member
Re: hoče neče

pozz. kao prvo ispričavam se na oskudnom objašnjenju problema . evo ovako stoje stvari prije nekih 5000 km sam mjenjao brtvu glave i sve ok . poslije toga reko idem napravit veliki servis pa da sam miran . znači svi španeri natezači remenje ulje svi filteri zraka i goriva svječice itd,itd. jedno vrijeme bilo super ja sretan ko malo dijete a onda je počelo .prilikom vožnje zna trzati ,zatrzavati onako kao kad probija kabal ili svječica ( majstor pregledao kaže sve ok ) A prilikom ubrzanja ,obilaženja lijepo krene i onda odjednom kao da izgubi snagu nešto ju guši kao da nema dovolnjo goriva i onda povuče kao da ništa nije bilo .pali ko mina . to se dešava nevezano u kojoj je brzini i pri kojoj je brzini te bila hladna ili zagrijana.usput promjenjena je i lamda sonda .dijagnostika ne pokazuje ništa . temperatura ok oko 90 c. najgore je to što nikad nisam siguran kada če se to dogoditi . jedino nije pregledana pumpa goriva i dizne . pa sad stvarno neznam :hmmm: hvala na svakoj pomoći i Lp :confused:
 

Automatic

Well-known member
Re: hoče neče

Pogledaj da li su odzračnici na rezervoaru prohodni ili čep da se slučajno kad daš gas ne napravi neki potlak pa auto krene jer ima goriva tog momenta ali onda možda pumpi goriva treba više vremena da povuće i nabije pritisak(ako je nešto sa ioduškom zaštopano ili pritisnut lajtung goriva),pa kasnije može potegnut ali za taj moment joj treba trenutno više goriva koje ona ne može datog momenta povuć.Sličan kvar hoće raditi i potenciometar ,sada neznam jeli je naleptiru gasa ili gdje drugdje jer on hoće neka na nekom mjestu raditi prekid,a tada se javlja trzaj (ko kod sviječica ili kablova),a u stvari on gubi kontakt i automatski pumpa goriva gubi podatak jačine pa hoče i zbog toga da napravi onaj kiks.Iako mislim da bi tu grešku lexia morala registrirati jer ona registrira svaki el. kvar .Zadnji lonac isto hoće raditi sl. stvar.Da si bliže bi pogledli i najvjerojatnije našli kvar ,ovak si prati stavku po stavku i nakon nečeg se mora popraviti.Ove oduške si možeš i sam pogledati tak da jednostavno skini čep goriva i opiči po gasu i vidiš je li isto ili se više ne guši.Isto tako možeš i na zadnjem loncu da malo odpustiš šelnu ,biti če bučniji ali češ i to riješit pa onda vidiš šta ti ostane.
 

dabalino

New member
Xara 1.4 se gasi

Kupio sam prije 20ak dana Xaru iz 2001g jer mi se jako dopala, no odmah problem. Auto se često na semaforu ugasi (uspijem ga odmah startat), a poneki dan neće uopće upaliti??
Inače ponašanje u vožnji je odlično. Poznam starog vlasnika i znam da je vozio auto vrlo malo i to svaka 3 mjeseca par km pa ne znam može li i nevoženje biti dio problema (i on je prije imao istih problema samo ga nije brigalo). Bio sam i na putu 800km da ju "propušem", no i dalje se gasi.
Ne znam što ću; po forumu ima ideja od dizni, senzora temp., ler ventila, releja iza akumulatora itd..
Uglavnom ne razumijem se u mehaniku i elektroniku pa vas molim za pomoć kako bih napokon mogao uživati u novom autu
Hvala unaprijed
 

dabalino

New member
Nisam još slikao jer sam lud od brige da nije veći kvar iako se vozi odlično osim gašenja.
Deda vlasnik je imao 81 g pa možda nije radio servis i bojim se da ću morati ja, no iskreno nisam namjeravao ići k ovlaštenom zbog straha od cijene (koliko me to uopće otprilike košta?). Platio sam Xaricu 1.500 pa nemam baš brdo za servis, a opet volio bih da štima.
Hvala na pomoći
 

ZlatkoC4

Well-known member
neznam ti točno cijenu za dijagnostiku. nije nešto skupa. niti kod ovlaštenog nazovi ih pa pitaj.
sad ako moraš raditi veliki servis onda ga napravi u privatnom aranžmanu kupiš sve djelove sam i platiš majstora da ih ugradi odnosno odradi veliki servis. i ti si onda zaista miran sa autom.
Ovdje na forumu ima ljudi sa tvog područija pa ti mogu preporučiti majstora za servis.
Za djelove imaš i ovdje na forumu lageros pa možeš naručiti djelove dosta te jeftinije izađe. samo ti je trenutno Anđelko iz lagerosa na godišnjem mislim do nedelje. ali mu možeš poslati sms što trebaš pa če ti javiti kad može realizirati. pogledaj pod njegovom temom http://www.citroenforum.hr/kupoprodaja-rezervnih-dijelova-59/lageros-auto-moto-rezervni-dijelovi-110/index16.html

Ako se nije radio veliki servis najvjerovatnije je tu onda njena boljka koja če nestati sa servisom.:grin:
 

dabalino

New member
imate pravo, hvala vam na savjetu. Molim nekog ako ima preporuku za majstora u Puli pa idem onda kod njega da vidi šta treba kupiti, a do tada će se kolega Anđelko vratiti.
Hvala na pomoći
 

Automatic

Well-known member
Probaj očistiti leptir gasa možda se ne vrati do kraja kad pustiš gas pa zblesira komp.Negdje sam pročitao tak sličan kvar i tu je navodno bio problem
 

dabalino

New member
Hvala no nazalost ne razumijem se u te stvari pa sam isao s upitom prema ovlastenom servisu i cisto da podijelim info rekli su da bi veliki servis i dijagnostika bili kn 1800 sto je puno jer ce onda sigurno trebat jos nesto
Lp
 

berbatov

New member
ja sam nedavno imao problem sa xsarom pikaso 1.6benzin gasi se u voynji i na prvo paljenje nece da upali bez gasa problmem sam rijesio zamjenio sam ler gas diynu i sad radi bez problema...
 
Na vrh