Struja na Xantiji

fullcool

New member
Pa nije sirena al dugme od sirene bi trebalo bit. Imam negdje raskopan volan od opela sa er begom, pogledaću ak nađem pa poslikam.
ma nisam mislio da je sirena u volanu:grin: znam da budu limići koji prenose kontakt, ali mislim da nema toga kod xantie, a žice od airbaga mislim da nemaju klizne kontakte.
 

zoran37

New member
ma nisam mislio da je sirena u volanu:grin: znam da budu limići koji prenose kontakt, ali mislim da nema toga kod xantie, a žice od airbaga mislim da nemaju klizne kontakte.
Neznam kako je na xantiji nisam nikad raskapao no opel ima i taj limić, nisam uspio nači, negdje mi je to sve spremljeno na sigurno (u prevodu sve zabacano da se nemre nać) no našao sam od erbega i poslikao, erbeg nema klizne kontakte.



By zoran38 at 2011-04-28


By zoran38 at 2011-04-28


By zoran38 at 2011-04-28
 

zoran37

New member
Imam jedno pitanje, nije nagradno. Recimo na mom autu kad bi išao zamjenit komp dali bi auto radio i sa drugim kompom bez problema. Nemam nikakvih kodova za upisivat i mišljenja sam da bi a ako nebi navedite mi razloge zašto nebi?
Jednom sam mjenjao na bmw-u 5 i nikih problema nije bilo, otpojio džek i ušteko drugi komp i sve normalno pali i radi (sam mi je trošio ko kravetina sa bilo kojim kompom), bilo je to onda kuna-kilometar sad bi bilo dvije kune kilometar.
 

fullcool

New member
ne igraj se sa tim dok ti Laky ili neko ko je upoznat sa tim stvarima ne kaže kako to ide. ja mislim da ne bi išlo, mislim da ti je ključ kodirana, pa ako mjenjaš komp, moraš i ključ kodirati po njemu.

Imam jedno pitanje, nije nagradno. Recimo na mom autu kad bi išao zamjenit komp dali bi auto radio i sa drugim kompom bez problema. Nemam nikakvih kodova za upisivat i mišljenja sam da bi a ako nebi navedite mi razloge zašto nebi?
Jednom sam mjenjao na bmw-u 5 i nikih problema nije bilo, otpojio džek i ušteko drugi komp i sve normalno pali i radi (sam mi je trošio ko kravetina sa bilo kojim kompom), bilo je to onda kuna-kilometar sad bi bilo dvije kune kilometar.
krava ne troši krava daje (mlijeko):D
 

zoran37

New member
Ma ne diram komp jer nema potrebe za tim, evo čisto informativno pitam reda radi jer me zanimaju neke stvari. Naprave jednostavan auto i onda ga zaseru sa tak glupim sitnicama. Ko hoće ukrast auto toga neće spriječit nikakve blokade, jer neko je to smislio a neko je smislio i kako ih uklonit.
 

zoran37

New member
Evo danas sam saznao jednu korisnu informaciju o mojoj Xantiji, naime zvao me bivši vlasnik auta, slučajno je vidio moj oglas na njuškalu ali sa slikama koje su naslikane prvi dan kad sam auto dovezao i dok su još bile njegove tablice pa je mislio da ja nisam prepisao auto.
Saznao sam da su na auto stavljene nove bobine što znači a ja strašno sumnjam u to da su dizne loše i da zato ne radi auto dobro.
E sad da mi je nać neku xantaču koja valja sam da prebacim dizne da vidim kak radi pa ak jesu stvarno one odma bi si naručio nove.
 

Lakii

Well-known member
Hm, ako imas bobinu, onda imas injektore!
Dizne imaju dizlovi...

I nemoras ih mjenjati, probaj ih ocistiti! Polovni su ti isto prljavi a novi su skuuuuupiiiiiiii!!!
Znaci, kod nekog autoelektricara ili Bosch servisera koji se time bavi, fino reci da bis htio da ti ispitaju i ociste injektore.
Moraju ih skinuti, izmjeriti im protok i ocistiti u ultrazvucnoj kadici!
Nemoj naci nekog fusera koji kaze da se mogu kemijski ocistiti.
Ugl. trebalo bi te doci oko 100 kn. po injektoru.

Neznam, nek se javi netko tko je blize tebi, pa nek ti kaze di to mozes napraviti i posto!
 
Na vrh