Struja na Xantiji

fullcool

New member
Ako sam dobro skužio a mislim da jesam napisao si da kad krene ljevi (kad ga rukom pokreneš) onda i desni uspori. A nebi baš rekao onda da su krive četkice jer da su četkice on se nebi vrtio uopće, da je izgorio isto se nebi vrtio, neznam možda griješim, ne vidim razlog zašto bi drugi usporio kad ovaj počme radit?!
Pa jel nemoš raspojit negdje džekove i probat ga na direkt spojit (sa akumulatora + i drugu žicu negdje na masu) da vidiš jel radi ili ne? Ak nema džeka presjeci žice pa probaj, kasnije ih zalemi i izoliraj i sve ok.
kad rade na prvoj brzini onda su spojeni serijski, tako da ako ne prolazi struja kroz neispravan motorić, onda neće ni ovaj ispravan vrtit. četkice ako su loše ili kolektor elipsast, ili dio namota u prekidu, onda može pomalo vrtiti sa tim preostalim ispravnim namotima, ako se zaustavi tako da su četkice na neispravnom namotu, ili na tom mjestu nemaju kontakt sa kolektorom onda ne može ni pokrenut se sam, nego kad se pokrene rukom onda on dalje vrti polako sam. a mogu biti i 4 četkice pa da jedan par radi a drugi ne.
 

darkoooo

Limunofil :-)
Motor tek ponekada na milisekundu krene okretati i odmah izgubi struju... S okretanjem se ritmički ponavljaju trzaji i tako radi.
Dakle, kada su releji u poziciji spore vrtnje, suvozački ventilator NE MRDA dok god vozački ne ulovi malo struje i dok se ne pokrene. naravno, vrti se sve ajme-majko, sporo i nikako...


Da vam pravo velim, ne zabavlja mi se s tim ventilatorom previše.
Ako netko od vas ima ventić, a da mu ne treba, molim ponude na pp :)
Osim toga, dobro je uvijek imati jedan u "gepeku" koji sigurno radi pa ako se ovaj postojeći da popraviti,
bit će kao rezervna guma (koju doduše na ovom autu ni nemam) :p

Hvala unaprijed za ponude.
 

zoran37

New member
I ja sam malo šarafio po xantiji danas, žmigavac me zezao, malo radi pa malo ne i sam ga malo udarim i proradi pa sam išao pigledat zašto pa nisam znao kako se vadi žmigavac pa sam izvadio cjeli far za žmigavcem, nisam htio vadit samo žmigavac jer nisam znao kak ide a kasnije sam skužio da je jednostavno. Problem je bio limić u grlu od mase.
No danas sam skužio još jednu stvar na autu a to je da je jednostavnije i bar 10 puta lakše izvadit čitav far i promjenit recimo sijaličicu od pozicije ili bilo koju drugu nego zavlačit ruku iza i dobro se izmučit samo dok nađeš sijalicu a kud tek dok ju promjeniš.
Još malo pa ću doktorirat i xantiu, sviđa mi se jednostavnost tog auta, za izvadit far recimo, promjenit sijalicu i vratit sve nazad ne treba ni 5 minuta. Dva šarafića i dva čepa drže plastiku između farova(mora se skinut zbog lajsnice ispod fara), dvije plastične kopče drže tu lajsnicu ispod fara i tri šarafa drže far. Odpojit džek od strije sa fara jer nejde van drugačije i to je to.
Sad kad znam princip skidanja ne treba mi ni minuta za raskopat to sve.
Evo i slike raskopanog auta.


By zoran38 at 2011-04-11

By zoran38 at 2011-04-11

By zoran38 at 2011-04-11
 

Matija

New member
Zorane, promijeni žaruljicu od žmigavca. Vidiš da je već loša, sigurno ne svijetli onako lijepo žuto/narančasto, nego više bijelo. :D
 

zoran37

New member
Zorane, promijeni žaruljicu od žmigavca. Vidiš da je već loša, sigurno ne svijetli onako lijepo žuto/narančasto, nego više bijelo. :D
Kaje tebi je?!? Pa jel radi sijaličica? Radi naravno. Ništ od zamjene dok god ne crkne. Uglavnom vidi se da radi i neko mi je opet ogrebo auto mame im se naj.bem više, kak nikad ne vidim ko mi ogrebe auto da mu zube u grlo nabijem. Neko mi ne na parkingu zapeo za zadnji branik sa suvozačeve strane. Joj kak sam ljut. Ja pazim a idioti jebu mamu svoju.:mad::mad:
 

Matija

New member
Mene je živciralo što su žmigavci izgubili boju kakvu trebaju imati, pa sam ih sve promijenio. U biti, izmjenio sam sve žaruljice nazad, te žaruljice za žmigavce naprijed i bočno. Bolesnik, šta ćeš. :grin:
 

1587 VTS

New member
Mene je živciralo što su žmigavci izgubili boju kakvu trebaju imati, pa sam ih sve promijenio. U biti, izmjenio sam sve žaruljice nazad, te žaruljice za žmigavce naprijed i bočno. Bolesnik, šta ćeš. :grin:
Nisi jedini, tjesi se, ima nas jos :D
 

c5 dr

Member
Kaje tebi je?!? Pa jel radi sijaličica? Radi naravno. Ništ od zamjene dok god ne crkne. Uglavnom vidi se da radi i neko mi je opet ogrebo auto mame im se naj.bem više, kak nikad ne vidim ko mi ogrebe auto da mu zube u grlo nabijem. Neko mi ne na parkingu zapeo za zadnji branik sa suvozačeve strane. Joj kak sam ljut. Ja pazim a idioti jebu mamu svoju.:mad::mad:
Nisi jedini ,sa sve četiri strane imam ogrebotine radi debilčeka:disgusted:
 

Matija

New member
Što se tog grebanja i ćukanja tiče, ja stvarno ne razumijem. Ajd još kad netko krivo procijeni, mislim i to mrzim i nikad nejdem na jako blizu, radije ću dva puta motat ako je usko i nezgodno nego se držati onoga ako prođe prođe. No ono što me više od toga živcira je udarci od vrata. Meni je na desnom zadnjem blatobranu, taman na onom pregibu netko krvnički ostavio točkasto udubljenje od vrata. Mislim, kako to otvaraš vrata da uspiješ na poprilično čvrstom dijelu ostaviti takav otisak. Da nije bilo mog auta, jel bi mu vrata izletila iz šarki? :mad:
 

1587 VTS

New member
No ono što me više od toga živcira je udarci od vrata. Meni je na desnom zadnjem blatobranu, taman na onom pregibu netko krvnički ostavio točkasto udubljenje od vrata. Mislim, kako to otvaraš vrata da uspiješ na poprilično čvrstom dijelu ostaviti takav otisak. Da nije bilo mog auta, jel bi mu vrata izletila iz šarki? :mad:
I tu se slazem. Kasnije bas ruzno izgleda, posebno na suncu kad gledas.. Ja sam cekao da mi ih se skupi malo vise pa mi je to limar nedavno sredio (ima tehniku izvlacenja na vakuum, prvenstveno namjenjeno ostecenjima od tuce - dosta je skupo, al je ucinkovito 100%, kasnije se nista ne vidi), otad za divno cudo nije zaradio ni jednu, al kad god ima mogucnost parkiranja u redu tako ga ostavim jer je lakse, bezbolnije i jeftinije popravit branik nego se narucivat za ovo.
 

1587 VTS

New member
U mamu mu.. Cini mi se da se dosta tog moze ispolirat, ako ne nestane skroz, moze se ublazit bar 80%. Doktorirao sam poliranje i tehnike poliranja, ako sta trebate - javite se :D
 

darekb

New member
Pratim neku temu na news-ima hr.rec.automobili o flat kablu(spirali) u volanu.
Uglavnom, u zadnje vrijeme i meni pri motanju dosta jako cvili volan i to baš u tom dijelu ispod airbaga, a zna se dogoditi da lampica airbaga ostane svijetliti.
Drugih simptoma za sada nisam primjetio.
Treba li poduzeti kakve korake(raskopati, pogledati) ili da ništa ne diram dok auto vozi?
 

zoran37

New member
To je limić od sirene vjerovatno, ostao je suh i sad cvili, trebalo bi to podmazat. To će ti fullcool najbolje znati reci, ja sam to jednom davno na nekom opelu radio.
 
Na vrh