Razne novosti

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo službenih skica za novi Golf šes...C-Quatre. Nasljednik istoimenog modela za kinesko tržište, koji je bio baziran na starome C4. Za pretpostavit je da je onda ovaj baziran na trenutnome







Al osim golfove njuške i nije tako loš... interesantno bi bilo vidit Citro coupea
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prva polovica godine za PSA u sitnoj pozitivi prošla, ali isključivo zahvaljujući Pugu, koji se pokazao kao ispravan projekt.
Citroenova globalna prodaja za prvu polovicu je pala za 2,7%, DSova za 16,2%. Citroenov najveći problem je trenutno tržište J. Amerike, s čijim detaljima nisam upoznat.

Očito je da treba čim prije u produkciju stavit Kaktusovu braću, većeg i manjeg. C3 bi takođe mogao dobit nasljednika...
DSu su se isto modeli već lagano ustajali, redizajn nije dovoljno donesao, slab marketing... fali njima novi model. A 2018 i DS8 se čine tako daleko...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Istina...iznenađuje me koliko je nekonkurentan s cijenom. Jasno da su i trošarine krive, al ne u potpunosti.

Moj srednji benzinac a najvišom opremom je bio 86tkn. Danas se nemoze niti osnovnog dobit za tu lovu. Pug je planirano poskupio, i ide mu... al Citroen se nekako slabo drži plana, izuzev Kaktusa
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nova Golf 6ica... pardon Citroen C4 sedan za kinesko tržište. Valjda tamo plagijati bolje prolaze... tu ga ne moraju slat.








Ostatak auta i nije toliko strašan....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U prvih osam mjeseci u Hr je privatnim kupcina prodano 507 Citroena. Ukupno na 5. mjestu iza VW, Opela, Renola i Kie.
Po pojedinačnoj prodaji modela nisu u top 10.

Inače u EU prodaja Citroena generalno stagnira, jedno 5-10% naspram prošle godine... nositelji prodaje C3, C4, C5 polako gube korak s vremenom, redizajni ne pomažu, prodaja sve gora. (Živ je još i C8 sa 65 prodanih primjeraka u prvoj polovici ove odine) Nadam se da ćemo u 2016 vidjeti nove modele.

Jedini koji dobro stoje su C4 Picasso izvedbe koje su na drugom mjestu prodaje u klasi, odmah iza Scenica.
 

ZlatkoC4

Well-known member
ah statistika još če je sto puta mjenjati. čuj kako se citroen dileri bar u HR ponašaju nije niti čudo za tako neke rezultate, kad im kupac i vlasnici citroena postanu priritet onda če imati i bolje rezultate.
drugo kad su recimo izdali novu gamu još prvi tipovi nove game dolazili su sa motorima prije restilinga na gamu a cijenu su povečali ti motori su bili euro 5 norma sad ih prodaju samo sa euro 6 normom a cijana je i dalje kao kad su je povečali kad je došla gama sa euro 5 normom.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kakvi god da su dileri kod nas, opet imaju puno bolje brojke nego u Europi. Eh kad bi u Europi bili peti, kao i kod nas... zasad neostvarivo u nikakvim snovima.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Prema izjavama Peugotovog direktora, diesel-elektro hibridni pogon odlazi u povjest sa trenutnim modelima. Nažalost je lošee prošao na tržištu i pošto je to jedino bitno mjerilo tu priča staje.

Što se nas tiče, čini mi se da ga ugrađuju samo u DS5, mislim da C5 nije imao tu opciju.

Mislim da možemo očekivat ''normalniji'' benz.-hibrid pogon u budućnosti, pošto se on očito ustalio na tržištu. Nadam se da će ga proširit kroz cijelu paletu... Vidim da se recimo Yaris hibrid dobro prodaje, a uz poticaje nije skuplji od običnog modela.
 
Na vrh