Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Ne, zašto? Moje rešenje traži odlično, verzija 7.57. Nisam išao do 7.83 jer je ova najpouzdanija, a radi sve što mi treba.
 

Brruno

Well-known member
Moze pojasnjenje zasto white i koje su razlike?
Cak ima i komentara da su neki dobili verziju bez svih chipova iako pise full chips, ne znam koliko to utjece na rad jer vidim po netu da bez full chipove neke funkcije ne rade ,kao da je nekakva lite verzija.
Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Memphis

Active member
A zakaj tu piše kao ovaj firmware sa C da je full ... ima uopće kakve razlike? Mislim meni dodatni kablovi ne trebaju ... jel se plaća carina i PDV na to?

 

Brruno

Well-known member
Je samo daj white nema zadnju verziju firmwarea zato pitam. Ja imam jednu verziju, ima tu C verziju s linka ali nije full chip, otvorio i vidio da fali par chipova, navodno taj moj je nesto kao lite verzija, pise da ne radi na c5 x7, ali uredno radi , mozda neke posebne opcije koje ja ne koristim?

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Memphis

Active member
Ne znam kakav je sistem na Citroen-u, ali npr. BMW koristi te oznake jer su fizička i električna osobina dizne. Npr. fabrika uradi test, a onda karakteristike kodira u oznaku koju ECU računara koristi za kompenzaciju.
Lično, upisao bih, pa šta bude.
Moje iskustvo sa BMW-om i kodiranjem dizna je takvo da to nema nikakvog utjecaja na rad motora.

Kolega je kupio trojku slaganca (slagan je od američkog modela) i imao je problem sa padom pritiska goriva te ga je bacalo u safe mode. Svi mehaničari su mu rekli dizne ne valjaju (puštaju) ili nisu kodirane itd. na motoru su bili 4 različite dizne različitih kodova dok su u ECUu bile kodirane sasvim neke druge. Pokušali smo delphijem kodirat nije išlo ... provjerili pumpu goriva ... sve je tu bilo ok ...

Na kraju smo otkrili problem a to je bila common rail pumpa koja je bila zaštopana ... auto je poslije išao kao mutav niti je bacao kakve greške vezane za dizne, rad i sl.

Da li je to tako kao što autoindustrija tvrdi ili je samo još jedan dio napravljen za posjet servisu ne znam ... ali čini mi se da je to ista stvar od koje je BMW prvi krenuo još 2002. kao što je kodiranje promijene akumualtora u ECU i sličnih gluposti.

Možda se varam ali sve mi miriš da je to napravljeno sa nekom drugom svrhom.
Nemam pojma.

Carina i pdv se ne bi trebali platiti.
Naraučit ću ovu full verziju radi tog chipa ... pa ćemo vidjet ... tu piše da se plaća PDV iznad 160 kn budući da nije roba iz EU.

"Primjer: roba kupljena putem interneta, kunske vrijednosti npr. 250,00 kn biti će oslobođena carina (jer je vrijednost pošiljke manja od 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti), ali će se na cjelokupan iznos od 250,00 kn platiti porez na dodanu vrijednost (jer je vrijednost pošiljke veća od 160kn)."

Cak ima i komentara da su neki dobili verziju bez svih chipova iako pise full chips, ne znam koliko to utjece na rad jer vidim po netu da bez full chipove neke funkcije ne rade ,kao da je nekakva lite verzija.
Je samo daj white nema zadnju verziju firmwarea zato pitam. Ja imam jednu verziju, ima tu C verziju s linka ali nije full chip, otvorio i vidio da fali par chipova, navodno taj moj je nesto kao lite verzija, pise da ne radi na c5 x7, ali uredno radi , mozda neke posebne opcije koje ja ne koristim?
Super .... sad ne znam više kaj uzet ... i na ovom drugom se ekipa dosta žali da nije to to kaj se prodaje ....

jel ti rade adaptacije i sl.?
 

Cutac

Prèkaroš
Je samo daj white nema zadnju verziju firmwarea zato pitam. Ja imam jednu verziju, ima tu C verziju s linka ali nije full chip, otvorio i vidio da fali par chipova, navodno taj moj je nesto kao lite verzija, pise da ne radi na c5 x7, ali uredno radi , mozda neke posebne opcije koje ja ne koristim?
Nemam pojma, ne znam te detalje.
tu piše da se plaća PDV iznad 160 kn budući da nije roba iz EU.
Ja nisam platio, ali moguće da je cijena bila oko 240 kuna, ne sjećam se točno.
 

Memphis

Active member
Poslao sam ovom tipu mail. Kod njega sam uzeo VAG radi odlično na svim modelima + updateti, imaš godinu dana garancije, support, .... paypal, stiglo za tjedan dana.

Ima Diagbox duplo je skuplji od kineza ali na oko je vidiljivo da je interface kvalitetniji i nema dodatnih davanja jer ide iz Bugarske, koliko sam skužio radi bez ograničenja ... isto godina dana garancije na interface.
Èekam mail da vidm kaj bu reko ...
 

Brruno

Well-known member
Super .... sad ne znam više kaj uzet ... i na ovom drugom se ekipa dosta žali da nije to to kaj se prodaje ....



jel ti rade adaptacije i sl.?
Ja sam radio dijagnostiku kompresora kad mi je crko, testirao sve ventilatore, ukljucio dnevna svjetla i mozda jos neke sitnice, posto nikad nije iscitao neki problem na mom,nisam imao potrebe nista posebno radit na njemu pa ne znam sta da probam pa da ti kazem da li radi ili ne. Moj izgleda isto kao i taj s linka kojeg si postao. Izvana inace vecina interfacea bude identicno

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Memphis

Active member
Ja sam radio dijagnostiku kompresora kad mi je crko, testirao sve ventilatore, ukljucio dnevna svjetla i mozda jos neke sitnice, posto nikad nije iscitao neki problem na mom,nisam imao potrebe nista posebno radit na njemu pa ne znam sta da probam pa da ti kazem da li radi ili ne. Moj izgleda isto kao i taj s linka kojeg si postao. Izvana inace vecina interfacea bude identicno
A vidim da se u opisu ograđuje oko rada sa nekim modelima .... nemam pojma. A koji tebi chipovi sa slike fale?

Baš istražujem, rusi sami flashaju već na verziju 963830C i kažu da brže radi sa tom verzijom.
 
Na vrh