Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

Memphis

Active member
Trebao bih pomoć sa Diagboxom. Naručio sam od kineza "full chip" verziju ali nikako se ne mogu spojit na P207. Javlja mi "no dialogue" za sve module. Probao sam sa WinXP x86 i Win7 x86 ali ista stvar. Sa verzijom 7.02 mi sam učita VIN number sa ostalima neće niti to. Probao sam se spajat na Xantiu X2 preko Lexie i to radi ali samo engine. Airbag modul se ne može spojit (iako je po tom ECU nešto kemijano pa možda zato).
Na P207 ne mogu se spojit niti putem PP2000. Checker interfacea radi, učitava verziju firmwarea (921815C) i uređaj klikče kad se pokušava spajat na module znači da on radi. Radim preko Virtualboxa. Probao sa univerzalnom diagnostikom tamo se spaja bez problema znači do auta ne bi trebalo biti.

Ima netko još koji savjet šta da napravim? Hvala.
 

Cutac

Prèkaroš
Ne znam, ja koristim 7.83 ja mislim i ocita mi. Zna se desiti da ne ocita, a tada samo ponovno pokrenem spajanje.
I mislim da ne ocita ako nisi dao kontakt.
 

Milosh

Test
Samo guest additions. Znači fali mi još expansion pack? Jel na svakoj verziji diagboxa mora sam učitat broj šasije?
Meni jeste učitavao, ali ja sam koristio samo onu verziju u kojoj su zadnji podaci za X7, ne sjećam se tačno broja verzije (nešto mi u glavi 7.58).
I mislim da ne ocita ako nisi dao kontakt.
Sigurno ne učita bez kontakta.
 

Memphis

Active member
Instalirao sam sve ali i dalje isto. Napravio novu instalaciju Windowsa 7 x86, instalirao do verzije 7.83 i dalje isto. Ne želi se spojit, stalno javlja no dialogue na svim modulima. Isprobat ću sutra na C4 B7 da vidim jel se tamo normalno spajaj.
 

sir.Oliver

Well-known member
pošto već raspravljamo o dijagnostici .... može li se pomoću nje aktivirati USB 2 i 3 , aux i Video IN na multimediji PSA RCCA 200 ( C - elysée iz 2017 godine sa 7" displayom )?
 

sir.Oliver

Well-known member
nisam probao ništa , jer nemam Lexiu . zato i pitam dal je to izvodljivo . ( da ne odem u servis i tražim nemoguće ) ... multimedia ima tražene izlaze ....( pinove na konektoru )
 

Prilozi

Memphis

Active member
Konačno sam se uspio spojit na P207. Mislim da se radi o bugu u softwareu. Kad odaberem 207 ili bilo koji pod model (207, 207 can, 207 van)- nema dijaloga. Probao samo ići preko Citroena C3 i tamo sam se uspio spojit preko Lexie. Nakon toga sam probao u Diagboxu preko 207+ modela i spaja se normalno. Isprobao na C4 B7 sve radi tako da je dijagnostika ispravna. :)
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Jel standalone instalacija, update postojeće ili već gotova virtualka? Ali evo skidam :D
Ja sam instalirao na novo računalo (Win10, 64bit). Virtualka je gotova i s licencom (16.1 Player). Računalo ima SSD i 8 GB RAMa pa stvar radi normalno brzo. Na HDD bi moglo biti malo sporije...
Jedina mana mi je to što se Diagbox prozor ne može rastegnuti po čitavom ekranu, nego radi u svom prozoru (nema onog zelenog + gumba za povećati prozor).
Naravno, potreban je Full Chip Rev. C Lexije i to je to. Ovisno o izvedbi kabla, tražit će (ili ne) ugrade firmware-a za Lexai VCI čitač, što je također priloženo u VM na desktopu...

Ugl, meni na facelift DS5 iz 2015 očitava sva računala i briše greške, dok je v. 7.83 komunicirao s neke 3/4 ECUa...
Jedino se ne mogu konfigurirati opcije SNEG+IV2 touchscreen navi-radija jer je za to potrebna konekcija na PSA servere...
 

szahtila

Well-known member
Čime?

Kinezi i ruski crackeri, buraz :cool:
Pa ne znam baš da li je moguće. Ima sin stariji diagbox (njwgovi su citroeni stariji) i ovaj noviji za nakon 2017.Uredno se spaja na auto(C3 iz 2017),možeš čitat senzore motora, greške svih sustava u autu, može ih brisati nakon otklanjanja, možeš testirati funkcionalnost (svjetla, ventilatori, itd) ali ne možeš ništa mijenjati u konfiguraciji auta. Imaš neki link do tih krekiranih verzija pa da probamo i to?
 
Na vrh