Rad s dijagnostikom (Lexia, Diagbox...)

sale6666

New member
Pozdrav
Molio bih pomoc
Kupio sam preko alija dijagnostiku
revizija C , 4.3.2
Uspio sam instalirati na win 7 x64 , i poceo sa updetima
Kad sam dosao do verzije 7.66 izbacilo mi je da nije aktivirano i tu nastaje problem
Nakon toga probao sve obrisati ali nema napretka.
Na kraju sam napravio frisku instalaciju win, znaci goli i kad dode na prvi screen , gdje kao rucno radim aktivaciju kaze mi activation error
Vec sam lagano lud od ovoga da mi dode da to sve bacim u 3pm
Moze li netko pomoci?
Hvala Vam
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
POZDRAV!Ima več neko vrijeme od instalacije,ali ja sam se držao ovih instrukcija oko update-a,i nije bilo problema!

The all passwords to upgrade diagbox from 7.02 into 7.82 are scary01.
7.82-7.83 are Maitresox01
update attention: please cut the file "C:AWRoot\bin\fi\APPDIAG.SYS" out before update, and then click update package! after complete update please paste the cutted file back into the previous folder. which can avoid activating problem.

Znači,nakon što instaliraš program,i sve radi......,kopiraš tu datoteku na zaslon,i nakon što instaliraš update,zalijepiš tu datoteku nazad u originalnu mapu,i zamijeniš trenutnu verziju te iste datoteke u mapi!I onda pokreneš program!I nakon toga ugasiš,novi update,nakon što završi,opet onaj original datoteke sa zaslona iskopiraš,odeš u mapu,zamjeniš......itd!
 

sale6666

New member
Znaci ne movam nego kopiram
Jer ja sam na svakom updeatu movao na desktop.
Nakon instalacije sam muvao nazad
Reset kompa i onda on sam odradi update pri pokretanju programa
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Ja sam instalirao više puta bez problema. Nije loše ostati i na verziji 7.57 koja je najpouzdanija i najtestiranija, a do nije se brže dođe.
Lexia ne radi na Win x64.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Meni radi na Windows 7 ULTIMATE x64!Oprostin Sale666,bio sam odgovorio preko mail-a na mobitelu,ali izgleda nije prošlo!UGLAVNOM,nakon instalacije programa,a prije prvog update-a iskopirati taj fajl na desktop!IÈuvati taj “original” do kraja,on je od samog programa i tu je registriran program!Nakon svakog update-a,a prije ponovnog pokretanja programa taj fajl sa zaslona COPY,pa u taj folder PASTE,i REPLACE!Tek onda pokrenuti!
 

sale6666

New member
E sad kuzim
Uglavnom uspio sam na drugom laptopu.
Dosao do verzije 7. 57 i sve radi.
Mjenjane su dizne pred skoro 100 000km i naravno nisu upisane.
Sad nisam pametan upisati ih ili ne?
Imam jos jednu gresku koja mi 2 god vadi mast na slamku.
Cak ni u ovlastenom nisu sigurni da je to uzrok a kosta oko 4000kn.
Onaj modul sto se nalazi kod akumulatora
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ajde baš mi drago da si konačno uspio.....!Što se tiče ovog oko upisivanja ili ne,i greški(koje su nekad u nekim verzijama,koliko sam shvatio....lažne),trebaš vidjeti sa nekim stručnijim oko Diagbox-a!Meni je u par situacija pomogao sa savjetom "Milosh",dosta se razumije,pa probaj mu poslati poruku......POZDRAV!
 

Brruno

Well-known member
Da nije bsm u pitaju? Ili bsi? Samo za njih mi pada na pamet cijena od 4000kn. Cak je bsm 1000 i kusur

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Meni radi na Windows 7 ULTIMATE x64!
Radi li Lexia za vozila do 2007? Našao sam sledeću informaciju:
on the windows 10 64 bits, diagbox will work but. not pp2000 / lexia which. they only works on a 32-bit windows (no 64-bit drivers).
so you can diagnose vehicles that works with diagbox after +–2007
Zbog ovoga sam instalirao VirtualBox i unutar njega Win 7 32-bit, ali radi sporije. Bilo bi odlično ako hoće na x64.
 

sale6666

New member
pitam kad ih vec mogu upisati da to odradim. Zamijenjene su 2 kom pa 2 kom u razlici od 2000km. 2 u ovlastenom i te su upisane i 2 kod lokalnog majstora ali nisu upisane. Ne radi probleme nego cisto pitam.

Vezano za taj modul.
Uglavnom vrlo cesto mi izlazi greska da mi ne puni akumulator.
Kupljen novi altelnator ali to nije rjesilo problem
Prosle godine kupljen i novi akumulator , za start stop sistem
npr u zadnjih 200km ta greska se na tabli pojavila 30 puta i onda samo nestane
U ovlastenom nisu sigurni da je taj modul a ja ne zelim platiti ako to nije problem
Ne znam jos staviti sliku ali ovako kaze

BSI FAULTS JOURNAL
C56E (Built is Systems Interface(BSI)) Fault suply protection
 

Milosh

Test
pitam kad ih vec mogu upisati da to odradim.
Ako trenutno nemaš nikakvih problema zbog neupisanih dizni (ni problema u radu ni grešaka) ja ih lično ne bih dirao. Ne diraj ono što radi, jer ipak je to Citroen, može tebi nešto biti najlogičnije i najjednostavnije da se uradi ali on može poluditi zbog te sitnice, nikad ne znaš.

C56E (Built is Systems Interface(BSI)) Fault suply protection
Treba u service-u detaljnije potražiti opis te greške. Imaš li instaliran offline service box?
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Ne znam kakav je sistem na Citroen-u, ali npr. BMW koristi te oznake jer su fizička i električna osobina dizne. Npr. fabrika uradi test, a onda karakteristike kodira u oznaku koju ECU računara koristi za kompenzaciju.
Lično, upisao bih, pa šta bude.
 

Milosh

Test
Tako bi trebalo da bude i kod njega, mada možda i ne mora, to sve zavisi koji je sistem ubrizgavanja u kojem motoru. Ali ako je tako onda nema logike da auto dobro radi sa neupisanim diznama. Inače kod takvih motora ako dizne nisu upisane motor radi ružno i neravnomjerno.
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Sve zavisi kolika su odstupanja. Ne mora biti drastično. ECU svakako vrši korekciju, a ovim upisom mu se samo pomaže.
 

sale6666

New member
Stisnuo sam zube i upisao.
Promijenio se zvuk motora.
U pocetku mrvicu bio glasniji.
Otisao na autocestu i napravio nekih 200km jednolične voznje u 6oj brzini.
Sada puno mekse radi motor, ubrzava kao i prije, samo je na leru tisi.
Nemam instaliran service box, tj od kuda da skinem?
Ako moze preporuka pa cemo dalje.
Hvala
 

Milosh

Test
Super!

Znači, zapravo si imao simptome zbog tih neupisanih dizni ali nisi toga bio svjestan. Dobro je to sve prošlo. ;)

A za service box ti ne mogu dati link, ali lako ćeš naći torrent. Mogu ti dati jedan savjet: ne može biti instaliran na isti sistem na kojem je i DiagBox.

Ako hoćeš zamoli nekoga ko ima da ti pogleda tu grešku (mislim da cutac i nemo imaju).
 

Milosh

Test
Pozdrav svima. Narucio sam ovaj uredaj pa ako nekoga zanima mogu napisat neku recenziju ili snimit neki video kad stigne. Uredaj mi izgleda dosta solidno i sa dosta mogucnosti



https://www.autoobd.de/wholesale/humzor-nexzdas-pro-full-system-bluetooth.html



Evo i mala usporedba sa slicnim uredajima



http://blog.obd2shop.co.uk/humzor-nexzdas-pro-vs-easydiag-3-0-vs-ap-200-vs-anyscan-a30-vs-vpecker-e4/
Recenzija bi sigurno bila korisna, čak i ako ga sad niko ovdje ne namjerava kupiti. A možda neko i kupi, ko zna.

Mene zanima jel to koristi isključivo svoju aplikaciju i pc program ili podržava i neki od univerzalnih obd protokola pa se može koristiti i sa nekim drugim softverom.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
To i mene zanima, ako se bude moglo koristit sa drugim aplikacijama onda bi prodao svoj obdlink lx adapter i autocom interface. Rado bi koristio jos fap aplikaciju jer je jako zgodna na brzinu nesto pogledat. Ovako na prvi pogled ova dijagnostika podrzava dosta toga.
 
Na vrh